Akraba evliligi yapan varmi?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve serbet tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

10 Eylül 2008
    Konu Sahibi : serbet
  1. serbet

serbet herkesi seviyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar akraba evliligi yapan varmı varsa neden akraba ve k.valideniz ve k.pederiniz le aranız nasıl hiç sorun yaşadınızmı? sizce iyi yönleri varmı he bide eltiniz sizi daha üstün tuttuklarını söledimi

konuyu ben açtım önce ben cvplıyım ben dayıma gelinip eşimi gerçekten severek hemde ikimizinde ailelerinin karlı gelmesine ragmen evlendik eltim yabancı severek evlenmiş kaynımla ama eltim hep benim ayırt edildigimi düşünüyo evet beni ayırt ediyolar ama nasılmı bana her istediklerini söylerler her işleri yaptırırlar daha saygısızca davranırlar falan filan işte iyiya ayırt ettiklerini bilmiyorum peki sizler nasılsınız?????????

2. 10 Eylül 2008
  3. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    benim annem babam akraba evliliği yapmış kardeş çocukları yani dayısı annemin kayınpederi oluyor.anneme sorarsanız seçme hakkı olmadığı için böyle birşeye maruz kalmış.şuan birbirlerini çok seviyorlar ama annem böyle bir evlilik yaptığı için çok pişman babanemlede br hayli sorunlar yaşamış zamanında epey ezilmiş, iş güç konusunda vs..vs...etik olarak bana da doğru gelmiyor akraba evlilikleri hem de çocukların sakat doğması gibi bir problem var.allaha şükür ben ve kardeşlerim sağlıklıyız ama bazen soruyorum anneme ya birimiz sakat doğsaydık napardın dıye:KK43:

4. 10 Eylül 2008
  5. deniz_yildizi

deniz_yildizi Canımsın.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doğruyu söylemek gerekirse ben akraba evliliğine karşıyım
    dünyada başka adammı yok teyze çocukları,amca çocukları,
    dayı çocukları birbiriyle evleniyo....
    aramızda akraba evliliği yapmış olanlar varsa üstlerine alınmasınlar benim şahsi
    görüşüm bu çok karşıyım, biz teyze çocuklarıyla
    kardeş gibi büyüdük böyle birşey aklımıza bile gelmedi gelmezde,
    bizim ailemizde çok şükür böyle bir durum yok:1closedeyes:

6. 10 Eylül 2008
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben esimle cok uzaktan akraba sayilirim didisinin didisi yani....:1closedeyes:

Ama kücük kaynim halasinin kizinla evli, eltim yeni evli iken hic anne baba demezdi yenge dayi derdi hep, Kayinvalidem kizardi yeter artik anne baba de diye...:mymeka:

Ben tasvip etmiyorum böyle kardes cocuklarinin evlenmesini ne biliyim teyzeme yada amcama kaynana kayinpeder gözünle bakmak tuhafima gider....:kahve:

8. 10 Eylül 2008
  9. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    aile bagları samimi olmayan büyük ailelerin çocukları birbirlerini sevebiliyor.ve rtada aşk olunca bir şey diyemem dogrusu.ama 1 ve 2 nesil saglıklı 3.nesil sakat olma ihtimali cok yüksekmiş.ne kadar dogru bilmiyorum ama duydum sadece.akrabasıyla evli olanlar çocuklarını akrabalarına vermemesi gerektigini duydum ben

10. 10 Eylül 2008
  11. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bende tasvip etmiyorum kuzen demek kardeş demektir bizde

12. 10 Eylül 2008
  13. asisevgi

asisevgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşımın annesi akraba evliliği yapmış.Halasının oğluyla evlenmiş.Halası olmasına rağmen hep dışlanmış. Kocasıyla arası kötü şuan. Bende akraba evliliğini tasvip etmiyorum.Çocuk sakat olma ihtimali falan var.

14. 10 Eylül 2008
  15. silayda

silayda Guest

bizde esimlen amca çocuklariyiz, severek evlendik.
    çogunuz akraba evlilige karsisiniz, haklisiniz, kuzen kardes demektir ama biz ayri yerlerde yasadik, ben fransada esim türkiyede, yazdan yaza görüsüyorduk ancak.
    esimlen çok mutluyum, 1 kizimiz var Allaha sükür saglikli, hiç korkmadik diyemem tabii korkuyoruz çocuklarimiz sakat olacak mi diye.su an hamileyim ve yine korkuyorum...
    Esimin babasina amca ve annesine yenge diyorum, esimde annemlen babama amca yenge diyor ve hiç kimse kizmiyor.
    esimin ailesini yazlari türkiyede görüsüyoruz onlarda kaliyoruz, eltimde onlarla beraber oturuyor.Allaha sükür eltimlen aram çok iyi ve simdiye kadar hiç seni ayirt ediyorlar falan demedi.

16. 10 Eylül 2008
  17. bircanEY

bircanEY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    eşim teyzeoğlu
    bende çok karşıydım akraba evliliğine akraba mı hayattta olmaz derdim belki de büyük konuştuğumdan başıma geldi

evet bende diğer kuzenlerle kardeş gibiyim ama eşimi çocukluğundan sonra nerdeyse hiç görmedim desem yeridir onun için yabancı biriyle evlenmekten farkı yoktu benim için

şimdi mi çok mutluyum ve çok seviyorum iyi ki bu adamla evlenmişim diyorum

kvalide kpederle hiç sorun yaşamadık ama benim onlara karşı kırgınlıklarım çok kimisini bilirler ama çoğunu bilmezler

hep amaan nasıl olsa akraba kusura bakılmaz diye 2. plana atıldım
    nişan düğün düzenimde bile yeminle eltime alınanın onda biri bana alınmadı bunu eşimde söyler hep

ama buna rağmen kıskanılmadım mı
    hem de nasıl
    hala da kıskanır
    halbuki ona herşeyin hep en iyisi yapılmıştır kaynanamgilde çok sevdiklerini belli ederler ama gelde anlat işte
    ağzıyla bile söylemişti ben nişanlıyken onu benden daha çok seversiniz diye

amaaann işte dert çok yaramı deştin

neysehh bizim kaderimizde böyleymiş allah başka dert vermesin
    eltiyi nasıl olsa alt ederiz
    kaydirigubbakcemile2

18. 10 Eylül 2008
  19. LXIXNA

LXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben akraba evlılıgı yapmadım. ben zonguldaklıyım.esım trakyalı.

ama gel velakin akraba evlılıgıne oldum olass cok karşıyımdır. amca

dayı teyze cocukları yegenler kardes demektır bizde. (uzak yada yakın

akraba olmak yada farklı sehırlerde yasamak kardes sayılmamak demek degıldır)

esımın tarafıda oyle. akraba evlılıgı olmaz bızde.aılelerımızde cok karsıdır.

evlılık yapanlarıda hıcbır zaman onaylamıyorum. akraba evlılıgı yapıpta dışlanan hor gorulen

akraba olmasına ragmen sahıp cıkılmayan cok ınsanlar var. (bırde akraba olacak)

belkı tepkı alabılırım yazdıklarımdan dolayı ama dusuncem ve yasam tarzımız bu.

sonucta herkesın dusuncesıne saygı duyulmalıdır dıye dusunuyorum ben..