Aktardan Aldiginiz Tüm Yaglari Karistirmayin

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve mırnavv tarafından 20 Ekim 2007 başlatılmıştır.

20 Ekim 2007
    Konu Sahibi : mırnavv
  1. mırnavv

mırnavv Guest

Arkadaşlar benim size tavsiyem aktardan 5-6 çeşit yağ alıp karıştırıp saçınıza sürmeyin. 1-2 tane belli başlı yağı alın sürün ama öyle bir sürü yağı karıştırıp sürmeyin(hint yağı badem yağı mesela) Aktarlarda hazır karıştırılmış olarak satılan yağlar için bişey diyemiycem çünkü denemedim.menekşe-susam-badem-hint-yılan yağını karıştırmıştım, ama saçım fena döküldü:a015: 5 tane yağı karıştırdım saçımda 1,5 buçuk saat beklettim ve sonuç saçım normalde de dökülür ama bu sefer hiç dökülmediği kadar döküldü:a015: akşam akşam çok kötü oldum. Tabi bunu okuyup paniklemeyin. Herkesin saçına aynı etkiyi etmez yağlar.
    Bi de gene kadınlar kulübünde bi arkadaş bu tür dökülmeye yeni saçlar çıkacağı için olur demişti. Sizce neden olabilir? Dökülmeyi acilen kesmem gerekir, biraz daha dökülürse ciddi kel kalıcamsenağlama

2. 20 Ekim 2007
  3. ESPRIT

ESPRIT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım dediğin gibi bunlar herkeste aynı etkiyi yapmaz ama besledikleri bir gerçek..mevsim değişikliğine bağlı olarak şu aralar herkesin saçı dökülüyor bence yağlarla ilgisi yok..benimde bakım yapmama rağmen hala avuçla gidiyor saçlarım ama takmıyorum çünkü saçlarımdaki artıyı farketmeyen yok..herkes saçların çok güzel görünüyor çok güzel parlıyor ne yapıyorsun diyor o yüzden dökülmesine takmıyorum biliyorumki kasım ayı geldiğinde ( mevsim değişikliğine alışmış olacak saçlarım) dökülme duracak...şampuanına çamterebentin de koy ve fazla kafana takma..kasım ayı geldiğinde yine bakım yapmana rağmen dökülürse o zaman bir çare düşünürüz olmazmı ??:teselli:

ha ayrıca island arkadaşımız konu açmış okuyamadın sanırım...aynen kopyalıyorum

Slm kızlar,
    uzun bir süredir saç dökülme problemi yaşıyordum. Kendimce şöyle doğal bir formül buldum. İnanın o kadar etkili oldu ki...
    Ben saçlarımın bakımını hep yaparım sürekli yağ karışımları falan kullanıyordum. Saçlarım canlanıyordu ama bir türlü dökülmeyi durduramıyordum. Şu anda saç dökülmem %75 azaldı diyebilirim.
    Formül şu: 10 bardak kaynar suyun içine 2 yemek kaşığı ısırgan atıyorsunuz. Ağzını kapatıp soğuyuncaya kadar demlendirin. Sonra bu losyonu saçınıza uygulayın özellikle diplere iyice friksiyon yaparak yedirin. Bekletebildiğiniz kadar kalsın saçınızda. Yağlı değil,masraflı değil,kokusu yok ve hiç bir zararı yok! İkinci yapışınızda yarı yarıya azalmış olucak dökülme.Umarım sizde de işe yarar.Öpüyorum hepinizi

4. 20 Ekim 2007
  5. *thalia*

*thalia* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    schwarzkopf gliss'in yeni bi şampuanı çıkmış.

oil nutritive kırılmalarda yüzde 95 e varan azalma yazıyor üstünde.

içinde pek çok yağ var.bizim bilmediğimiz ARGAN VE SHEA yağı şişede yazıyor.yağ karışımı yapmak istemeyenler denesin.ama dikkat bu yağ karışımı değil.içinde yağ karışımları olan bir ŞAMPUAN.Yanında tahta tarak hediyesi var.

şampuan:uzun ve kırıklı saçlar için.ben deniyecem bakalım sonuçları ayzarım

6. 20 Ekim 2007
  7. mırnavv

mırnavv Guest

ne güzel moral verdin:1hug: haklısın annem de dedi saçın ne güzel parlıyor diye, formüldeki yağ sayısını azaltıp kullanmaya devam edicem. Isırgan otunu da denemeliyim. Mevsim değişikliğini atlatsak düzlüğe çıkcaz o zamana kadar fazla yormamak gerek saçlarısengözlerimebaksanab

8. 20 Ekim 2007
  9. mırnavv

mırnavv Guest

yağ karışımlarına ilgimiz şampuan üreticilerinin bile dikkatini çekmişa.s çok değişik bi fikir inşallah işe yarar yüzde 95 epey iddialı denemeye değer kesinlikle

10. 20 Ekim 2007
  11. axsxiyan

axsxiyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm mırnavv sana hc adlı ürünü tavsiye ediyorum saç dökülmesine birebir üstelik çeşitli bitkilerden yapılmış doğal bir ürün ve etkileri klinikler ve bilimsel olarak kanıtlanmış ürün hakında ihtiyaç duyacağın bilgileri erckozmetik.com adresinden bulabilirsin:))

12. 27 Ekim 2007
  13. *thalia*

*thalia* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya şimdi bişi dicem tgülmeyin ama

ben bu schwarzkopf gliss'in yeni şampuanını aldım kullanıcam demiştim ya.kullandım 3 kere..saçımın ucundaki kırılmak üzere olan saçlar dökülmüş.yani saç uçlarında beyaz noktalar oluyor ya çekince koparıyosunuz.işte onlar kayboldu.ama bu sefer de saç uçları dengsizleşti bazısı uzun bazısı kısa kaldı...:) kırıklardan kurtuldumm.gerçekten şampuanın üstünde yazdığı gibi kırıklarda yüzde 90 azalma oldu..

ama şimdide ucundan aldırmam gerekecek.anlamadım ben bu işten bişey:) saç uclarıma kat attırmışım gibi bişey oldu.
    bu arada şampuan güzel kokuyor ama fazla köpürmüyor
    kırıkları olanlar kullansınn.kurtulsun sağlıksız saçlardan

14. 27 Ekim 2007
  15. mırnavv

mırnavv Guest

Köpürmeyen şampuanlara kaliteli derler. Bi de gerçekten fark ettim ki bu bakım yağlarıyla sağlıksız saçlarımdan kurtulmuşum. Yani zayıflamış saçlardan. Çünkü sonraki bi kaç gün HİÇ dökülme olmadı. Bu benim için mucize:)

16. 27 Ekim 2007
  17. *thalia*

*thalia* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Zaten Dökülen Saçlar Için üzülmeyin.onlar Sağliksiz Zarar Vereceğine Dökülsün Daha Iyi

18. 3 Temmuz 2008
  19. sema27

sema27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende bugün schwarzkopf glissin oıl nutrıtıve şampuanını aldım ve kullanıcam ama kullanım talimatında şöyle yazıyo
    "kuru saç boylarını yeniden yapılandırır " bu ne anlama geliyo bana yardımcı olurmusunuz arkadaşlar yani kuru saç boylarını nasıl yeniden yapılandıracakfisfisfis gerçekten anlamadım.internette araştırdım ama bi açıklama bulamadım