akralar ve Talar

Konusu 'Taşlarla Alternatif Tıp' forumundadır ve ginka tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  20 Haziran 2009
  Konu Sahibi : ginka
 1. ginka

  ginka Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  371
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Taşlar, oluşum ve gelişimlerini milyonlarca yıl süren bir zaman diliminde tamamlarlar. Bu süreçte de birçok enerjiyi depolarlar. Taşlar, üzerinde birikmiş olan enerjileri bulundukları ortamlarda ya da kişilerde olumlu etkiler yaratır.
  Taşlar; fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal alanlarda şifa amaçlı kullanılabildiği gibi, enerjinin temizlenmesi, dengelenmesi, yükselmesi, sezgilerin güçlenmesi ve başarı, bereket, şans gibi birçok alanda da kullanılmaktadır.
  Her biri ayrı özelliğe sahip olan taşlar ne kadar temiz olurlarsa yaydıkları enerji de o derece saf olur. Taşlar olumlu enerji yaymak için ya da negatif enerjileri, titreşimleri toplamak için evde, iş yerlerinde bulundurulabilir. Takı olarak kullanıldığında ise taşıyan kişiyi enerjiyle destekler ve bedendeki olumsuz enerjileri emerler.
  Hangi amaçla kullanılmak üzere alınırsa alınsın bir taşı, öncelikle yüklendiği bilinmeyen enerji titreşimlerinden fiziksel olarak arındırmak, sonrasında da ne amaçla kullanılacaksa ona göre programlamak gerekir. Bir taş, sahibi tarafından kullanılmaya başlanmadan önce ve kullanım sırasında belli aralıklarla arındırılmalıdır. Genelde bir taşın ışığının azalması, matlaşması veya bulanık görünmesi, yeterli enerji alınamadığının hissedilmesi temizlenme zamanının habercisidir.
  Taşlar, birçok farklı yöntemle arındırılabilir. Arındırma işlemi, tuzlu veya sirkeli suda bir gece bekletildikten sonra bir süre güneş ışığında bırakılarak yapılabilir. Ayrıca akan suda yıkanarak, ay ve güneş ışığında bekletilerek, toprağa gömülerek de arındırma yapılabilir. Bunun yanı sıra Reiki enerjisiyle de taşlar arındırılabilir. Bunlardan biri ya da bir kaç yöntem bir arada kullanılarak arındırma işlemi uygulanabilir. Mekanlarda kullanılan taşları on beş günde bir veya ayda bir arındırmak gerekir. Belli aralıklarla toprağa bırakılabilir. Taşların kullanıldığı takılar kullanımdan hemen sonra temizlenmelidir.
  Taşlar şifa amaçlı kullanıldıkları zaman da mutlaka arındırılmalıdır. Her uygulamadan önce taş kullanıma hazırlanmalıdır. Bazı taşların yapılarından dolayı olumsuz enerji barındırmadıkları söylenir. Her ne kadar arındırılmasına gerek olmadığı söylense de siz bu işleme önem verin.
  Arındırma işlemi ile taş, istenmeyen enerjilerinden temizlenir, önceden yüklenmiş olan programı silinir. Böylece taşları kullanırken herhangi bir olumsuz enerjinin de başkasına iletilmesi önlenmiş olur.
  Bazen taşlar çatlar, kırılırlar,ya da ufalanmaya başlarlar. Ömürleri tükenir. Bu durumda taşları atmadan geldikleri yere, toprağa gömmekte fayda vardır.
  Arındırma işleminden sonra taşlar farklı niyetlerle kodlanarak kullanılabilirler. Örneğin şifaya destek olması, koruma sağlaması, bulunduğu ortamı arındırması, rahat uyumak ya da vizyon almak gibi birçok amaç için programlanabilirler. Taşlar yapılan programa göre ya kendiliğinden harekete geçerek sürekli enerji yayarlar ya da elinize aldığınızda niyetiniz doğrultusunda ihtiyaç duyulduğu anda enerji yaymaya başlarlar.
  Çakralara Göre Taşlar
  Vücudumuzda enerji aldığımız belli noktalar vardır. Bu noktalara “Çakra” denir.
  Çakralar bedenin enerji giriş kapılarıdır. Ruhsal ve fiziksel sağlık için dengeli bir şekilde çalışmaları gerekir.
  Düşüncelerimizle oluşan veya çevremizden bize ulaşan negatif enerjiler bedenimizin enerji giriş kapılarını, yani çakralarımızı kirletir ve bloke eder. Çakraların kapanması ise etkin olduğu bölgedeki organların, özellikle de salgı bezlerini etkileyerek, yani enerjisiz bırakarak sağlık sorunlarının oluşmasına neden olur.
  Çakralardaki blokajları gidermek ve dengelemek için enerjisi o çakraya en uygun taş kullanılmalıdır. Her çakraya uygun birçok taş vardır. Taşı, yatar durumdayken ilgili çakranın üzerine yerleştirebilirsiniz ya da cebinizde sürekli taşıyabilir, takı olarak kullanabilirsiniz. Önümüzdeki sayılarda taşlarla ve kullanılma alanları ile ilgili daha detay bilgiler aktarılacaktır.
  Çakralar ve taşlar:
  Ayak Tabanları: Dumanlı kuvars, Obsidyen, Kaplangözü.
  Kök Çakrası Taşları: Kırmızı Akik (Agat), Granat (Lal), Güneş Taşı, Hematit, Kırmızı Jasper, Karneol (Kantaşı), Kristal Kuvars, Kırmızı Mercan, Oniks, Beyaz Topaz, Siyah Turmalin, Yakut, Zirkon.
  Sakral Çakra Taşları: Kırmızı Akik (Agat), Aytaşı, Güneştaşı, Karneol (Kantaşı), Kehribar, Dumanlı Kuvars, Sarı Topaz, Zirkon.
  Mide Çakrası Taşları: Sarı Jasper, Kaplangözü, Kehribar, Kristal Kuvars, Pirit, Sitrin, Topaz.
  Kalp Çakrası Taşları: Aventurin, Yeşil Kalsit, Kristal Kuvars, Krizokol, Krizopras, Kunzit, Malahit, Pembe Kuvars, Peridot (Zebercet), Rodokrosit, Rodonit, Yakut, Yeşim, Zümrüt.
  Boğaz Çakrası Taşları: Akuamarin, Amazonit, Mavi Kalsit, Kristal Kuvars, Safir, Turkuaz (Firuze), Mavi Turmalin, Lapislazuli.
  Alın Çakrası Taşları: Azurit, Fluorit, Elmas, Kristal Kuvars, Krizokol, Labradorit, Lapislazuli, Larimar (Atlantis Taşı), Mavi Safir, Moldavit, Sodalit.
  Taç Çakrası Taşları: Ametist, Kristal Kuvars, Moldavit, Magnezit, Opal, Beyaz Topaz.
  Taşların Uygunluğunu ve Anlamları:
  Taşlar şekilleri, renkleri ve kullanım amaçlarıyla oldukça çekicidirler. Gerek bazı süs eşyalarına karşı duyduğunuz yakınlık, gerekse bazı renklere daha sıcak bakmanız da seçiminizi etkiler. Bir taşın sizin ilginizi çekmesinin nedeni ona duyduğunuz gereksinimden dolayı oluşan çekim gücüdür. Birçok taşın arasından sizin için en uygun olanı anlamak için sezgilerinizi kullanın. Her hangi bir taşın size uygun olup olmadığını anlamak için taşı elinize alın ve onu hissetmeye çalışın. Titreşimlerinin sizi nasıl etkilediğine dikkat edin. Her taşın tedavi etkisi ayrı ayrı olsa da doğru taşın seçiminde önemli olan sizin sezgilerinizdir.

  Uyarı:
  Takı olarak kullanılan taşlarla duşa girmeyin. Duş sırasında taşınız topladığı tüm olumsuz enerjileri sizin üzerinize bırakacaktır. Temizlediğiniz bir taşa sizden başkasının dokunmasına izin vermeyin.
   
 2. 5 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : ginka
 3. Hayalimsi_n

  Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  bi kac gun once ametist kolye akik bileklik ve bi kac tane daha tas aldim akvamarin,sitrin, aventurin ve turkuaz aldim fazlami oldu ne elim biraz boldurdakaydirigubbakcemile3.simdi ben ametisy kolye ve akik bileklik kullanacam digerlerini cuzdanima koysam yada evin herhangi bi yerine koysam olurmu ki herhangi bi bilgin varmi
   
 4. 16 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : ginka
 5. aysha

  aysha Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  45
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  288
  Sitrini muhakak cüzdanına koy, çünkü sitrin para taşıdır :)
   
 6. 17 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : ginka
 7. Hayalimsi_n

  Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  bilmiyordum bende kizima verdim hos taktigi yokya odasinda duruyor temizlesem cuzdanima koysam olurmuki ben cuzdanima aventurini ve turkuazi koymustum yanlismi yapiyorum yoksa
   
 8. 18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : ginka
 9. hayriye76

  hayriye76 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  slm, cüzdanınızda bolluk ve bereket için akik taşı öneriliyor.
  uğur getirdiği bilinir ayrıca peyganber efendimizin taşı olduğu bilinir.
   
 10. 18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : ginka
 11. hayriye76

  hayriye76 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Amatist taşı size gelecek negatif enerjilerden korur ama 10 günde 1 temizlemeniz gerekir.Temizleyip tekrar kullanın
   
 12. 20 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : ginka
 13. Hayalimsi_n

  Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  ben akik tasini bileklik aldim herhalde ayni etkiyi gosterir.taslari haftada bir akan suda 4-5 dakika bekletiyorum umarim dogrudur
   
 14. 20 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : ginka
 15. akb

  akb Guest

  merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. birkaç hafta önce arkadaşım bana akik taşı almış iş yerim için. Enerjisi bol vereceği bir yere astık. Bana hem nazara karşı koruyucu olduğunu söyledi hemde bereketi arttırdığını biraz saçma bulmuştum ama o günden sonra işlerim daha iyi oldu ve ben kendimi daha iyi hissediyorum şu anda. Bunun üzerine geçen hafta trabzona gittik orda rus pazarı var taşların hemen hemen hepsi orda mevcuttu garip bir şekilde akuamarin aldım inanılmaz çekti beni.eğer bu taş hakkında detaylı bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim
   
 16. 22 Eylül 2009
  Konu Sahibi : ginka
 17. nrsnkma39

  nrsnkma39 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.736
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  AKUAMARİN Al2Be3(Si6O18)

  ÖZGÜL AĞIRLIĞI :2,68-2,74
  SERTLİĞİ : 7,5-8
  RENGİ :Mavi. Altın gibi sarımsı olanlarıda vardır.
  AKUAMARİN İLE İLGİLİ İNANIŞLAR
  Hipofiz ve troid bezleri, nezle, sinir uçları iltihabı,sinir sistemini düzenleyici, göğüs iltihabı, göğüs kanseri, göz yaşarması, kabakulak, karaciğer (genel), kronik bronşit, deri temizliği ve alerjileri, diş ağrısı, diş iltihabı, anjin, bademcik iltihabı, boğmaca, boyun ağrısı, aids, lösemi, şiş eller, solunum problemlerine üriner sistemine, saraya iyi gelir. Tansiyon dengeleyicidir. Lenf sirkülasyonunu rahatlatır. Damar tıkanıklığı, kemiklerin güçlendirilmesi ve unutkanlık için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Saldırgan kişilikli insanlar kullanabilir.


  Akuamarin su damlası anlamına gelir. Hafif yeşile çalan mavi renklidir. Naturel taşlar içinde oluşum şekilleri bulunmaktadır. Yani homojen değildir. Işığa tutulup içine bakıldığında renkler homojen değilse , içinde desenler ya da hareler varsa naturel diyebiliriz. Şayet içinde kabarcıklar var ya da hertarafı homojen renkte ve şeffaf ise büyük olasılıkla sahtedir.
  [​IMG]
   
 18. 16 Haziran 2010
  Konu Sahibi : ginka
 19. Cifa

  Cifa Kumru annesi Üye

  Katılım:
  28 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  361
  Beğenildi:
  200
  Ödül Puanları:
  113
  Suda bekletmek değil de, musluk suyuna en az 1 dakika tutman lazım, çünkü durgun su içinde enerji yine taşa geçer yerimseniben