Akupunktur Yöntemi İle Zayıflama

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve habanera tarafından 29 Eylül 2006 başlatılmıştır.

29 Eylül 2006
    Konu Sahibi : habanera
  1. habanera

habanera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    78
    Merhabalar, bir çoğunuz akapunktur ile zayıflamanın imkansız olduğunuz düşünüyorsunuzdur. Belki haklısınız ama ben buna kesinlikle inanıyorum çünkü kendim uyguluyorum. Haziran başından beri akapunktura gidiyorum. Kulağımda bir sürü iğne ile dolaşıyorum ve faydasını gördüm. Şunun da bilincindeyim tabi, beni zayıflatan akapunktur değil, sadece rejimime destek oluyor. Rejimimi yapıyorum ve haftanın 3-4 günü işten sonra spor salonuna gidip spor yapıyorum. Sonuç olarak 4 ayda 15 kilo verdim, vermeye de devam ediyorum. Spor sayesinde kilo vermemden ötürü sarkmalar meydana gelmedi, akapunktur sayesinde de açlık hissetmeden sağlıklı bir şeklide kilo veriyorum. Kilo vermek için bin bir türlü rejim listeleri uygulayan, zayıflama hapları içen, lahana kaynatıp sularını tüketen hanımlara tavsiyem düzgün bir diyet listesi yapsınlar kendilerine ve diyetlerine destek olarak akapunktura ve de en önemlisi spora gitsinler.

sonbahar1991 bunu beğendi.
  2. 29 Eylül 2006
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    akapunktur etkili bir zayıflama destek programı ama sadece zayıflamakla bitmiyor iş...devamındada kilo koruyucu programa devam etmek gerekiyor.yani bu anlamda esraya katılıyorum.ama habanerada dooru söylüyor.bende başlamayı düşünüyorum akapunktura...

4. 29 Eylül 2006
  5. habanera

habanera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    78
    İstenilen kiloya inipte akapunkturu tedavisini bitirdikten sonra, tedavi süresince edinmiş olduğumuz yemek yeme alışkanlığı bırakıp eski yemek yeme alışkanlığımıza döndüğümüz zaman doğal olarak verilen kilolar fazlası ile geri gelir. Bu sadece akapunktur desteği ile yapılan rejimlerde değil, diğer rejimler için de geçerli. Bunu bende yıllar önce yapmıştım. Bir seneye yakın süren sıkı bir rejimden sonra 20 kilo vermiştim, ondan sonra rejimi bırakınca tekrar verdiklerimi fazlası ile geri aldım. Şimdi ise yavaş yavaş ve düzgün ile sağlıklı bir şekilde yapıyorum bu işi ham da daha bilinçli olarak. Akapunkturu bıraktıktan sonra da yapılması gereken tek şey edinilen yeni yemek yeme alışkanlığını bilinçli bir şekilde spor ile devam ettirmektir bence. Kuzenim, kendisi erkek, akapunktur ile 125 kilodan 85 kiloya düştü ve bu kilosunu son 2 senedir koruyor. Yemek yeme alışkanlığı ve düzenli bir şekilde spor ve yürüyüş ile.

miyav_su bunu beğendi.
  6. 29 Eylül 2006
  7. habanera

habanera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    78
    bir de tabi bol su içmeli, hem de günde minimum 3 litre. çalışan biri olarak iş yerinde adım su kurbağasına çıkmış olsada 3 litreden aşağıya su içmiyorum :)

8. 27 Ağustos 2007
  9. habanera

habanera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    78
    Yazmış olduğum bu mesajın üstünden nerdeyse 1 sene geçti. O tarihde 15 kilo vermiştim akapunktur ile ve bugün bu 15 kilonun üstüne bir 10 kilo daha vererek şu durumda toplam 25 kilo vermiş bulunmaktayım. Aşırı katı bir diyet yapmıyorum, ama düzenli spor, yürüyüş ve dengeli beslenme ile yavaş da olsa sağlığıma zarar vermeden ve verilen kiloların geri dönmesine engel olarak hedeflemiş olduğum kiloya yaklaşıyorum :teytey: :teytey: :teytey:

tektas, aeben ve TatliDillim85 bunu beğendi.
  10. 28 Ağustos 2007
  11. EU1

EU1 Guest

tebrik ederim yavaş ama sağlıklı kilo vermişsiniz ben de diyetisyene giderek 7 ayda 27 kilo verdim daha da devam ediyorum iş kafanızda bu sorunu çözmenizde umarım tekrar kilo almazsınız ben almayı düşünmüyorum inşallah Allah yardım eder sağlığım izin verira.s.

12. 28 Ağustos 2007
  13. mancunian

mancunian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Emel merhaba dogrumu o cizelge de gördüğüm 141 kilo muydun? allahım nasıl taşıdın o yükü boyun kaç? Çok sevindim bu sekilde kilo vediğin için. Ben sadece 10-20 kilo vermek isteyenlerdenim. Ama çok kilolu bir ablam var o da İzmir de yaşıyor seni ona örnek vereceğim. Hangi hastanede hangi diyetisyene gittigini sorsam soylermisin? Başarını tebrik ederim inşallah istediğin kiloya iner ve hep o kiloda kalırsın. Sağlıklı günler dileğiyle...
    Bu arada oğluşlarımız da yakınmış benimki 3 yıl 8 aylık.

14. 28 Ağustos 2007
  15. EU1

EU1 Guest

evet malesef doğru görmüşün 1.63 boyum var 141 ken çok zorlanıyordum yerimden kalkasım gelmiyodu ev işleri alışveriş işkence haline gelmişti

sonunda karar verdim kilo vermeye ama sadece biraz sabredebildim evde hergün envai çeşit yemek yenirken bisüre sabredebildim verdiklerimi geri almaya başladığımda diyetisyene gitmeye başladım benim diyetisyenim alsancakta halk bankasının üstünde özel yeri var

bir muayenesi 70 ytl ikinci kontrol ücretsiz ilk zamanlar herhafta gidiyordum sonra 10 güne düştü şimdi 15 günde bir gdiyorum çok memnunum toplam 33 kilo verdim ilaç falan kullanmıyorum diyete yardımcı olsun diye

ama benim tiroit hastalığım var onun için tefor kullanıyorum şimdi de depresyon tedavisi oluyorum ama bunun diyetle bir ilişkisi yok başka sorunlar yüzünden bu

inşallah yardımcı olabilmişimdir en önemli şey gerçekten istemek kilolarımı kısa sürede veremeyeceğimi ve bunu ancak benim başarabileceğimi bilerek gittim diyetisyene çok faydasını gördüm ama iyi uyguluyorum diyetimi ve aktivitemi artırdım çok fayda etti bu yıl sonunda 99 olucam önümüzdeki yıl sonunda da 70 olmayı istiyorum inşallah Allah izin verir

16. 28 Ağustos 2007
  17. mancunian

mancunian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim ablama ilteceğim vediğin adresi.
    Bu arada senin de hedeflerine ulaşmanı canı gönülden isterim. Tiroit için yapabilecek bir şey yok hep kullanmak zorundasın o ilacı dimi :KK43: ama depresyon inşallah çabucak gider. Kalabalık bir ailenin tüm yükünü taşıyan biri gibisin. İnsanın kendisiyle barışık olmadan bazı şeylei başarması zor. Sen kilo vermeyi başardığına göre seni depresyona sokanları da yeneceksin. Herşeyin gönlünce olması dileğiyle sağlıklı günler...

18. 28 Ağustos 2007
  19. EU1

EU1 Guest

çok teşekkürler onları da yenicem merak etme başladım bile eskiden ben onlardan çekinirdim şimdi onlar benden çekinsin