akneli/yağlı cilt için pudra

Konusu 'Pudra, Fondöten, Kapatıcılar' forumundadır ve suela tarafından 23 Aralık 2007 başlatılmıştır.

23 Aralık 2007
    Konu Sahibi : suela
  1. suela

suela Guest

merhaba arkadaşlar;

akneli/yağlı cilt için yağsız pudra önerisi olan varmı? Pupa ve NIVEA markalarında olduğunu duydumCADIARZU ama sizlerede danışmak istedim.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.a.s

2. 23 Aralık 2007
  3. barbizeynep

barbizeynep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle shiseido denemelisin sivilceleri tedavi etme özlelliği var

4. 23 Aralık 2007
  5. punk_chick

punk_chick Guest

kesinlikle katılıyorum shisedo pureness serisinin pudrasını dene ama eğer cildin çok bozuksa sivilceler yada lekeler çok belirginse kapatıcılıgı yeterli olmıcaktır çünkü başka bir arkadaşımada önermiştim o kapatıcılıgından memnun kalmadı çok kapatıcı bir pudra değil orta seviyede sadece yağlı ve sivilceye yatkın gözenekli bi cildin varsa kesinlikle sana göre ama kapatıcı olsun diyosan mac in pudraları o konuda iyimiş sanırım kullanan arkadaşlar bilgi verecektir a.s.

6. 23 Aralık 2007
  7. suela

suela Guest

teşekkürler arkadaşlar.yerimseniben
    cildimdeki sivilce izleri için tedavi gördüm %80lik bir düzelme oldu.. ama yanak bölgemdeki bikaç buyuk kırmızı iz gitmedi.cildimi tamamen kapatmasını istemiyorum kullanacağım ürünün cildim tek renk görünsün yeter..

8. 23 Aralık 2007
  9. punk_chick

punk_chick Guest

canım çok belirgin lekeleri tamamen kapamayabilir biraz yoğun kullanman gerekebilir büyük ihtimal bir diğer önemli nokta ise cilt rengine en uygun tonu kullanman ben en açık tonunu kullanıorum cildimde deneyerek almıştım tavsiyem sende deneyerek al tekin acar ve sevilde satılıyo bu pudra ben ta dan aldım almadan önce tester la denedim yüzüme sende öyle yap çok güzel bi duruşu var yüzde özellikle sürdükten bi 15 dk sonra tam oturuyo yüzüne harika bence kesinlikle tavsiye ederim a.s.

10. 24 Aralık 2007
  11. gamze21

gamze21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    canım sende sivilce problemi var mı?(deneyimli misin)
    bende burdaki önerilerden yola çıkarak clarıns truly matte almayı düşünüyorum.benim cildimde yağlı ve sivilceli.sence hangisini almalıyım.en çok hangisinden memnun kaldın?
    a.s.
    kapatıcı ve doğal durmasının istiyorum

12. 24 Aralık 2007
  13. punk_chick

punk_chick Guest

bende sivilce yok canım ama cildim karma benim yanagımın kenarında özel günlerimde çıkıyo bikaçtane yani sivilceye meğilli ama Allaha şükür öle problemli değil bu pudrayı sevmemmin sebebi sivilce çıkarmaması ve arkadaşın dediği gibi tedavinden de çok olan sivilceyi kurutuyo ama bunu yaparken cildini kurutmuyo cildin yumuşacık kalıyo nem dengesini bozmuyo yani bende kapatılcak bişey de pek olmadıgı için ben çok memnunum sadece bu yetio bana ama mesela lekelerden felan çok şikayetçiysen yine cildine uygun bi kapatıcıyla kullanabilirsin bu pudrayı çok hafif bir yapısı var maske gibi de durmuyo yüze ağırda gelmio eğer sivilce çıkartır diye endişen varsa hiç endişelenme ben sorunum oldugu için değil cildime zarar vermedigi için tercih ettim bu pudrayı zaten sorunlu bir cildin sadece pudrayla bebek gibi görünmesi imkansız arkadaşlar kapatıcı ve fondotensiz kusurlu bir cildi pudrayla pürüssüzleştiremezsiniz markası ne olursa olsun. Aklınıza takılan herhangi bişey olursa sorabilirsiniz bu pudrayla ilgili çok çok da emin olamayıp merakta kalırsanız da testerlardan deneyin kızlar en güzeli yerimseniben a.s.

14. 24 Aralık 2007
  15. punk_chick

punk_chick Guest

clarins hiç kullanmadım canım onun için bişey diyemiycem ama pudra deyince akla shisedo gelir bildigim kadarıyla dergilerde falan da hep yılın en iyi pudra markası shisedo seçiliyo yerimseniben dediğim gibi git büyük bi kozmetik magazasına bir yanagına clarins dierine shisedo denettir hangisinin duruşu hoşuna giderse onu alırsın a.s.

16. 24 Aralık 2007
  17. lafael

lafael Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yağlı ve akneli ciltler icin punk chick.in de dediği gibi shisedo cok uygundur. clinique problemlı cıltlere daha uygun dye bılınır genelde ama sahsen bende ıyıce arttırıyordu o..

shısedo nun acık mavı bır serısı var problemlı cıltler ıcın.. onun tonıgı temızleyıcısı, kremı ve pudrası var..

sıkıstırılmıs pudra hafıf fondoten gıbı ama pudra aslında fondoten degıl ve cok guzel tavsıye ederım.

18. 24 Aralık 2007
  19. barbizeynep

barbizeynep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm macın pudraları cok kapatıcı ama yaglı cilde pek uygun degil bence cunku ben kullandım benim cildimde allerji yaptı ve benim gibi bir cok kişide de olmuş o yuzden pek tavsiye etmiyorum kanebonun da pudrası cok iyi ma biraz pahalı,clarins turly mat pudra degil fondoten oldugu için bahsetmedim ama ben kullanıyorum cok iyi kapatıcı ve cildi mat gösteriyor ama pudra alıcaksan shiseidodan şaşma derim