Akraba evliliğiyle ilgili fikriniz nedir?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve anne-10 tarafından 27 Ekim 2007 başlatılmıştır.

27 Ekim 2007
    Konu Sahibi : anne-10
  1. anne-10

anne-10 eşim ve oğullarıma aşığım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    SakıncaLı olmasına rağmen günümüzde hala akraba evlilikleri devam etmekte sakat çocuklar dünyaya gelmekte bu bilinçsizlik nereye kadar devam edecek bilmiyorum ama umarım en kısa zamanda bir son bulur..
    Bence dışardan birine kız vermem yada gelin almam gibi düşünceler son derece yanlış ya sizin fikirleriniz nedir arkadaşlar çevrenizde yada ailenizde bunu onaylayan birileri var mı?

2. 27 Ekim 2007
  3. berlinozdemir

berlinozdemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    katılıyorum:Roflol:a.s.

4. 27 Ekim 2007
  5. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Ben tam bu olayların içindeyim benim canım gibi sevdigim kuzenim başka ülkedeydi pek görüşemiyoduk senede yada 2 senede bir.. Neyse benim haberim yok 5 senedir beni seviyomuş bana bunu dedi şok oldum onu çok seviyordum kırmak istemiyordum.. kuzenim intihara bile kalktı 25 kilo verdi buyüzden ve en son depresyonda tedavi görüyo .... bunalrın hepsi benim yüzümden.. çok tuhaf bi durum.. yanii ben öyle bi duruma gelmiştimki nerdeyse o üzülmesin diye evet d,iycektim ama konu başka ülke filan olunca bide benim mutlulugum .. şimdi görüşmüyorum ama bu yüzden ailelerde arasına sogukluk girdi.. kötü bişey yaa...

6. 27 Ekim 2007
  7. ceku

ceku Yeni açmış bir çiçek Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    163
    benim annemle babam akrabalar ama allaha şükürler olsun bende bi sakatlık filan yok.Ailede böyle bişey yapılmış önceden ama artık herkes çok karşı akraba evliliğine

8. 28 Ekim 2007
  9. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Annemle babam uzaktan akrabalar..

Annem ilk iki çocuğunu doğduktan hemen sonra kaybetmiş..Nedenini bilmiyorlar..Ama ben akraba evliliğine karşıyım..Çünkü çok yakın akrabalar arasında evlilikler hem sakat doğumlara sebep oluyor hemde evlilik kötü giderse aileler arasında sorun çıkıyor, iş içinden çıkılmaz hale geliyor..

10. 28 Ekim 2007
  11. sny

sny kronik duygusal Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Akraba evliliğine şiddetle karşıyım:kızgın:kafkas kökenliyim bizim millette asla uzak akrabaya bile kız vermezler...Bunlar bir yana akraba evliliği sonucu sakat ya da özürlü doğan çocukları gördükçe içim sızlıyor:çok üzgünüm:Benim annem zihinsel engelliler okulunda öğretmen hep o çocuklarla iç içeyim çoğunun anne ve babası ya kardeş çocukları ya da çok yakın akraba:kızgın:gerçekten günümüzün kanayan yaralarından biri de bu bence,keşke olmasasenağlama

12. 28 Ekim 2007
  13. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    :kızgın:bende karsiyim

14. 28 Ekim 2007
  15. medinella

medinella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben kesinlikle akraba evliliğine karşıyım,,,ama akrabalarım arasında akraba evliliği yapan var,,,şükürki çocuklarda şimdilik bir sorun yok...

16. 29 Ekim 2007
  17. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    25 kilo mu verdi??Kac kiloydu,kilolumuydu:uhm:

Benim de annemin teyzesenin oglu beni seviyomus.Aslinda o benim cocukluk askimdi.Döndü dolasti beni buldu yani.Farkli sehirlerde oturuyorduk cünkü.Onu en son canli olarak 7 ya da 8 yaslarinda görmüstüm.Bir daha hic canli kanli konusamadik:)Simdi msn den görüsüyoruz camli mamli:Roflol:Yani kisacasi birbirimizi seviyoruz,insallah hayirlisiyla olacak gibi:teytey:

18. 30 Ekim 2007
  19. elhamra

elhamra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    olmasa daha iyi