Akne

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve yesilim tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Akne

Yüz, omuzlar, sırt ve göğüsteki yağ bezleriyle ilgili kronik bir deri hastalığıdır. En çok 14-20 yaşlar arasında görülür ve bu hastalığın tipik belirtileri olan siyah noktalar, genellikle psikolojik rahatsızlıklara yol açar. Yağ bezlerinin kanalında bir t

Ergenlik sivilceleri

Ergenlik yaşındakilerin yüz, omuz, sırt ve karınlarında görülürler.

Siyah noktalar, beyaz benekler, kırmızı veya mor lekeler halindedirler. İçleri cerahat dolu bu sivilcelere; akne de denir.

Nedeni; yağ bezlerinin tıkanmış olmasıdır. Ergenlik sivilceleri kendiliğinden kaybolur. Sıkmamak, oynamamak gerekir.

Tedavinin ilk şartı sabırdır. Yüzü günde 3-4 kere kükürtlü sabunla yıkamakta fayda vardır. Bu arada baharatlı yiyecekleri ve çikolatayı terketmek gerekir.

2. 18 Aralık 2008
  3. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    bu sıvılcelerle bu sıralar benımde basım dertte gecmek bılmedı bır turlu.herseyı denemem ragmen kukurtlu sabun denıyım bıde bakalım.

4. 29 Aralık 2008
  5. LadyOne

LadyOne ßaL saçlı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim hep kış aylarında oluyo ve yazın geçiyo sebebi ne olabilir.. ve kesinlikle stres kökenli olduğunu düşünüyorum çünkü kendimi kötü hissettiğim anın sabahı bi sivilceyle uyanıyorum =))

6. 30 Aralık 2008
  7. SEDA44

SEDA44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm bende babamı kaybettikden sonra cildim bozuldu.8 ay tedavi gördüm ama hiçbirşeye yaramadı ve kullanmadığım bişede kalmadı şimdi ne yapacağım bilemiyorum ama bende kendimi kötü hissettiğim morelimin bozuk olduğu zamanlar cildimin daha çok bozulduğunu görüyorum neyapmalı acaba...

8. 30 Aralık 2008
  9. prensesa

prensesa eaeaea Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende bır ara kendını aşan bir problem halıne gelmıstı tek nedenı STRES demıstı dr rum ve antıbıyotık tedavısı mrhemler hıc bırı gecırmedı sters olmayınca ve denız,gğneş bana cok ıyı gelıyor bırde kukurtlu sabun vermıstı

10. 31 Aralık 2008
  11. hazan007

hazan007 neriman&kızım elif Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senağlama günaydın arkadaşlar benimde sorunum aynı ve ben 2002 den beri uğraşıyorum denemediğim ilaç kalmadı banada yardımcı olun nolurrrr

12. 31 Aralık 2008
  13. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba benimde geçmek bilmeyen her geçen gün artan sivilcelerim var üstelik leke şeklinde kalıyorlar sonra doktorun verdigi ....(tam adını yazamadım) kullandım ama faydasını göremedim enson temizleyici diye ve gebe kalabilme ihtimali oldugundan sadece md formulatıon jelini verdi makyajınıda temizler demişti ama malesef dogru dürüst makyajımı bile tamizlemedi..sivilce için önereceginiz bir krem yada ürün varmıdır lekelr için de..yazın olmamasının neden güneş olabilir güneşte sivilceler bazen azalabiliyor..

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Aralık 2008
  14. 31 Aralık 2008
  15. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    ...... diye bi ilaç var hemen hemen kullanan hrkes memnun

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Aralık 2008
  16. 2 Ocak 2009
  17. commenta

commenta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar bnde bi dermotologa gidiyorum adam bi eczaneyle çalısıyo ve orda ilaç karışımı yaptrıo.. kusma yöntemi uygulyo. bir ay butun sivilceler cıkıo .kullanıorum suan kii bay çıkarttı ama kurutuo bu sefer gene gıtcm 1 ay dolmadı gercı ama cok kuruttu... ben kac senedir ugrasıym bu sıvılcelerele.....gitmdgm yer kamadııııı agop tan tutun baskalarına kadarr... yok bi faydası ve cok tahriş edio o ilaçlar............

2 hafta oncede haberlerde gordgm bi yere gittim maske yapolarmış. kadın dediki 6 seans maske 1 seans peeling yeter cildn bebek gibi olur gözenekler kapanır,sivilceden iz kalmaz dedii... ooh ben bi gaza geldm kurtulcm dıe..bide ünlü kaynıo orası...enem bi fiyat sölde 1400 tabi gidemedimm.....:):1shok: imkanı olan varsa bi ugrayabilir benım içime sindiii

18. 3 Ocak 2009
  19. endamm

endamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede var o dertten kurtulamadım birtürlü ne yaptıysam geçmiyo