aklım durdu,bana akıl verin!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve rumuzsuzum tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

30 Nisan 2010
    Konu Sahibi : rumuzsuzum
  1. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar fikirlerinizi merakediyorum.7 yıllık evliyim.klasik gelin kaynana durumundan biraz farklı.şöyleki:kayınvalide ve kayın pederimi severim.onlarda beni sever.çok sevgi bile bunaltır ya ona döndü bizimki.yaklaşık 1 yıldır eşimin ailesi hem sağlık sorunları hemde yaşadıkları bir üzüntü dolayısıyla neredeyse evden hiç dışarı çıkmıyorlar.evlerimiz yakın,haliyle hergün oraya gitmemi istiyorlar.diğer kayınvalideler gibi iş yapmam için falanda değil.sadece canları sıkılıyor ve benim 6 yaşındaki oğlum onlara neşe kaynağı oluyor.onlar için üzülmüyorda değilim fakat buşekildede benim hayatım altüst oluyor.sosyal hayatım neredeyse.ve bu bende birikim yaptı.eşimle aramızı açtı.günlerdir öyle doluyumki sonunda patladım.eşimle tartıştık.beni haksız buluyor.onlardan nefret ettiğimi düşünüyor.bundan sonra hiç gitme diyor.beynim durdu inanın.bundan sonrası için bi yol gösterin bana.bilmiyorumkismile

2. 30 Nisan 2010
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Arkadaşım bu boyuta getirene kadar bir orta nokta bulsaydın ya.
    Her .ağırdıklarında gitmeseydin bir süre belirleseydin.
    Hergün hergün giderse elbette alışırlar..
    Eşinle alakası yok ki bu durumun dengeyi kuracak olan sendin.
    Şu dakikadan sonra ne yapılabilir biliyorum..
    Kendine bir meşgale bul ,bul ki onu bahane edersin..
    ne bileyim kurs falan..
    çocuk da okula başlar muhtemelen biraz arayı açarsınız.
    kopmayın sakın ama biraz mesafe iyidir.

4. 30 Nisan 2010
  5. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Bi kere alıştırmışsın ama sen, tabiki bundan sonra devamlı beklerler. . .
    Sende misafirim war yada evde halletmem gereken işler war diye geçiştir
    Madem hastalar hergün ara sor ama hergün gitmenin alemi yok

6. 30 Nisan 2010
  7. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    her gün gitmeye hem kayınvalidenler hem eşin alışmışlar.
    derinin dediği gibi belli günlerde gitsen daha iyi olurdu.
    insanoğlu işte herkesin huyuna suyuna gidersen iyi.
    gitmedin mi senden kötüsü olmuyor.
    işte bu da örneği.

8. 30 Nisan 2010
  9. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hayır diyemiyorum ,kırılsınlar istemiyorum.misafir vs geldi desem ev yakın çat kapı gelseler yalancı olurum.evde iş var desem tamam bitir gel sana börek yaptım diyor mesela.ayrıca hergün bahanede bulamıyorum ki..

10. 30 Nisan 2010
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    eşinizle alakalı bir durum yok ortada.
    gidip kayınvalidenize konuşun.
    "bakın sizi çok seviyorum ama ben de bazen kendimle başbaşa kalmak istiyorum.
    tüm günü kendime ayırmak istiyorum.
    gezip evime gelip ayaklarımı uzatıp yatmak istiyorum.
    sizi çok seviyorum ama lütfen hergün uğramazsam kırılmayın" deyin.
    aranız bu kadar iyiyse buna alınacak insanlar değillerdir.

12. 30 Nisan 2010
  13. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ÇOK DOĞRU BİR YORUM alkisalkisalkis

14. 30 Nisan 2010
  15. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Yahu onlar niye kırılsın onlar eğlenecek diye sen bütün hayatını onlara endeksleyip kendini mutsuzluğa mı mahkum edeceksin? Çok istiyorlarsa çocuğu bırak onlara gezmeye falan çık ne bileyim. ışim var de işini bitirince gel derse de olur bakarım de ama gitme. Niye gelmedin derse de işim bitmedi falan de bunları akıl edemiyor musun?Kimseyi kırmış olmazsın bunu yaparak güleryüzle konuş ama haftada bir ikiden fazla da gitme. Onlar da zamanla alışır. Bunu yapmak onları kırmak kötülük yapmak değildir. Kendini, özel hayatını ve mutluluğunu savunmaktır canım.Yoksa daha çok tepene bindirip insanları ezdirirsin kendini. Unutma kendini ezdireni ezerler doğa kanunudur bu.Hergün hergün insan kendi ailesine bile gitmez. Çok sıkıldıysan da gir bir işe çocuğu onlara baktır hem dışarı çıkmış olursun hem de çevre edinirsin arkadaşların falan olur. Hata sende baştan alıştırmamalıydın. Eşine de resti çek bence. Çok meraklıysa hergün kendi gitsin anasına. Sen kimsenin emireri veya kölesi değilsin arkadaşım. Herkes hergün illa torununu görmek zorunda diye bir kural da yok. Çok ezdirmişsin sen kendini hem eşine hem ailesine. Olgun ve kararlı davran biraz çocuk gibi davranma.Kendin anne olmuşsun ama çocuk gibisin. Onlar mutlu olsun diye sen niye mutsuz olasın bunu düşünmedin mi?

Son düzenleme: 30 Nisan 2010
  16. 30 Nisan 2010
  17. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşimde aileside en ufacık gitmeme gibi bir durum olduğunda tavır yapıyorlar.onlar tamamen aramayı kesiyorlar mecbur kalmadıkça benimle konuşmuyorlar.akşam eşim geldiğinde onu arayıp bugün torunumu görmedim özledim torunlarıyla konuşuyolar.eşimde anlıyor tabi bak bugün gitmemişsin özlemişler diye tavır yapıyor.ona göra istedikleri çok kolay şeylermiş,yapabilirmişim.off nolur akıl verin .

18. 30 Nisan 2010
  19. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kendin kendine zarar veriyorsun!! neden ki böyle hergü hergün gittin ki en başta?? tabi annendir babandır gidersin ama senin de bi evin b hayatın var!! en başta belli günlere otutrmalıyıdn!! yada eşinle sorun yaratacağına onlara deseydin mesela yarın işlerim var gelemiycem. vs yavaş yavaş araya bir gün felan koysaydın şimdi onlar da alıştı istiyorlar. insanın hakkıdır ya sabahtan istedği saate kadar yavrusuyla yatmak yada gün boyu onunla vakit geçirmek oynamak vs.. hergün gidilirmi??? eşin de anlamıyo seni!! zamanla biraz mesafe koymaya çalış başka yapabilecek bişeyin yok kalkıp onlara desen onlar zten yaşlı kesin üzülürler kırılırlar!!!