Aklım durdu...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve deren23 tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : deren23
  1. deren23

deren23 Guest

konuyu açıp açmamak arasında çok karıstım ama akıl akıldan üstündür belki bizim kaçırdığımız bir nüansı yakalarsınız diye açmak istedim..
    konuyu söyle özetliyim..
    ablamın kızı var 19 yasında aklı son derece basında hanımhanımcık bir kız okuyor derslerinde son derece basarılı zeki yeri gelir teyzesi olarak akıl danısırım ama...
    suanda bir erkek arkadası var normalde kimseyi beğenmeyen aska maska inanmayan bir sahıs boy pos fizik olarak çok ama çok güzel göze hemen batıyor..
    sorun su:kızımız erkek arkadasına feci sekilde tutuldu he derslerini filan aksatmıyor ama içine kapanık bi yapısı vardı içine daha çok kapandı annesi yani ablam son derece modern bi insan çalısan kendi ayakları üstünde duran bazı problemlerden dolayı erken evlendiği için yiğenimle arasında çok yas farkı yok 14 yas var yani görenler kızkardes sanıyor ve suanda ikinci evliliğini yaptı çocukları yanında yasıyor kendi bazı istekleri yasayamadığı için kızına elinden geleni yapıyor..eside çok sükür doru düzgün bir adam en azından çocuklara karsı..
    iyi güzel buraya kadar ama su var erkek arkadasına pek güvenmiyoruz az önce yiğenimin çok yakın kız arkadası ile konustum oda aynı fikirde teyze bi sekilde konusup bu isi halledin diyor(bana teyze diye hitap eder yiğenimin bütün arkadasları) ablam çocuklarla ilgili çoğu konuda bana danısıre verdiğim fikirlere göre davranır ama ben az önce ablamı arayıp birdaha ne olursa olsun yiğenime her dediğini yapmamsı konusunda uyardım doğru yaptım blmiyorum aksam bulusup konusucaz smdi size danısmak istediğim nasıl yaparız ona bu iliskinin yanlıs olduğunu onun aklını alabilceği sekilde nasıl anlatırız ya bilemiyorum baska birisi olsa çok rahatlıkla fikir verirdim ama suanda beynim dudrdu resmen...

2. 28 Nisan 2009
  3. KHENA

KHENA Evli,Mutlu,Cücüklü Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    148
    kendimden örnek vermek gerekirse ona o kişiyi yasaklarsanız o yine görüşecektir.
    karşısındaki kişinin hataların kendi görmeli sonuçta reşit bi insan.
    onu beğenmediğinizi hangi hareketlerinin yanlış olduğunu konuşursanız baskı yapmadan sadece şakayla karışık laf arasında söyleyerek..
    oda farkedecektir o kişinin ona göre biri olmadığnı yani bende böyle oldu :uhm:

4. 28 Nisan 2009
  5. deren23

deren23 Guest

tatlım kendiside görüyor yani hatalarını sölüyor içine kapanık ama çok sükür annesinede banada olayları anlatır..görüyo iste asıl düsündüren bu biliyo görüüyo ama vazgeçmiyor tamam aslında bitircem diyor filan ama icraat yok...

6. 28 Nisan 2009
  7. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    farkındaysa bir süre sonra zaten kendisi bitirecektir.
    çok üsteleyip daha cazip hale getirmeyin bence.
    bilirsiniz yasaklar her zaman çekicidir.
    hata yapmasını engelleyecek şekilde kontrollü davranın.
    siz ne kadar anlatırsanız anlatın o yaptığının yanlış olup olmadığını kendi
    yaşayarak öğrenmeyi tercih edecektir.
    hepimiz böyle değil miyiz?

8. 28 Nisan 2009
  9. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım sende bılırsınkı gençler bu konua sabıt fıkırlıoluyor allah vered canı yanmadan fark etse
    bence hç konusma daha cok tavır takınacak anlatması gereken seylerı sanada anlatmıcak tezemde karsı dıyecek konusmayacak
    soyle dıyebılırsın annen senın ıcın eendıselenıyor canım durumu senden duyayaım dersın konuya nötr fıkrın yok gıbı tansayım gouseyım onu tanıyam kı bıı soyleyem de sana olan guvenını yıtırmsın zateniçe kapanık mıs

10. 28 Nisan 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    neden bu erkek arkadaşı istemiyorsunuz. . nedeni nedir...

12. 28 Nisan 2009
  13. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Evet nesini beğenmiyorsunuz çocuğun?

14. 28 Nisan 2009
  15. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım birden bire kızı kıstlamayın..siz uzaklaştırmaya çalıştıkça o daha çok bağlanır..ama ona dönüşü olmayacak bi hata yapmaması konusunda uyarın..kendi yaşayıp öğrenicek zaten yanlış biriyse bunu eninde sonunda fark edicektir...bu ileride hata yapmasını engeller.. maalesef bu yaşta aşık bi kıza yapılabilecek başka bişey yok..tam deli dolu çağında...ama ara ara konuyu çok uzatmadan uyarın...erkeklerin sölediği her kelime doğru değil..bunu örneklerle anlatın ona ama karşısına çıkan ilk aşkının doğru düzgün biri olmaması gerçekten şansızlık..umarın fazla üzülmaden biter bu heyecanı..:asigim::içelim:

16. 28 Nisan 2009
  17. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    yasak koymayın ,bu dahada cazip hale getirir karşı tarafı,

zaman tanıyın,hislerini elbette yaşayacaktır,ama harareti gittikçe azalacaktır,

kendi yaşamınızdan sözedin,arkadaşça size yaslanabileceğini bilsin,

18. 28 Nisan 2009
  19. deren23

deren23 Guest

maalesef çocuğu tanıyorum zaten ondan güvenmiyorum ve en korkuncuda sanırım aldatıyor bunu bilmek daha kötü hissetiriyor bana...

az öncede söledim yine yeniliyim hareketleri tuhaf yani bütün gün telini kapatmalar bulustukları zamaan eve geç getirmeler gece gezmeye gitmek istemeler vs vs bunun gibi bir çok neden en önemliside sanırım aldatıyor fikri...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.