Akıl verin beynime hükmedemiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve karlarperisi tarafından 22 Ekim 2009 başlatılmıştır.

22 Ekim 2009
    Konu Sahibi : karlarperisi
  1. karlarperisi

karlarperisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Akşam eşimin ailseine gittik.işten çıkışta direk oraya gittiğimiz için yeme hazırdı direk yemeğe oturduk.kayınvalidem (sözlerini yazıyorum şimdi)tabi kendi annemlerde oradalarda:

Kaynanam:sizi çagıran oldumu
    ben:çagrılmakmı lazım babamın evi
    kaynanam:bazı sözlerin beni kızdıyor
    ben :hangi sözlerim
    kayınpeder:boşverin yemeginizi yiyin

çok canım sıkıldı ben gülerek şaka yaparak konuşuyordum o sön sözü olan bazı sözlerin kızdırıyoru ciddi söyledi kendi annemlerin yanında..kafama takıldı sinirlerim bozuldu gece uyuyamadım.şeytan diyor şuna ilk karşılaşmada cat.kadının işlerine koşamıyoruzya o yüzden bozuluyor zaten.kızlar ne yapayım ya konuşayımmı boşmu vereyim.işlerine zaten koşmam koşamam çalışıyorum.kendi benden sağlam.eşim boşver cahil insan diyor ama birinin buna dur demesi lazım.anlaşılan benim kaynana benden rahatsız.o rahatsız olabilir ama oğlu değil.

2. 22 Ekim 2009
  3. bensibelim2

bensibelim2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.521
    Ödül Puanları:
    123
    canim adi ustunde : kaynana
    bence bosver buyukluk sende kalsin hic bir laf söyleme o sana sinir oldukca sen guleryuz göster, asla tersleme.. kendisi hem yasli hem de kaynana

eger ne bileyim ikiniz yanliz kaldiginiz da ve merak icin de kalacak sor, benim neyim sizi kizdiriyor diye, yanlis anlasil ma da olabilir

4. 22 Ekim 2009
  5. poyyeb

poyyeb 2. dereceden bilinmeyenim :) Üye

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    Arkadaşım bu eşinin de dediği gibi çalışan gelinlere ısınamayan bir kayınvalide sendromu takıp canını sıkmaya değmez. Ben öğretmenim sadece özel ders veriyorum yanı anlayacağın günde 2saat evden dışarı da oluyorum kalan vaktimde evdeyim müsaitim. ve ben kayınvalideme 500metre uzaklıkta oturuyorum penceremden apartmanı görülüyor.Çok ta severim kendisini bir annem gibidir herşeyimi paylaştığım. Ama buna rağmen daha 2,5 yıldır hadi bana yardıma gel bile demedi ve haftada 1yada 2 yemeğe alır.güleryüzlüdür. bana da 5-6 yda bir ben davet edince gelirler. daha hiç sofra kurmasına yardım etmedim. Ha o istemedi ama ben yarım saat erken orada isem ben duramam yardım ederim. O da oturmaz anlayacağın bu iş kadının karakterinde bitiyor.

Sıkma canını...

6. 22 Ekim 2009
  7. BezBebek

BezBebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kendi annenlerde mi kayınvaldende yemektelerdi? ben onu anlamadım

8. 22 Ekim 2009
  9. bensibelim2

bensibelim2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.521
    Ödül Puanları:
    123
    iyi okumamissin bacim, arkadas diyor ki :

Akşam eşimin ailseine gittik.

10. 22 Ekim 2009
  11. karlarperisi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım ya kendi annemlerde vardı.

12. 22 Ekim 2009
  13. jojoba01

jojoba01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sende yardıma falan git kadına canımmmmmmm, demesimi lazım madem bu kadar memnunsun kadıncağızdan,
    sen haftada iki kere yemeğe gidiyosun, ama kadıncağızı 6 ayda bi çağırıyosun,
    kaynanaları pek sevmememe rağmen seninkini sevdim.
    sende kadına hakettiği değeri ver bence.mutlu olur garibim.

14. 22 Ekim 2009
  15. karlarperisi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çalışıyorum bir pazarım var.kendi evimemi bakayım kocamama kendimemi.siz seçin artık.ben ne istiyor bu kadın ya?canımımı alacak ölü gibi geliyorum zaten.eşime vakit ayıramıyorum yemin ederim.

16. 22 Ekim 2009
  17. poyyeb

poyyeb 2. dereceden bilinmeyenim :) Üye

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    Veriyorum canım hem oda bunun farkında. Yemeğe çağırmak veya gitmek değil mesele...

Gönlümüzü karşılıklı açabileceğimiz bir anne ve kız gibiyiz. Bu paylaşımı yakalamak müthiş bir şey. Buda ister gelin ol ister kayınvalide insanlıkta ve karakterde biten bir durum. Evet ben yemeğe pek çağırmıyor olabilirim ama o bunları takacak bir insan değil. Kendi arkadaş toplantıları falan var ve o da vaktini boş geçirmiyor. Ve her zaman gençler başbaşa kalmalı politikasını izliyor. :))

18. 22 Ekim 2009
  19. BezBebek

BezBebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    peki bi süre gitmesen kayınvaldene? sorarlarsa nerelerdesiniz gelmiyorsunuz diye sende, davet eden olmadı dersin bu söze kırıldığını anlamış olur