Akıl verin canım arkadaşlarım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bir_bulut_olsam tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

30 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bir_bulut_olsam
  1. bir_bulut_olsam

bir_bulut_olsam öLüMüNe "ATATÜRKCÜYÜM" Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bi durum var annemle bi türlü cözemedik.bi akıl verin lütfen..
    kirada bi dairem vardı kiracı evden cıktı.ama öyle böyle bi kiracı degildi.7-8 aydır kiramızı alamadık mahkeme kararıyla evden cıkarıldı.artık gözüm kiracıya ev vermekten korkuyor.annemle anlasamadıgımız ufak bir nokta var..
    aynı apartmanda oturdugumuz yeni evli bir çift var.yeni bebekleri oldu.evi tutmak istiyorlar.cıkan kiracı daha anahtarı teslim etmeden 2 kez evi görmeye geldi kızın kocası.annemde daha anahtarı almadık alınca haber veriyim gelin bakın dedi.sonra kiracı anahtarı teslim etti ve biz eve bakım yaptırdık.badana,boya yaptırdık.celik kapı taktırdık.mutfak tezgahı yaptırdık.ev cok bakımsızdı simdi cok güzel oldu.annem simdi dediki yarın cocuga haber veriyim gelsin evi görsün dedi.bende onlara vermek istemiyorum.çünkü eşi cok pis.bide böyle nasıl anlatsam tez canlı biri degil.umursuz gibi.mesela gecen gün evine girdim televizyonda 2 parmak toz vardı,camları kir içindeydi.yeni bebegi oldu o yuzden mi acaba diye düsündüm.sonra kız dediki bebegim cok sükür beni üzmüyor bi uyuyor 4-5 saat uyuyor dedi.bide bizim apartman yıkanırken her daireden su alınır.1 senedir apartmanda oturuyor bi kez cıkıp su vermedi..bunlar ufak ayrıntılar ama önemli..simdi annemle inatlastıgımız konu su;annem haber veriyim eve baksın diyor bende haber verirsen gel evimi tut demis gibi olur bosver diyorum.annemde söz verdim ama ayıp olur diyor.bende bakmaya meraklıysa gelir bakar hiç üsteleme diyorum.gelip bakarlarsa eve tutmak isteyecekler bende vermek istemiyorum.gördükten sonra vermemek daha ayıp degil mi?sizce ne yapmalıyızfisfisfis

2. 30 Nisan 2009
  3. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    Gördükten sonra vermemek ayıp oLur.. Hic aramayın, haßer vermeyin...Ama gelip gördükten sonra aLmak isterse sen istemedigin haLde o zaman daha da ayıp oLur..

4. 30 Nisan 2009
  5. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    bencede simdiden bellı ettıyse ılerde dah sorunlar yasarsınıoz pısse hele vermeyın

6. 30 Nisan 2009
  7. Blondes

Blondes Guest

Madem istemiyorsunuz hiç haber vermeyin.
    Onlar gelirse eğer,şu an için kiraya vermeyi düşünmediğinizi söylersiniz.

8. 30 Nisan 2009
  9. beyaz06

beyaz06 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haber vermeyin yada ayıp olur diye düşünüyorsanız yeni bakım yaptırdık deyip çok yüksek bir rakamlı depozito isteyin o zaman belki tutmak istemezler.

10. 30 Nisan 2009
  11. bir_bulut_olsam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    4 yorumdan 4ü benden yana :teytey: annemde vermek istemiyor ama mecbur cocuk kapıya gelince bisey diyemiyor.en iyisi yüksek depozito yada yüksek kira söylemek sırnaşık şey

12. 30 Nisan 2009
  13. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Vermek istemiyorsanız tabiki vermeyin de, bu değil ama başka bir kiracıya ev verirken temizlik testinden geçirecek değilsiniz değil mi?
    Bu kişiyi tanıdığınız için bu huyunu bilmişsiniz, ama tanımadığınız biri daha beter olabilir. Sonra camın kirli olması yada televizyonunda toz olması bir evsahibi olarak sizi ilgilendirmez ki, ama evimi kırıp döker zarar verir diyorsanız bunun içinde bir depozito veya peşinat alırsınız olur biter.
    Ben en çok vermeme nedeninize takıldım ve bana biraz tuhaf geldi.
    Tabiki ev sizin eviniz istediğinize verirsiniz orasına karışmam bu sadece benim görüşüm.

14. 30 Nisan 2009
  15. bir_bulut_olsam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    daha önce oturan kiracıda pisti.aman bana ne evde ben mi yasıyorum diyordum.ama ne kadar yanlıs düsündügümü kiracı cıkınca anladım..ev berbattı..eline bi bez alıp mutfak dolaplarını bi kez silmemiş.her taraf yag içinde.o dolap eve ait.kiracı gitti ama yaglı dolap kaldı..sonra balkona sürekli cöp koymus.çöp suları akmıs.betona işlemiş iyice cöp suları.bugun saatlerce camasır suyuyla sürttüm oraları.tuvalet umumi tuvalet gibi...anlatabildim umarım demek istedigimi.bi insan temizse 2 parmak toz ile,camlarının kiri ile oturamaz..evet belki baska biri gelse bundan kirli olacak ama göz göre görede temiz evi kirli bi insana teslim etmek cok yanlıskaydirigubbakcemile5

16. 30 Nisan 2009
  17. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eğer ıstemıyorsan bahaneler sun tabı.Evımız boşaldı dıye haber vermeyın,belkı ozamana kadar başka bı kıracı bulursunuz.

18. 30 Nisan 2009
  19. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.070
    Ödül Puanları:
    488

Oturdugu evi bu kadar kirli tutmayı nasıl beceriyolar anlamıyorum:nazar:
    Oturdugu yeri hayvan bile düzeltim yatıo:dilcikar:

Vermek istemiyosan neden cagrasınki. Gelir bakarsada başkasına verdik falan den:nazar: