Akr kahra ile irkinler bile gzelleiyor

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve yagmur_tanesi tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : yagmur_tanesi
  1. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    akırı kahra(afrika,fas,tunus,cezayir de yetişir) zeytin yağı ile merhem yapılarak yüze sürüldüğünde güzellik verir, hatta çirkini bile güzelleştirir

bu bilgi fatih dersiamlarından medineli h.h. osman efendi ve talebesi arif pamuk" un pamuk yayınlarından çıkarılan kitabından alınmıştır
    paylaşmak istedim.kaydirigubbakcemile5
  2. 2 Ocak 2009
  3. runnet

runnet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Iyide nereden bulucaz bu bitkiyi................
  4. 2 Ocak 2009
  5. chantyclarie

chantyclarie Guest

duymuştum ben bu bitkiyi
    bi aktara gidip sordum istersen getiririm demişti ama fiyafı o zamanlar pahalı geldiği için lmamıştım
    bi de onu güneş ışığında bekletmek gerek diye biliyorum
  6. 2 Ocak 2009
  7. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    evet artı sert bir bitki önce dövmek gerekliymiş sonra zeytin yagıyla kaynatıp yumusatılıyormuş zaten fazla gerekmez sanırım 0 ytllik falan işimizi görür zannediyorum ama gerçekten iyiymiş dısarı cıktıgımda ilk işlerimden biri bu bitkiyi almak olucak daha önce kadıköyde sormustum bulamamıs bir de beykozu tarıyacagım
  8. 2 Ocak 2009
  9. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    cnm bu bitki aktarlarda satılır sonuçta ağaç kökü
  10. 2 Ocak 2009
  11. daylight

daylight Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu duyan bilen uygulayan hiç yok mu yani böyle yeni isimler beni tırsıtıyor ilk başta iyi yapar sonra mahveder uzun sürelerdeki dönümü önemli benım için
  12. 2 Ocak 2009
  13. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ibni sinanın kitabındada yer alıyormus cnm bu bilgi ben aktara gitme vaktim oldugunda deneyip size bildiricem ama bu ara inemioyurum cok soguk oldugundan hava
    Son düzenleme: 2 Ocak 2009
  14. 2 Ekim 2011
  15. mulatte__

mulatte__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 3 hafta önce aldım ve haftada 2 kez kullanıyorum.psikolojik olarak mı bılemıyorum ama işe yaradıgını düşünüyorum.kaç gundur kuruyemıs,cips yıyorum.normalde yedıgım an cıldım kaşınmaya baslar sıvılce cıkardı sımdı cok sukur cıkmıyor ve cıldım daha canlandı gıbıme gelıyor.gecenelrde de bı arkdsım yuzun bı farklı gelıyo daha bı genclesmısın sankı falan dedı gulumsedım sasırdım dogrusu ama aynaya baktıgımda da arkdsımın söyledıgı gıbı yuzumde sebebını bılmedıgım bı farklılık goruyordum ama daha toplam 5-6 kez kullanmısımdır uzun vadede sonucları alırı dıye dusunuyorum.öyle her seyı denemek yerıne tek bı sey uzerıne yogunlasıcam artık.ve gece yatmadan once yuzume kayısı cekırdegı yagını suruyordum cıldım kötü oluyordu nerde yanlıs yapıyorum derken aladım kı su ıle seyreltmeyı unutuyormusum artık haftada 2 kez akıra karha zeytınyagı ıle gun asırı aksamları da kayısı cekırdegı yagı suruyorum.akıra kahrayı ankarada bi aktardan aldım toz halınde bulunuyordu.öyle kemık seklınde bulamazsın dövülmüş sekılde böyle satılır dedı kılosu 60 tl.5 tl lık aldım ve oldukca fazla var.1 çay kasıgı kadar kullanmanız yeterlı
  16. 2 Ekim 2011
  17. yldzmuhasebe

yldzmuhasebe Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet yağlı yiyeceklere çok dikkat etmelisin
  18. 2 Ekim 2011
  19. manik

manik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl kullanıldıgını nıye yazmadınız aktardan gidip alıcaz ama nasıl kullanıcaz maske halınde falanmı nasıl yapılıyor ve cilde zararı varmı bunlarıda yazsaydı keşki kullanıcı arkadaşlar