Akşam 9 da bedenen ve ruhen bitmiş oluyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve julyan tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

11 Ocak 2010
    Konu Sahibi : julyan
  1. julyan

julyan ne zaman büyüyeceksiniz Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar yorgunluktan canım çıkıyor 5 çocuk sabah 6 kalkıyom 80 kiloyum sabah bi yürüyüş yapıyom kilolar için tek lüksüm bu 1 saat yürüyüş saat 7 çocukları okula hazırla 4 çocuk yedir içir giydir beslenme hazırla aha okula gittiler saat 8 bebişin kahvaltısı 8.5 evtemizligi yatakların toplanması saat 10.30 öle yemek hazırlıgıaha saat 12 sırayla yemek yerler sofraydı bulaşıktı çocuklar okuldan geldi saat 3 tekrar açız anne hade tekrar yemek hazırla topla dersti ödevdi kıyafetleri toplaydı akşam yemegi hazırla saat 7 yemek yedir tekrar iş saat 8.30 çocukları yatır ortaslıgı topla ya saat 9 dedinmi ben ölmüş oluyom şöle oturupta bir filim izleyemiyom oturdugum yerde sızıyorum ee hali ile özel yaşam ilgi alakada bitiyor gece 10 tur çocukları wc ye kaldır üstlerini ört valla canımdan bıktım ya bi benmi çekiyom bu dertleri yokmu bunun bi çaresi kolayını bilen arkadaşlar varsa yardım lütfen akıl istiyom yoksa kendimi 100 yaşında hisediyom aman ya böle hayatmı olur laelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

2. 11 Ocak 2010
  3. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    5 çocuk ha.ben 1 tanesi ile başa çıkamıyorum.allah yardımcın olsun.

4. 11 Ocak 2010
  5. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    kuzum birşey soracağım neden 5 çocuk yaptınız?
    çocukları çok mu seviyorsunuz, yoksa kendine kastın mı var?
    sakın kırılma ama üzüldüm doğrusu.

çocuklar kaç yaşında. mesela en büyük olan kız ise sana yardımcı olabilir.
    oyuncaklarını beraber toplasınlar. yataklarını kıyafetlerini katlayıp yerine kaldırsınlar. sofra kurarken yardımcı olsunlar. bunu oyun halne dönüştürebilirler. ailede sana yardımcı olacak biri yok mu?
    birde küçük bebiş var. allah kolaylık versin. kız evladın varsa büyüdüğünde yardımcı olur.

Son düzenleme: 11 Ocak 2010
  6. 11 Ocak 2010
  7. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    5 çocuk yapmak sizin tercihiniz.herhalde siz yatarken büyümeyecekti çocuklar bunu bilerek yaptınız değil mi çocukları?bilmesenizde ilkinden sonra anlamanız gerekirdi.tercihinizin sonuçlarına katlanacaksınız tabiki .kolay gelsin..

8. 11 Ocak 2010
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bence her ev hanımı sizin gibi....yani yanlız degilsiniz.....yada bir siz degilsiniz...
    hele birde 5 çocuk daha bir enerji gerektiriyordur....
    yardımcı filan olsa anne gibi yada kayınvalıde gibi
    gerçi onlarda ayrı hizmet bekler.yada uzaktatırlar yada hasta
    ama dedıgım gibi anneligin kutsallı yada haklarının asla ödenmemesi bundan dolayı galıba......
    kendini bir nevi çocuklarına vermiş olmak
    özverili ve beklentisiz olmak

10. 11 Ocak 2010
  11. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence çocuklarınıza kendi yataklarını toplamalarını, eşyalarını ortada bırakmamalarını aşılayın. böylece işiniz azalır. sofrayı kurup kaldırırken yardımcı olmalarını isteyin. ödevlerini kesinlikle siz yapmayın ödev saati koyun, okuldan gelip yemek mi yiyorlar sonra ödeve oturtun hepsini. ödevlerini yapıp size göstersinler. hatta birbirlerine ders bile çalıştırabilirler. çocuklarınızın kendi sorumluluklarını almalarını sağlarsanız size daha çok zaman kalacaktır :KK66:

12. 11 Ocak 2010
  13. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maddi durumunuz iyiyse eğer kendinize bir yardımcı bulabilirsiniz.Şayet ben bile okurken gerildim,çözüm bulamam çünkü onlar sizin daha ebeveynlerine bağımlı yaşamak zornda kalan evlatlarınız.
    Benim biri 2,5 diğeri 1 yaşında 2 tane oğlum war.büyük olan oğlum hiperaktif ve sorunlu bir çocuk,onunla uğraşmak beni çok yıpratıyordu,kreşe gönderdik ve böylece benimde biras rahatlamam mümkün oldu.
    Herşeyin aslında bir çözüm noktası war,ama keşke 5 tane yapmasaydınız.Ben 2.ciye cesaret edemiyordum çünkü ruhsal dengem bunu kaldıracak durumda değildi kazayla oldu zaten,keşke fasla yapmasaydınız.

14. 11 Ocak 2010
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    5 çocukmuakannehireyvahedigeldismile

5 çocuk neden??? İsteyerek yaptınız kanımca. E 5 çocuğa bakacak durumunuz varsa, yardımcı bayan da alabilirsiniz zannımca.

Ay kendimi düşünemiyorum 5 çocukla, imdaaaatttkafamçokkarıştı, 2 çocukla başedemiyorumohaoldumsmile, Allah sabır versin, güç versin arkadaşım:teselli:

16. 11 Ocak 2010
  17. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Bence beş çocukla bu kadar yorulmanız kadar normal bir şey olamaz.
    Allah kolaylık versin.

Son düzenleme: 11 Ocak 2010
  18. 11 Ocak 2010
  19. Cicek86

Cicek86 Varlığın öle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah yardimcin olsun ama bes cocuk neden yaa anlayamiyorum
    tebrik ediyorum hala hayarta kalabildiginize :) o tempoda ben olacam bilmiyorum iki aya kalmaz hastanede bulurum kendimi