Akıllı alışveriş tüyoları

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Gulpare tarafından 18 Ekim 2007 başlatılmıştır.

18 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Gulpare
  1. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Sen de alışverişe çıktığında, birbirinden alakasız şeyler alıp, sonra da neyle giyeceğini düşünenlerden misin? O halde önerilerimize kulak ver!

Fazla para harcamadan, sadece temel birkaç parça kıyafetle bütün sezonu atlatabilirsin. İşte adım adım yapman gerekenler...

Gardırobunu boşalt: Baharlık kıyafetlerin gözünün önünde olmadan neye ihtiyacın olup olmadığını kestiremezsin. Bunun için, gerekirse bütün gardırobunu boşaltıp, kıyafetlerinin hepsini elden geçir. Çöpe atılacakları, birisine verilecekleri ve tamir gerektirenleri tek tek gruplandır.

İhtiyaçlarını belirle: Sezon ne olursa olsun, temel bazı kıyafetlerin gardırobunda bulunması şart. Siyah klasik kesim bir pantolon, kaliteli bir jean etek ve her yerde giyebileceğin mevsimlik bir elbise her zaman hayatını kurtarır. Tabii modaya fıransız kalmamak için bu kıyafetlerle kombine edebileceğin trendy birkaç parça kıyafete de ihtiyacın olacak.

Trendi takip et: Dergilerden, vitrinlerden, ve TV’deki moda programlarından sezonun trendini öğrenerek, çok sevdiğin, ancak modası geçtiği için artık giyemediğin parçaları nasıl değerlendirebileceğini öğren. Mesela uzun jean eteğini, sadece bir makas yardımıyla verev keserek asimetrik bir eteğe sahip olabilirsin. Aynı şekilde modası geçen jean ceketlerine, çeşitli biyelerle yeni bir görünüm kazandırabilirsin.

Ucuz yerleri keşfet: Yeni sezonda her şeyin çok pahalı olduğu bir gerçek. Eğer bütçeni zorlamadan modayı takip etmek istiyorsan, kıyıda köşede kalmış ama çok trendy parçalar satan mağazalardan yararlanabilirsin. Bunları kaliteli temel kıyafetlerinle kombinlediğinde çok havalı olacağından emin olabilirsin. Paraya kıyıp aldığın kaliteli jean pantolonunla, pazar işi tişörtün kimsenin dikkatini çekmeyecek.

Aksesuara yüklen: Eğer kıyafetlerinin çok sıradan olduğunu düşünüyorsan, tezgahlarda satılan değişik aksesuarlarla görünümünü zenginleştirebilirsin. Kıyafetine uygun bilezik, kolye ve son günlerin trendi büyük plastik küpelerden edin. Böylece öyle olmasa bile çok tarz görünebilirsin.

2. 19 Ekim 2007
  3. bezgincik

bezgincik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkürler Gulpare...ama bana tüyo falan fayda etmiyor...uslanmam ben asla!!! Ben tam bir teraziyim seni bilmem ama :)

4. 19 Ekim 2007
  5. *thalia*

*thalia* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    büyük mağazalardan alışveriş yapmamak lazım.insan görünce alıyor mecbursırnaşık şey

6. 19 Ekim 2007
  7. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Evet haklisiniz...

Bezgincik bir terazi olarak sana katiliyorum.:)

8. 20 Ekim 2007
  9. sirin melek

sirin melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    gülpare önerilerin hoşuma gitti canım :)

10. 22 Ekim 2007
  11. semyxixl

semyxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar sizi okuyunca anladımki bu terazilere özgü birşeymiş.yani bende terazi olunca maalesef birde çok kararsızlık huyum var.birde bu alışveriş ii tecrübe edinilen birşey sanırım. ne dersiniz

12. 17 Şubat 2008
  13. nexsxeligxuxnler

nexsxeligxuxnler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm ne kadar büyük alışveriş yerine gidersek gidelim aç gözlü olup son kuruşa kadar harcıyoruz aslında bizim kesemize zarar

14. 17 Şubat 2008
  15. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    sezon sonlarında klasik temel parçaları-her zaman giyilebilecek tarzda bir etek- pantolon- bot- ayakkabı- ceket çok uygun fiyata alıp bir sonraki yıl, o yıl moda olan renkte-modelde bir body ya da aksesuar ile tamamlayarak hem modaya uymuş olabilir hem de daha pahalı olan temel parçaları yıllarca kullanabiliriz.

16. 17 Şubat 2008
  17. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    özellikle gardolabını boşlat kısmı çok doğru sağoalsın

18. 20 Şubat 2008
  19. Azerin