Aknetrent-İzotretionin [ Roaccutane ile eşdeğer ]

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve Jiklipaff tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Jiklipaff
  1. Jiklipaff

Jiklipaff Guest

3 gün önce doktora gittim.
    4 senedir yüzümde bulunan ve bu sene dahada artan sivilcelerim için. Bana aknetrenti önerdi ama önce kan tahlili istedi kolestrole ve üre miktarına baktı öyle verdi.4-6 aylık bir tedavi roaccutane gibi. onunla aynı etkide bir ilaç olduğunu söyledi eczacıda.
    yan etkileri ve tedavi şekli herşeyleri aynı.
    Günde 30mg alıyorum sadece akşamları.
    İsmi roaccutane kadar popüler değil yeni bir ilaçmış.
    Doktor kesin olarak sivilceleri yok edeceğini söyledi.
    Aramızda bu ilacı kullanan varsa etkilerini paylaşırsa çok sevinirim.
    a.s.

2. 23 Haziran 2009
  3. yemyesil

yemyesil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben de 1 nisandan beri bu ilacı kullanıyorum.ilk haftadan itibaren düzelme var çok şükür.yalnız ben gözlerimdeki kuruluktan çok çekiyorum.gözlerim kıpkırmızı ve yaşarıyo sürekli.bi de yüüzmde kırmızılık çok olmuştu şimdi daha iyi.güneşe çıkamıyorum yanıyorum hemen ateş gibi :d dudaklar bildiğiniz gibi zaten.birde kolestrolde artma olmuştu biraz dikkat ederek normalleşti sanırım.inş sıfır sivilce , lekeleri , ve yan etki ile tedavimiz sona erer.

4. 23 Haziran 2009
  5. nazimsin26

nazimsin26 Yüreğim seni sevdi.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzelim roaacutaneyle aynı etkide olduğunu biliyosun, bunla ilgilide başlık var zaten. en üstte. orda yüzlerce belki binlerce kişinin yorumu var. oraya gel.

6. 19 Eylül 2009
  7. edabetul

edabetul Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar bende bugun kullanmaya basladım sabah 10mg aksam 20 mg alıyorum gunde 30 mg . umarım faydasını gorurum.daha once 2 ay zoretanın kullandım ama yurtdısına gıttıgım ıcın yarım kaldı maalesef.

8. 19 Şubat 2010
  9. sema_

sema_ Guest

mrhb arkadaşlar bnde aknetrnt kullanıorum 5. ayım 6 ay kullancam ve sivilcelerim hçç kalmadı izleri bile kalmadısm_cool: ama yan etkisi tabi çok fazla . birinci sırada sinir yapıo tabi :D:eek:klava:

10. 20 Şubat 2010
  11. rosecin

rosecin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende kullanıyorum..4. ayım 60 mg kullanıyorum..daha önce roucuttane kullanıyordum 2 aydır aknetrent kullanıyorum...muadili olduğunu söylüyorlar ama aknetrentin etkisi daha fazla..dudaklarım daha çok kuruyor,yüzüm sürekli kırmızı,ve artık daha sinirliyim..roucuttane da bu kadar yan etki görmemiştim...bu ara 3 gündür gözümde kanlanma var ve geçmedi.yuvarlak bir şekilde tüm gözümde değil,,bu haftada geçmezse gideceğim doktora ilaçla bir ilgisi olabilir mi acaba merak ediyorum?

12. 20 Şubat 2010
  13. Bayan123

Bayan123 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bnde bslayaLı 1 hafta olduu etkısını gosterı0 ama dudaklarımm kuru0 buda zatn en blırgın ozelıqı .Dudaklarım ıcn bı tane krem veRdıı Gunde 30 40 defa surmemı soyledı ve kremmın rengı yesıl gbı bırseyy hıc Gsel durmu0 :KK43: :KK43: ama MecBuren suRcem herkese gecmıs 0lsnn Bska bı yan etkı felan gorursem yazaRm :KK66:

14. 20 Şubat 2010
  15. Bayan123

Bayan123 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aknetrentın yan etkılerınden bırıdee Gozkurumasıdr . doktora gıt o sana damla vercek

16. 29 Nisan 2010
  17. gulhannn

gulhannn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar 1,5 aylık azitro azax gibi antibiyotik tedavisinden sonra doktor bana aknetrent verdi.ben kararsız kaldım başta çok fazla çıkıyo kusma yapıyo diye doktor kusma olmıcak dedi.sizin nasıl oldu kusma oldu mu olduysa ne kadar zamanda geçti.2 ayda geçsin istiyorum 2 ay sonrasında cilt nasıl oluyor?bilgilendirirseniz sevinirim

18. 30 Temmuz 2010
  19. skantaron

skantaron Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktor bana da dün verdi aknetrenti ama su anda lazer epilasyon olduğum için kullanamıyorum. başka sonuç alan varmı ?