Akıntı Sulu ve kokulu

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve oslemurat tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Mart 2010
    Konu Sahibi : oslemurat
  1. oslemurat

oslemurat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar

Benim sorum şu yaklaşık 4 aydır adet düzensizliği yaşıyorum 5 6 gün arada oynuyor normalde 28 günde bir olurdum 6 aydır bebek için çalışma var ancak oda olmadı şubat ayında 2 sinde adet oldum bugün 9 u hala bişey yok dün gebelik testi yaptım negatif çıktı bu eczanelerden aldığımız ucuz testler erken diye göstermezmi? Birde 1 aydır akıntım var bazen beyaz bazen su gibi geliyo ve kötü bir kokusu var ilk defa kokulu akıntım geldi bugünd çamaşırımda akıntım sarı gelmiş yine koku var yarın doktoruma gidicem ancak kötü şeylerde duymöaktan korkuyorum bazen kendimi ümitlendiriyorum testte negatif çıktığı halde hamile olabilirim akıntının normalde gebelik belirtisi olabiliceni biliyorum ancak kokulu duymadım için ümitlerim gidiyo lütfen cevap yazarsanız sevinirim benim sorunum ne olabilir :KK43:

Son düzenleme: 9 Mart 2010
  2. 9 Mart 2010
  3. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Çok enteresan yazmıŞsın ama sanırım mıkrobık bı sorunun var yada enfeksıyon bı doktora grÜn normal deĞıl

4. 9 Mart 2010
  5. oslemurat

oslemurat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    entresan dediğiniz kokulu sulu bazende sarımsı akıntım var adetimde gecikti ilk defa böyle bişeyle karşılaşıyorum adetimin geçikmesini gebeliğe bağladım ancak negatif çıktı ucuz testler bazen yanıltabiliyo diye biliyorum onun için biras ümitlerimde gitti kısacası böyle yani

Teşekkürler yinede yarın gidicem doktora inşşş bişey çıkmaz

6. 9 Mart 2010
  7. etnaderin

etnaderin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mantar filan olabilir. akıntı kadınlarda cok sık rastlananan bişey. korkulcak bisi yoktur icini rahat tut.

8. 10 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam dilerim bebeğine kısa zamanda kavuşursun ve bize ihtiyaç duymadan eşinle bunun üstesinden gelebilirsiniz. ancak kokulu akıntı bir enfeksiyon işaretidir. ya muayen sonunda ya da kültür alınarak tedavi alabilirsin sevgiler.

10. 12 Mart 2010
  11. glsh_89

glsh_89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar aynı sorun bendede var.bazen sabah kalktıgımda altıma işemişim giib ıslaklık oluyo akıntım o kadar sulu ve cok geliyo bazense sanki adet oluyomusum gibi akıp duruyo altımdan peçete eksik etmıyorum.doktora göründüm yumurtalıgımda kist varmış ilaç kulandım geçti şi,mdi gene başladıı akıntı durmuyo bugun yarın gidicem doktora.bide doktor bana yumurtalıkların tembel çalışmıyo çalıştırman lazım demişti ne demek bu hamilemi kalmam gerek bi fikriniz varmı başka nasıl calışırkiii ??? :S

12. 12 Mart 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, akıntınızın altında yatan neden çok büyük ihtimalle tedavi olmamış bir enfeksiyondur. vajinal kültür yaptırabilirsiniz. yumurtlama dönemindeki akıntılar uzayan jelöz akıntılardır şefaftır. yumurtalıklarınız için söylenen ise bambaşka bir konu. adetin 3.günü yaılacak hormon testleri fikir vercektir. sevgiler.

14. 15 Mart 2010
  15. janset1843

janset1843 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim zaten hafif bir akıntım hep olurdu ancak 1 aydır akıntı çoğaldı daha sulu ve yeşilimsi,sarımsı bir renk ve kokulu.Çok rahatsız edici.Yanı duş alıyorum ve akşamına kendime kokusu geliyor kıyafetimden bile.yani ben bildiğim için hissedebiliyorum tabi yanımdaki duyacak kadar değil.ve bugün yarın geçer diyorum ama devam ediyor.hamilelik gibi birşey söz konusu değil.adetlerimde de fazla düzensizlik yok.6 ayda bir de smear vs testlerimi de yaptırırım en geç yılda bir.bir de vajinal duş almayın diyorlar ancak mümkün mü,değil tabiiki de..duş jelleriyle,sabunlarla yıkanıyoruz sonuç olarak.bir de wc sonrası bebek alt silme bezleriyle siliyorum yıllardır.hijyen açısından bunu tercih ediyorum.
    ne yapmalıyım ?
    teşekkürler.

16. 16 Mart 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tedaviniz sırasında bence eşiniz de antibiyoryik kullanmalı. çünkü böyle kokulu ve geçmeyen akıntılarda eş tedavisi de gerekir. bir de adi kültürlerde üremeyen özle mikroorganizmalar için kültür aldırıp onları taratabilirsiniz. aşırı hijyen konusunda aynı öneride bulunacağım:)

18. 31 Mart 2010
  19. cikilopcik

cikilopcik artık sadece üzgün.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba. benzer bir sorunum olduğu için yeni konu açmak yerine burdan devam etmek istedim. çoğu kadınının şikayeti olan kokulu akıntı zaman zaman bende de oluşuyor. geçtiğimiz hafta doktoruma gittim. ultrasonla muayene sırasında kistim falan olmadığını herşeyin tertemiz sağlıklı olduğunu söyledi. ardından el ile yaptığı muayene sonucu akıntımın fazla ve kokulu olduğunu teşhis ederek -ilaç ismi vermek yasak mı bilmiyorum o yüzden yazmayacağım- ismi o ile başlayan vajinal tablet ve aynı isimli haptan verdi.vajinal tablet kutusunun üzerinde trikomoniasis tedavisinde kullanıldığı yazıyor. herhangi bir teste tabi tutulmadan trikomoniasis ilacı vermesi biraz garibime gitti. çünkü netten araştırdığım kadarı ile kokulu akıntı haricinde daha bariz belirtileri de olan bir hastalıkmış. bir bildiği vardır diyerek kullanıyorum ancak içim pek rahat değil açıkçası. bu konuda beni aydınlatabillirseniz sevinirim. ayrıca tableti gece yatmadan önce kullanıyorum, ertesi gün öğlen saatlerinde hafif bir yanma ile beraber dışarı akıyor. bu normal midir?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.