Akrep - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'Akrep Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  Akrep Burcu


  Akrep Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Akrepler yılın altı ayını geride bıraktığımız ve yaz sıcaklarının tadını çıkarmak üzere bir çoğumuzun tatil yörelerinde dinlenmeye çekildiği, senenin yorgunluklarının üzerinizden atılmaya çalışıldığı Temmuz ayına merhaba demiş bulunmaktayız. Bu ay içindeki enerjiler güvence arayışımız ile macera hevesimizi körükleyici bir etki yaratmakta. Bu anlamda karışık gibi gözükebilir. Fakat enerjileri doğru manada kullanmayı bilirsek, her günü olumlu şekilde değerlendirmemiz mümkündür. Şimdi sırasıyla, bu ay içinde görülebilecek yansımaları birlikte gözden geçirelim. İlk enerjimiz ciddi ilişkiler evinizde seyrini sürdürmekte olan Mars gezegeninin Boğa burcu etkinliğidir.

  31 Mayıs – 11 Temmuz tarihleri arasında karşıt burcunuzda devam edecek Mars gezegeninin Boğa burcu etkisi, geçtiğimiz aya göre farklılıklar göstermekte. Hatırlarsanız Haziran ayında, Mars, güçlü Venüsün dispotizörlüğünde yani kanatları altındaydı. Çiftlerin istekli olmaları halinde, her türlü zorluğun üstesinden gelmenizi sağlayıcı bir yansıması vardı. Çünkü sevgi birliği Venüs sayesinde bunun mümkün olduğunu göstermekteydi. Temmuz ayında ise, Venüs bin sonraki burç olan İkizlerde ilerlemeye başlayacak. Böylece karşıt evinizde yalnız kalacak Mars gezegeni, partnerinizin, yavaşlamasına, inisiyatifini kullanmakta zorlanmasına, fakat kendi eylemleri, mücadelesi ve istekleri konusunda kararlı daha doğrusu inatçı davranmasına neden olabilir. Bu enerjiyi ilişki tiplerine göre incelersek olabilecek yansımaları çok daha iyi anlayabiliriz.

  İlişkisi düzgün seyirde yürümekte olan, sevgi, saygı güven üçlemesini hayatlarının içinde oturtmuş çiftler, Mars gezegeninin Boğa burcu sürecinde, eşlerinin kendilerine karşı oldukça tutkulu davrandıklarını hissedebilirler. Eşiniz veya uzun süredir birlikte olduğunuz partneriniz, maddi ve manevi değerleri konusunda, sağlam adımlar atmaya çalışabilir ve yarınlarınızı doğru bir biçimde kurmanız için elinden geleni yapabilir. Sizin de aynı şekilde sevginizle, ilginizle onu sarıp sarmalamanız aranızdaki birlik ve beraberlik ruhunun daha da kökleşmesini sağlayacaktır.

  İlişkisinde sorun olanlarda ise, durum tabi ki daha dikkatli olmayı gerektirmektedir. Mars mücadele gücünün astrolojik temsilcisi olduğu kadar, siz Akreplerin, evlilik ve ilişki evinin yönetici gezegenidir. Bu durum, sizin isteklerinizle, eşinizin mücadele gücü ve ilişkisine bakış açısı arasında çekişmeler olabileceğinin işaretidir. Bir beraberlikte eğer bakış açıları ve beklentiler konusunda kutuplaşma varsa, doğal olarak huzursuzluk bir gölge gibi sizi takip edebilir. Kaldı ki, Mars gezegeni Boğa burcunda, partnerinizin oldukça inatçı davranmasına sebep olabilir. Yani size göre yanlış kendine göre doğru olan kararlarında diretebilir. Bunlardan taviz vermek istemeyebilir. Esneklikten yoksun davranabilir. Benim dediğim doğru diyen tavırları bazen inanılmaz bir öfkenin ortaya çıkması anlamı taşıyabilir. Mars sizin ikinci yöneticiniz olduğu için, buna müsaade etmeniz mümkün değildir. Siz de aynı şekilde, kendi denetiminizi onun üzerinde kurmaya çalışabilirsiniz. Böylece bir önceki ay, sevgiyle çözülebilen sorunlar, Temmuz ayında ortaya çıkar. Ve bu durum çekişmeler ortasında kalan ilişkinin tatsızlaşmasına sebep olur. Benim önerim, bu tarihler arasında, oturup enine boyuna konuşmanız ve birbirinize olan uygunluğunuzu tartmanızdır. Bu enerji yaklaşık iki yıllık bir gelişmenin işaretçisi olarak değerlidir. Ayrıca sorunları tümüyle ortaya çıkarıp çözülmesini sağlayan bir özelliği de vardır. Gerçek sevginin her türlü güçlüğü yenebileceğine inancım sonsuz. Sizlerin de bu süreçte gerekli düzenlemeleri yapacağınızı düşünüyorum. Yeter ki, birbirinizi rakip olarak görmeyin ve yeter ki gerçekçi olun. Gerisi inanın çok kolay.

  İlişkisi olmayanlar açısından dönemi incelersek, Mars Boğa burcu sürecini, kendinizi gözden geçirme adına kullanmanız gayet yerinde olur. Öncelikle nasıl bir ilişki istiyorsunuz ve bugüne dek nasıl seçimlerde bulundunuz. Sakinlik ektiniz fırtına mı biçtiniz veya yapıcı davrandınız yıkıcı insanlarla karşılaştınız. Gücünüzü birleştirmekten yana olduğunuz halde krizlerle mi karşılaştınız. O zaman size söyleyeceğim tek cümle şudur. Siz ektiğinizi biçmişsiniz. Şaşırdınız değil mi? oysaki yaptıklarınızın doğru olduğunu siz de ben de biliyoruz. Ama bu doğruların değerini anlamayan ve anlaması mümkün olmayan kişilerle ilişkinizi sürdürdüğünüz ve devam ettirdiğiniz için yanlış yapmışsınız. O nedenle bu süreçte şimdi kendi yapınıza uygun olmayan kişilerle vakit kaybetmemeyi öğrenmelisiniz. Daha düzgün, iyi niyetinize uygun, sizi gerçek manada anlayabilecek kişiyle olmalısınız. nasıl mı anlayacaksınız. Tabi ki mantığınızın sesine kulak vererek. İşte Mars gezegeninin Boğa burcu süreci yüzleşme zamanınızın geldiğinin göstergesidir. Bu yüzleşmeyi başarılı bir şekilde yaptığınızda, ilişki konusunda bundan sonra gayet tutarlı ve dengeli kişilerin hayatınıza girdiğini gözlemleyebilirsiniz. Yapamadığınız takdirde, karşınıza çıkacak yeni kişiyle, iki yönlü bir aşk yaşamaya devam edersiniz. Ya sakin bir limanda dinlendiğinizi hissederseniz veya fırtınaların ortasında boğuşursunuz. Ya, yapıcı tarzda bir ilişki yaşarsınız veyahut her ikiniz de kendi istekleriniz konusunda direttiğiniz için, bu beraberliği uzun süre sürdüremezsiniz. Seçim sizin.

  İş ve Kariyer

  31 Mayıs- 11 Temmuz tarihleri arasında, ikinci yöneticiniz Mars gezegeninin Boğa burcundaki seyrinin olabilecek yansımalardan geçtiğimiz Haziran ayında sizlere söz etmiştim. Temmuz ayında da etkisi devam edecek bu enerjinin, en başta gelen yansıması, ortaklaşa yapılacak işler olabilir. Bu ister ailenizle gerçekleştirdiğiniz isterse bir başka kişiyle bir araya gelerek kurmayı düşündüğünüz iş olsun farketmez, bu enerjiler altında, çalışma ortamınızın düzenlenmesi, zihninizin hedefinize odaklı gelişimi, amaçlarınız için elbirliği içinde hareket edilmesi esastır. Madem bir yola çıkılmıştır o zaman gerekenler düzgün bir şekilde gerçekleştirmeli, hiçbir detay gözden kaçırılmamalıdır. Ortaklarınızla her konuda anlaşabilmek için birbirinize karşı dürüst olunmalı, ortak amaç birliği içinde hareket etmeye özen gösterilmelidir. Ancak bu sayede ilerlenebilir ve güç sahibi olunabilir.Ayrıca bu dönemde, aranızda yaptığınız veya yapmayı düşündüğünüz sözleşmelerde gayet akıllıca hareket edilmeli, her ayrıntı önemle alınmalı ve esasa bağlanmalıdır. Böylece ileride oluşabilecek sorunların veya yanlış anlaşılmaların önüne geçilebilir. Hani derler ya, dostluk başka alışveriş başka diye. Aynen öyle.

  Kendi özel işi olmayıp, bir şirkette maaşlı çalışanların bu dönemde birlikte görev yaptıkları kişilerle ılımlı ilişkiler içinde olmaları gayet faydalıdır. Çünkü bunun tam tersi bir durum huzursuzluk anlamına geleceğinden sağlığınız açısından riskli olabilir. Bu dönemde iş hayatınızla ilgili konularda, zihinsel açıdan sakin bir şekilde davranmanız ve ekmeğinizi kazanmak için, çevrenizle uyum içinde hareket etmeniz gayet yararlıdır. İşinize kendinizi adadığınız ve kafanızın içindeki amaçları gerçekleştirmeye istekli olduğunuz sürece, ilerleme yavaş seyirde olsa dahi, sonucun başarılı olması mümkündür. Görev ve sorumluluklarınızın farkında olarak emek sarfetmeniz gereken bu dönemde yeterli oranda tatmin olmanız için büyük özen ve gayret göstermeniz faydalıdır. Aslında bu enerjiler altında çalışma hayatıyla ilgili konularda olabilecek tek sorun girişimde bulunmak konusundaki temkinlilik halidir. Yani önünüze çıkan fırsatlar ne kadar olumlu gibi gözükse de aşırı analiz etmeniz sonucu değerlendirememeniz mümkündür. Fakat etraflıca incelediğimde, bu durumun çok büyük bir probleme yol açmayacağını söyleyebilirim. İşinizde yükselmek, söz gelimi çıraklıktan ustalığa geçebilmek için, kararlı olmak, sağlam adımlar atmaya çalışmak ve mantıklı olmak lazımdır. Ancak böylece hedeflerinize erişmeniz mümkündür. Etrafınızdaki kişilerle ilişkinizi ılımlı bir şekilde sürdürmeniz de faydalıdır. Zaten dönemin güçlü enerjileri bu yönde hareket edebilmenizde sizi destekleyicidir.

  Bu dönemdeki enerjiler bazı iş kollarında maddi anlamda daha fazla kazanç sahibi olmanızda etkilidir. Söz gelimi sanatsal alandaki çalışmalar, güzellik ve bakım, Estetik cerrahi, moda, ev dekorasyon, iç mimari, restorasyon çalışmaları, keyifli mekanlar yaratmak, eski bir iş yerini ortak bularak geliştirmek ve verimli hale getirmek, kuyumculuk, Emlak alım satımı, medya alanında bu konularda halkı bilgilendirmek, son zamanlarda sıkça duyduğumuz çöpçatanlık firmaları veya bu amaçla yapılan her türlü organize faaliyetlerden para kazanılabilinir, ortak işler yapılabilir. Burada önemli olan, hangi işi yaptığınız kadar işinizi pazarlama şeklinizdir. Ne kadar göze hoş görünecek şekilde düzenlerseniz yani ambalaja önem verirseniz, müşterinizden de maddi talebiniz o denli yüksek olabilir. Fakat bu yüksek fiyat kimsenin gözüne çok gelmez. Çünkü öylesine estetik bir şekilde sunumunu yapıyorsunuzdur ki, bunu gören kişi satın almamak için kendini zor tutar.

  12 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek ikinci yöneticiniz Mars gezegeni, bir önceki sürece göre, daha farklı bir enerji olup, başkalarıyla olan her türlü paylaşımınızda fevri hareket etmekten uzak durmanız gerektiğinin simgesidir. Öncelikle sözlerinizi keskin bir silah gibi kullanmamanız, kendinizi ifade ederken daha ölçülü konuşmaya çalışmanız, hedef olarak belirlediğiniz konularda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu dönemde istekleriniz için yapılacak yolculuklar ve görüşmeler gayet değerlidir. Fakat kararsız hareketler, kolayca uyarıldığınız için öfkeli tepkiler, tartışmacı tutumlar size yarar değil bilakis sorun çıkartabilir. Çıkarlarınızı iyi kollamanız, işbirliği içinde olduğunuz insanlarla olumlu şekilde bağlantı kurmanız lazımdır. Ayrıca bu dönemde iş çevrenizdeki insanları, ortaklık kurduğunuz kişileri tekrar gözden geçirmeniz faydalıdır. Mars İkizler burcunda öğrenmenin, iş seyahatlerinin, bilgilenmenin, bildiklerini kabul ettirmenin göstergesidir. Rekabeti körükleyen bu enerji, ani kararlar almanızda da etkilidir. Bazen bir ufak söz veya davranış, yanlış seçimde bulunmanıza neden olabilir.

  18 Temmuz sonrası kariyer ve meslek evinizde ilerleyecek Merkür gezegeninin Aslan burcu seyri, iletişimle alakalı konulardaki girişkenliğinizin, kendinize olan güven duygunuzun, iş alanı içinde gösterilmesi, ifade edilmesi anlamındadır. Otorite konumunda kişilerle yapılacak görüşmelerin simgesidir. Zihinsel açıdan düşünme ve planlamada devamlılık sağlanabilir. Yalnız fikirlerinizi ifade ederken, fazla bilmiş tavırlardan, dramatize etmekten, abartılı sözler kullanmaktan sakınmanız yararlıdır. Bu tarz davranışlar, sizi dinleyen insanların hakkınızda yanlış kararlar vermesine neden olabilir. Ayrıca tarafsız düşünmeye çalışmalı, olayları sadece kendiniz açısından ele almamalı, başkalarının da fikirlerini sormalısınız. Benim önerim, çalışma hayatınızla ilgili konularda eğer bir girişimde bulunmak istiyorsanız, 22 Temmuz sonrası Aslan burcunda ilerleyecek Güneş gezegeninin gayet olumlu enerjilerinden istifade etmektir.

  Para Durumunuz

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni başka insanlarla temaslar kurarak maddi ve manevi açıdan kendinizi garanti altına almaya çalışacağınız anlamına gelebilir. Kafanızın içindeki planlarınızla ilgili ikilemlere açık olduğunuz bu zaman içinde benim tavsiyem ne olursa olsun mantıklı hareket etmeniz, kuşku ve kuruntulu işlerden uzak durmanız, yaşamınızla ilgili dönüşüm ve yenilenmede bulunurken her olgunun olabilecek iki sonucunu da düşünerek hareket etmenizdir. Seçeneklerin fazlalaştığı bu süreç kafanızı yer yer kurcalasa da, siz kendinizi ve varmak istediğiniz hedefin altını iyi çizerseniz çelişkilere düşmeden yol alabilirsiniz.

  Miras, hisseli paralar veya eş destekli kaynaklar konusunda harcamalarınıza dikkat etmeli, durumunuz ne kadar iyi olsa da, boyunuzu aşabilecek harcamalarda dikkatli olmalısınız. Merkür gezegeninin yarın başlayacak geri hareketini de hesaba katarsak, Venüsün bu seyri etkisi altında hem duygusal hem de bilinçli isteklerinizde ikilemlere düşmeden hareket etmek esas alınmalıdır. Boşanma nedeniyle, nafaka veya hukuksal sorunlarınız varsa, ayrılmak üzere olduğunuz kişiyle gerilimli konuşmalar yapmak yerine olgun ve hoşgörülü bir tarzda hareket ederseniz, çıkarlarınızı korumuş olabilirsiniz.

  Pozitif Enerjili Günler :1-2-3-6-7-8-11-12-13-8-29-30

  Zayıf Enerjili Günler :9-10-16-17-22-23

  Aşkta En Şanslı Günler :11-12-13

  Yeniay :1-2-3-28-29-30
  (Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :16-17
  (Ay gezegeninin Boğa burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,