Aklım karışık..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hayatimin_anlami tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : hayatimin_anlami
  1. hayatimin_anlami

hayatimin_anlami Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaslar size kisaca sorunumu anlatmak istiyorum. biz dügün yapacagiz 2011 de.
    sözlendigimizden beri nisanlim hep dügünümüzü havuzbasinda yapacagimizi söylerdi. bende umutlandim haliyle. gecen salon bakmislar annesiyle. o salon olmaz dedi. pahaliymis 4bucuk tutuyomus orkestrasi yiyecegi kamerasi haric. orkestrada 2 milyar tutuyomus ayriyeten. sizce bi dügün icin 6 milyar cokmu?

onlarda vazgecmisler o acik salondan. kapali siradan bi salon tutmuslar onun herseyi icinde diye kuru pastasindan yas pastasindan iceceginden orkestrasina.
    bunuda 3 milyara tutmuslar.
    ben o salonu hic begenmedim. icime sinmedi. ama sanki mecbur etti. salon baktiklari gün beni aradi konustuk ses tonumdan anladi moralimin bozuldugunu. kapattiktan sonra bana msj yazdi. sonrada akli bende takili kalmis aradi beni kac kez. ikna etmeye calisti. elimden gelen bu dedi. imkanlarim dogrultusunda en iyisini yapmaya calisiyorum dedi... bende üstüne gitmek istemedim...
    bu konuda bana gönül koyma dedi. ben seni üzmek istemiyorum falan..ee madem öyle neden üzüldügümü bile bile onu tuttun diyemedim.. bu seferlik böyle oldu dedi..sanki bi dahami evlencem bi kere olcak bu diyemedim....

ama bilemiyorum. acaba gercektenmi öyle yoksa sadece cok masrafli olmasin diyemi.
    bu güne kadar hic yalani olmadi hep güvendim ona. ama neden böyle bana firsat birakmadan apar topar tuttu? hemen gidip ayni gün kapora yatirmis. direnmeme bile firsat birakmadan. ben yurtdisindayim kendim bakamiyorum.

bir yandanda diyorum milleti bir kac saat eglendirmek icin verecegimiz parayi esyalarima veririm daha iyisini alirim yillarca kullanirim. bide diyorum insan bi kere evleniyo haliyle cok güzel olsun dügünüm istiyorum. tartisip aramizi bozmakta istemedim. ama icimde kalcak...

bilmiyorum ne dogru ne yanlis bana yol gösterin lütfen. benmi düsünemiyorum göremiyorum dogrulari? aklim karisik lütfen.....

2. 6 Ekim 2010
  3. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    nişanlının durmu nedirr tam bilemiyorum.ama bu zamanda maddi olanakları bir araya getirip evlenmek çok zor gerçekten...bir kaç yıl evvel patronumun oğlu evlenmişti.diyceksin ki adı üstünde patron o..sıradan bir aile şirketinin patronu işte ,ama 55 TL ye falan mal olmuştu düğün dernek...ne kdar gereksiz bulmuştum..dediğin gibi bir kere insan hayatında evleniyor,abartı derecede kötü değilse,maddi açıdan çok yıpranıcaksa,bir ortayol bulabilirsiniz diye düşünüyorum..bu gibi şeylerde maddiyat hep düşünülüyor evet..gerçekten durumu iyi olmayanlar da var yapmak isteyip ,bir yandan da olupta kullanmayanlarda var...yine de bana göre eksikleriniz varsa önceliği onlara verebilirsiniz..mutluluklar diliyorum şimdidenn..

4. 6 Ekim 2010
  5. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Ben anlamadım önceden maddi durumları cok mu iyiydi de sizi öyle bir mekanda dügün yapacagım diye umutlandırdı.Maddi durumu hep aynıysa niye yüksekten ucmus??

Keske sizinde onayınızı alsaymıs nede olsa düsünceleriniz farklı yöndeymis.Ben olsam bende kırılırdım.

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
  6. 6 Ekim 2010
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238

ne yapsın adam gücü o kadarmış sağlık olsun sokakta düğün yapan yada para yok diye kızı kaçıranda var!

8. 6 Ekim 2010
  9. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Ha su saatten sonra yapılacak birsey yok gibi görünüyor.Sizde düsündügünüz gibi eksiklerinizi tamamlamaya calısırsınız.yerimseniben

10. 6 Ekim 2010
  11. DeLiBoNCuK

DeLiBoNCuK AnLaŞıLMaZ BiÇiMdE Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    oraya 6 bın verene kadar dugunden sonra borcunuzu harcınız kaparsınız rahat yasarsınız yaa. bı kac saatlık eglence ıcın mılletı ne cok dusunuyosunuz. zaten kalabalık olcak sandalyeyı mı gorceksınız daha. zaten heyecandan esınız ancak gorebılırsınız. boyle syelere takılıp düğün üstü esınızle aranzıı acmayın para yuzunden

12. 6 Ekim 2010
  13. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.594
    Ödül Puanları:
    238
    Bence cok masrafa gerek yok o parayla eşya alırsın içine sindirerek

14. 6 Ekim 2010
  15. benkimimki

benkimimki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canim dugun masraflarini nisanlin mi karsilicak yoksa ailesimi?

ayrica eger durumu varda yapmiyorsa sana soz verdigi halde hos degil ama eger durumu yoksa bence hiiiiic uzerine gitme!! herkes mutlaka hayalindeki dugunu ister ama inanki o dugun oylede geciyor boylede..aslinda insan cok guzelde gecse kendi dugununden pek bisey anlamadigi icin onca paraya aciyor..keske kendimi eglendirseydim diye( ben oyle dusunuyorum kendi adima) helede evlendikten sonra maddi acidan zorluk cekince o zaman basiyo insanin kafasi ama dedigim gibi durumu var veya ailesi yapacaksa o ayri..
    AYRICA SANA SÖZ VERIRKEN BU KADAR MASRAF OLACAGINI DUSUNEMEMIS OLABILIR,

16. 6 Ekim 2010
  17. hayatimin_anlami

hayatimin_anlami Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yorumlariniz icin tesk ederim arkadaslar.

canim durumu hep ayniydi. oranin fiyatini bilmiyordu yeni ögrendi anladigim kadariyla.
    umutlanmamin sebebide zaten bana hep söyle demesiydi. sana yerine getiremeceyegim vaatler vermedim ben derdi hep. olay böyle oluncada benim sok olmam normal. telefonda istemedende olsa sesim degisti aglamaya az kalmisti.
    güvenimi kirdi diyebilirmiyim buna bilmiyorum. ama beni kirdi. bunuda farketti zaten hemen. rahat edemedi aradi beni gönlümü almaya calisti. olay böyle olunca bende üsteleyemedim zaten.

ama ben tam onaylamadigiim halde gitti tuttu bunada kirilmadim degil. ama tutmadan önce sadece bana bildirdi diyebilirim.

yinede sagolun arkadaslar.. sizde benim gibi düsünüyormussunuz. icimi rahatlattiniz. oraya verilcek parayi evimize esya aliriz. galiba en mantiklisi bu.

ha bu arada durumu cook cook iyi degil kötü de degil.. orta halli iste.. iki yillik üni mezunu..ama dügünü evimizi masraflarini tamamen kendisi karsilamak istiyor. ailesine yük olmak istemiyo.

18. 6 Ekim 2010
  19. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    2-3 saat için fazla masrafa gerek yok..en güzel yerde de yapsan millet gelip 2 saat durup gidecek..
    çok mu kötü tuttukları salon, salaş bir yer mi?değilse önemseme..tek yapamadığı şey bu olsun..