(¯`¸·´¯)Akvaryumda Balık(¯`·¸´¯)

Konusu 'Dostlarımızın Köşesi' forumundadır ve superisi22 tarafından 6 Nisan 2007 başlatılmıştır.

6 Nisan 2007
    Konu Sahibi : superisi22
  1. superisi22

superisi22 hayat herşeye rağmen güzel Üye

Beğenildi:
    791
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar aranızda akvaryumda balık besleyen var mı ben yaklaşı 3 hafta önce beslemeye başladım ama baıkar hep öldü ömrlerini nas uzatabilirim

lütfen yardım edin

2. 6 Nisan 2007
  3. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    CANIM AKVARYUMDA BALIK BESLEMEYE BAŞLAMAKLA İYİ BİR SEÇİM YAPMIŞSIN.
    BENİM 2 YILDIR GÖZÜM GİBİ BAKTIĞIM PİRHANA CİNSİ BİR BALIĞIM VAR,ŞİMDİ MAŞALLAH ÇOK BÜYÜDÜ VE ONUN BESLENMESİNE BAKIMINA ÇOK ÖNEM VERİYORUM.
    ÖNCELİKLE AKVARYUM SEÇİMİNE DİKKAT ET,ÇOK UFAK BİR AKVARYUM OLMAZSA BALIKDA OKADAR KENDİNİ GLİŞTİRİR VE BİROKADARDA BÜYÜR.
    İKİNCİSİ HAFTADA 1 KEZ MUTLAKA DİNLENDİRİLMİŞ YADA ARITILMIŞ SUYLA TAZELEMEN GEREKİYOR.
    ÜÇÜNCÜSÜ PETSHOPLARDA SATILIYO YAKLAŞIK 9 YADA 10 YTLYE HAVA YANİ OKSİJEN PÜSKÜTEN BİR CİHAZ,BU CİHAZ AYNI ZAMANDA SUYUNUDA FİLTRE EDİYOR.
    BİRDE KIŞ MEVSİMLERİNDE SUYUNUN ILIK OLMASI İÇİNDE TERMOSTATLAR SATILIYO,ODA ÇOK ÖNEMLİ AMA JAPON BALIKLARI İÇİN BU FARKETMEZ.
    BALIKTA MANTAR OLMAMASI İÇİN MAVİ SU GÖRÜNÜMÜNDE DEZENFEKTAN SATILIYO 3 YADA 3,5 YTLYE,ONDAN HER SU DEĞİŞTİRMENDE AKVARYUMUN BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE BİR KAÇ DAMLA DAMLATIYOSUN.
    VİTAMİNİDE İHMAL ETME,ODA AYNI FİYATLARDA SATILIYOR,YEM ATACAĞIN ZAMAN BU YEMİ BİR KAÇ DAMLA VİTAMİNLE YIKA VE ÖYLE VER ,HER YEMLEMENDE DEĞİL AMA ARADA SIRADA...
    İNŞALLAH FAYDALI OLABİLMİŞİMDİR.

4. 6 Nisan 2007
  5. superisi22

Beğenildi:
    791
    Ödül Puanları:
    163

saoasn canım suyunu ılık tutuyorum oksijen tüpüde var ama hep ölüyo tavsiyelerin için tşk ederim

6. 6 Nisan 2007
  7. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    BALIĞININ CİNSİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM.AYRICA OKSİJEN TÜPÜNÜDE AYDA BİRKAÇ KEZ ÇIKARTIP YIKAMAYI İHMAL ETME,İÇİNDEKİ SÜNGERİ ÇOK KİRLENİYO ÇÜNKÜ.YA NİYE ÖLÜYOLAR ACABA,BAŞKA NELER YAPIYOSUN NE ŞEKİLDE BESLİYOSUN YAZARMISIN,ÇOK FAZLA YEM ATMIYOSUN DEĞİLMİ?

8. 6 Nisan 2007
  9. superisi22

Beğenildi:
    791
    Ödül Puanları:
    163

balıklar japon balığı derilerinde değişikik oluyo sabah baktığımda ölmüş oluyuyor yem az veriyrum 5 taneydi şimdi 2 balık oldu acaba hastalık oluyomu

10. 6 Nisan 2007
  11. Kires

Kires Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.220
    Ödül Puanları:
    148
    japon balıgı en dayanıklı balıktır bizde besliyoruz ordan biliyorum bahçemizde bir havuz var yaz kış orda dururlar soguk havalarda buz bile tutar üstü hiçç bir şey olmaz o balıklara suyunuda kirlendikçe temizleriz pis bile olsa yaşarlar oksijen tüpü bile yoktur koymadık... en önemli olan mantar olmamaları arada ilaç at yada hiç yapamıyorsan batikonlu suya balıkları daldır çıkar bunu ara sıra yap mantar olmazlar belki seninkiler hastalıkdan ölüyor olabilir

12. 6 Nisan 2007
  13. superisi22

Beğenildi:
    791
    Ödül Puanları:
    163

tavsiyelerin için tşk ederim balıkların üzeieri benek benek niye böyle ldu bimiyrum

14. 6 Nisan 2007
  15. Kires

Kires Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.220
    Ödül Puanları:
    148
    bak benek benek oluyorsa mantar büyük ihtimal sana yakın balık satan biri varsa götür sana bir ilaç verebilir dezevekte için ve batikonu unutma denenmiştir bir çok akvaryumcu kullanıyormuş (meslek sırları)

16. 6 Nisan 2007
  17. zxuxhre yxixldxixzxix

zxuxhre yxixldxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben beslıyorum 3 tane japon balıgı

18. 8 Nisan 2007
  19. haten

haten Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewet bende balık beslıyorum benım akvaryumum da var faunusta da var ve kaplumbamda var cok zevklı iyiki baslamısın