Akustik Dalga Tedavisi

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve Elif tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  24 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.651
  Beğenildi:
  5.190
  Ödül Puanları:
  438
  Dünyada ilk uygulaması ünlü şarkıcı Madonna üzerinde yapılan ve popülerliği hızla artan AWT cihazı; etkili sonuçları sayesinde hızla yükselen bir trendle selülit tedavisinde en tepeye yerleşmiştir.
  AWT cihazının çalışma prensibi şimdiye kadar ki selülit tedavileri için üretilmiş cihazlardan oldukça farklıdır.
  Akustik Dalga Terapisi (AWT) selülit için yeni bir yaklaşım getirmektedir.
  AWT selülitin başlıca iki nedeni üzerine etki gösteren tek uygulamadır. Şok dalgaları hem fibröz septa ve yağların alt dermis içinde oluşturduğu çıkıntılar üzerinde etki gösterirken, hemde üretilen şok dalgaları deriden ve yağlardan geçerek fibröz septayı kollajenden ayırarak deriyi serbest bırakmakta ve bu sayede daha düzgün bir yüzey oluşmasını sağlamaktadır.
  Derinin Kıvrılmış Görünümü
  AWT aynı zamanda dermisin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Ultrason görüntüleri tedaviden sonra cildin yeni kollajen oluşumu ile kalınlaştığını doğrulamaktadır.
  Dermisin kalınlaşması cilt içine doğru çıkıntı oluşturan yağ tabakalarını azalmasına yardımcı olmakta ve ayrıca selülitli görünümü de azaltmaktadır. Selülite yol açan başlıca nedenlerin ikisi üzerinde de etkili olan AWT selülitli görünümün iyileştirilmesinde eşsiz bir tedavi yöntemidir.
  AWT ile selülitin yanı sıra bölgesel yağ fazlalıkları ve cilt gevşekliği sorunu da birlikte çözüm bulmaktadır. Cilt elastikiyetindeki artış 3. ayda %71,6 olarak bildirilmiştir. Genetik olarak erkek vücudunda 18 milyon kadın vücudunda ise 21 milyon yağ hücresi vardır ayrıca kadın bedeni lenfatik dolaşım açısından daha yavaştır. Bunların sonucunda lipogenez yani yağ yapımı da daha yüksek ve kolaydır. AWT ile bu kısır döngü tamamen tersine dönmekte lipoliz artmakta ve ödem çözülmektedir. Selülitteki iki büyük sorun ödem ve yağ birikmesidir. Verilen şok dalgaları direk yağ dokuda çözülme sağlar. Lenfatik damarlarda ise özel metabolitlerin açığa çıkıp geçirgenliğin artmasıyla ödem sorunu da çözülmüş olur.
  Selülit Tedavisinde Kullanılan Yeni Cihazlar
  Yıllar boyunca selülit birçok farklı yöntemle tedavi edilmeye çalışılmış, ama bu tedavilerden birçoğundan tatmin edici sonuçlar alınamamıştır. Günümüzde ise AWT CelluActor ve D-actor ile önemli bir yeni buluşun temsilcisi konumundadır.
  Radyal Şok Dalgası Terapisi
  Radyal başlıkta, AWT şok dalgasının üretilmesi için cihazın içindeki bir hava bölmesinin iç kısmına yerleştirilmiş olan bir paletten faydalanılmaktadır. Bu palet tarafından kısa süreli ve güçlü bir vibratör hissi veren şok dalgaları üretilmektedir. Bu şok dalgası septayı ikiye ayırmakta ve dermal kollajeni arttırmaktadır. Radyal başlık aynı zamanda acının kontrol edilmesinde de kullanılmaktadır. Bu başlık sinir hücrelerini uyarmakta ve tedavi bölgesindeki kan akışını arttırmaktadır. Bu tedavinin daha rahat yapılmasını mümkün kılmaktadır. Ayrıca bu radyal başlık, egzersize gerek kalmaksızın yüksek frekanslarda kas tonusunu da arttırmaktadır.
  Planar Şok Dalgası Terapisi
  Planar başlıkta ise AWT terapisini oluşturan bir elektrik mıknatısından faydalanılmaktadır. Bu, çok kısa süreli ve yüksek enerjili bir şok dalgası meydana getirmektedir (bu dalganın süresi nano-saniyelerle ölçülmektedir). Yüksek enerjili şok dalgasının hastaya çok kısa bir süre ile uygulanması nedeniyle terapi hemen hemen ağrısızdır. Bu yüksek enerji ile fibröz septalar birbirinden ayrılmaktadır. Ayrıca alt dermis içindeki kollajen de uyarılmakta ve böylece yağ tümsekleri azaltılmaktadır. Enerjinin bir kısmı tedavi uygulanan alanın yakınındaki yağ hücrelerine dağılmaktadır. Enerjinin bu şekilde dağılması ile yağ hücreleri sahip oldukları içeriğin bir kısmının erimesi nedeniyle incelmektedir.

  AWT terapisi uygulama şekli
  AWT de tedavi ağrısız son derece konforludur. Selülit için öngörülen tedavi şekli haftada 2 olmak koşulu ile sadece 3 haftadır. Kontrollü gruplarda yapılan çalışmalarda tedavi öncesi ve sonrası alınan kan örneklerinde serbest yağ asitlerinin ve gliserolün yani yağ doku parçalandığında açığa çıkan ürünlerin anlık arttığı biyokimyasal olarak kanıtlanmıştır.
  Şok dalgaları önce ve sonrası cildin sıkılaşması yağ doku kaybı gerçek ve bilimsel olarak gösterilebilir. Cilt sıkılaşması ve yağ doku kaybı nedeniyle özel bir diyete gerek kalmadan bölge başına % 5-12 arasında incelme söz konusudur. Şok dalgalarının cilt sıkılaşmasındaki başarısı da özel bir başlıkla daha yüzeyel uygulama ile cilt gençleştirmede güvenle kullanılmaktadır.
  selulitsizyasam.com
   
 2. 24 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. magnilda

  magnilda happy birthday to me Üye

  Katılım:
  28 Eylül 2008
  Mesajlar:
  450
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  evet ben bu tedavi için bi başlık açmıştım daha evel ama pek ilgilenen olmadı bu bçlgesel yapılabiliyor mesela kalçada selülit problemi varsa oraya uyguluyorlar yani tümden bi bacağa değil böylece ücret daha cüzi oluyor.. yaptıran ya da yaptırmayı düşünene arkadaşları bekliyoruz..
   
 4. 10 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 5. güzellik salonlarında yapıyolar bunu pahalıdır herhalde dimi ne kdrdırki acaba??
   
 6. 18 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 7. gizgiz

  gizgiz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mart 2009
  Mesajlar:
  121
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  ya arkadaslar bunun seansı ne kdr ve ne kdr surede sonuc verıo?? bıde ıncelmeye etkısı oluomu?basenlerımı ınceltemıorum bı turlu aglıucam yaa senağlama
   
 8. 25 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 9. magnilda

  magnilda happy birthday to me Üye

  Katılım:
  28 Eylül 2008
  Mesajlar:
  450
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  fiyatı uygulama yapılan bölgeye göre değişiyo diyebiliyorum canım ama haftada iki kez 3 haftalık bi dönem boyunca uygulanıyo o da 6 seana tekabül ediyor incelme olur mu bilmiyorum... yazın yaptırmayı düşünüyorum...bakalım fiyaıt da o zaman öğreneceğiz:)
   
 10. 30 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 11. basingazete

  basingazete Popüler Üye Üye

  Katılım:
  25 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  126
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  kızlar ben bugün yetkilisiyle konuştum 8 seansı 1 kür fiyatına inanamayacaksınız 2000 lira dedi... inanamaayacksınız yuh yaaaa.. Ama 4. tip selüliti bile yok ediyoruz dedi. Dünyada en gelişmiş selülit cihazı
   
 12. 4 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Elif
 13. whatsup

  whatsup Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Ocak 2009
  Mesajlar:
  251
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108
  uzun zamandır yazan olmamış buraya.
  ben yarın başlıyorum awt ye. 10seansı 1000TL. gelişmelerden merak eden olursa haberdar ederim.
   
 14. 29 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Elif
 15. enunal

  enunal Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Kasım 2009
  Mesajlar:
  71
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  whatsup, awt uygulamasının sonuçlarını ve nereye yaptırdığın hakkında bilgi verebilirmisin
   
 16. 14 Şubat 2010
  Konu Sahibi : Elif
 17. mac

  mac Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  53
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
   
 18. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Elif
 19. samyelimm

  samyelimm Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Eylül 2009
  Mesajlar:
  46
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ben yarın başlıyorum awt ye. 10seansı 1000TL. gelişmelerden merak eden olursa haberdar ederim.
  gelişmeleri merak ediyorum.nasıl bir sonuç aldın yazar mısın? ben de yaptırmayı düşünüyorum.çok etkili olduğunu duydum.madonna ilk deneyenlerdenmiş:) Allahım bitsin şu selülit kabusu yaa...zemuszemus