Akos çilek kızılı ve gelincik kızılı karışımı ?

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve AylakMadam tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : AylakMadam
  1. AylakMadam

AylakMadam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :44::44: Merhaba kızlar ben bu iki boyayı bi arkadaşın tavsiyesi üzerine netten sipariş vererek aldım onun dediğine göre karıştırınca pembemsi kırmızı renk dedigimiz bir renk ortaya çıkıyormuş ama gel görki gelincik kırmızısının üstünde diger boyalarla karıştırılmaz yazıyor:44:

bunu neden yazmış olabilir yada bu iki boyayı kullanan oldumu daha önce lütfen yardımlarınızı bekliorum
    :18:

2. 8 Mayıs 2012
  3. AylakMadam

AylakMadam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu fikri olan kızlar?

bunlarda katolog renkleri

Eki Görüntüle 175210 gelincik kızılı

$7.52cilek.jpg buda çilek kızılı

ikisini akrıştırmak istiyorum :):KK14:

4. 10 Mayıs 2012
  5. marie_laveau

marie_laveau Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karıştırma sakın tatlım, gelincik kırmızısı mix ton olduğu için ortaya nasıl bi renk çıkıcağı belli olmuyomuş. aynı hatayı az daha ben de yapıyodum, boyayı aldığım yerdeki adam uyardı. ikisi de yeterince pembemsi bi kızıl zaten, zeminine de bağlı tabi.

6. 17 Mayıs 2012
  7. AylakMadam

AylakMadam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bu msj karıştırdıktan sonra gördüm ama karıştırdım ben ve gerçekten daha canlı bir renk elde ettim ama çok az karıştırdım ben gelincikten :KK66:

bu renk oldu ben sevdim dogrusu :))

$adsız.JPG

8. 17 Mayıs 2012
  9. annb

annb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel olmuş :) boyamadan önce saçın ne renkti acaba?

10. 17 Mayıs 2012
  11. AylakMadam

AylakMadam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol tatlım :) saçlarımı işte akos çilek kızılı yapıyordum daha önce o akmıştı açık turuncu bakır karışımı bişeydi canım ama saç diplerim için 9 luk su kullandım boyayı yaparken 3 cm falan çıkmıştı çünkü :) Eger saçların bakır arası açık renkse tutar canım

12. 17 Mayıs 2012
  13. AylakMadam

AylakMadam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buda normal akos çilek kızılı yapmak isteyenlere fikir olur hem :) Hemde hangi renk sizce kızlar daha güzel ?

$adsız.JPG

14. 17 Mayıs 2012
  15. annb

annb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saçlarım şu an bakır aslında açık bakırdı ama hata sonucu anca yıkaya yıkaya bu kadar akabildi. İlk turuncu yapmak istiyorum saçlarımı sonra pembemsi bir kızıla dönmeyi düşünüyorum. Bence gelincik kırmızısı karıştırdığın daha iyi olmuş çok canlı :)

16. 18 Mayıs 2012
  17. LadyEvil

LadyEvil Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Mix tonlarda yazan başka boyalarla karıştırılmaması gereken uyarı,mix tonun bazı tonları nötrleyebileceği içindir
    Yani herhangi bir renk mix tonu alakasız bir renkle karıştırırsanız garip bir renk ortaya çıkabilir
    Ama aynı renkte bir boyayla karıştırırsanız mix ton yoğunlaştırıcı işlev görür ve istenilen rengi daha güzel daha canlı yapar
    Örnek veriyorum 0.66 yoğun kızıl mix tonumuz var bunu 6.66 yoğun ateş kızılı kor kızılı kızıl büyü vs vs(ticari adı değişiyor markadan markaya) ile karıştırdınız
    Mix ton bu rengi çok daha canlı ve yoğun hale getirir
    Ama alakasız bir renge alakasız bir mix ton eklenirse renk garip bir hale gelebilir
    Başka boyalarla karıştırmayın ibaresi bu yüzdendir,mix tonlar genelde profesyonel kullanım içindir
    bu ayrıntılar hakkında fazla bilgisi olmayanlar da kullandığı için böyle bir şey eklemişler muhtemelen

18. 18 Mayıs 2012
  19. AylakMadam

AylakMadam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bende öyle tahmin etmiştim sonra sordum aldıgım yerdeki satıcıya saçını yıpratmaz yada yanmaz dedi çünkü daha önce ben garnierin bi sarısıydı hatırlamıyorum doğal sarı sanırım paletteninde tarçun bakırını karıştırıp boyamıştım saçalrım yanmıştı resmen oreal olmadan :/
    yani ben o yüzden korktum sadece ne renk olucagını az çok tahmin ettim zaten amacımda bu rengi daha pembemsi ve daha canlı bir hale getirmekti :)