alan bayanlar kskanyorum!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve burcumm25 tarafından 2 Aralık 2009 başlatılmıştır.

2 Aralık 2009
    Konu Sahibi : burcumm25
  1. burcumm25

burcumm25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kıskanıyorum ve bu kadar kıskanc olmamı saglayan ne esım ne ne aılem.calısan bayanlar saglıyor bunu.hıc bı ıse yaramadıgımı dusunuyorum cok gece ruyalarıma bıle gırıyor bu durum benı asosyal depresıf bırı yaptı.Nasıl bas edıcem bılemıyorum.maddı durumum ıyı meslegım var ama calısmama ızın yok.bı bebegım var 6 aylık bazen ıykı calısmıyorum bebegımın o guzel gulucuklerını gorebılıyorum dıyorum ama yınede bu problem benı yıyıp bıtırıyor.nasıl edıcem kızlar bı akıl verın.calısan bayanlar calısmak daha mı ıyı?yoksa ev hanımlıgımı?:bbo:

2. 2 Aralık 2009
  3. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sen çalışmak istiyorsun, eşin izin vermiyor, hem çalışmamaktan memnunsun çünkü bebeğinin yanındasın. çelişkide kalmışsın bence sen.

2 senedir çalışıyorum, resmen anam ağladı, yaşlandım. Hiç kıskanılacak durumum yok yani kaydirigubbakcemile3 evde sıkılıyorsan üretici olacağın faaliyetlerde bulun. El işin falan iyiyse onlardan yap, blog hazırla nette, ordan sat mesela ne bileyim satmasan bile oyalanırsın. Mesleğinle ilgili evden yapabileceğin birşey olabilir belki bilemiyorum.

Şu an çalışan bir bayan olarak tek hayalim, evlendikten sonra azcık rahata ermek.

4. 2 Aralık 2009
  5. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    34 haftalık hamileyim...

sabah 8 akşam 16:30 çalışıyorum....

çalışmak ekonomik özgürlüğe sahip olmak, kendi ayaklarımın üzerinde durmak çok güzel bişey...

ama şuda varki çalıştığım için hep sıkıntı çekiyorum mesela şu an artık evimde dinlenmek istiyorum ama çalıştığım için bu mümkün değil...

şimdi bebeğim olcak ve bi süre sonra ben ondan ayrılıp işe gitmek zorunda kalacağım...

ona iyi bi gelecek sağlamak için çalışıyorum ama bi yandanda zorluklar var...

Son düzenleme: 2 Aralık 2009
  6. 2 Aralık 2009
  7. challenger

challenger anladım ki herşey sensin. Üye

Beğenildi:
    402
    Ödül Puanları:
    188
    yorum yapıyım benım annem çalışıyordu kendı ısını yapıyordu ama bır bankada yada adı tanınmış uluslararası bır fırmada çalışan bır annem olsun cok ısterdım hayatım boyunca bunu bana saglayacak ablam vardı ama hep arkadaşlarımın annelerını kıskandım bu sekılde olan ve evlılık kararı alamamamda kı en buyuk neden evlenecegım ınsanın aılesının bir şirketi olması ve eger ıstersen gelır orada takılırsın evlenınce sonrada çocuk olunca çalışmazsın demesiydi eş adayımın.bana göre çalışan kadın kendı ayaklarının üzerinde hem cocuguyla bırlıkte zaman gecırebılıyor hemde gercekten kendı hayatına kendını kendıne ıspatlamış oluyor.yarın öbür gün eşinden para istemesi yada ne bılım eşim Allah korusun olurda bır yanlışa düşerse ekonomık özgürlüğüm olmalı benım .bence sende azcok bunları düşündüğün için bır ıkılemde kalmışsn ama suda var bebegın daha çok küçük ve onun ılk adımlarını,ilk gülücüklerini görme fırsatın ne zaman olacak bırdaha tüm bunları düşün canım.eğer sonra yıne kendını kötü hissedersen bebeğin biraz büyüyünce eşinin çalışmana ızın vermesını saglayıp çalışabılırsın.

8. 2 Aralık 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ev hanımlığı en ağır meslek...

6 aylık güzel bebeginden kendini mahrum etme :kahve:

10. 2 Aralık 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Çalışan bayanları kıskanmanızın nedeni,bir işe yaramadığınızı düşünmekse,
    kendinizi boşuna hırpalamayın bence...
    ev hanımlığı,çocuk büyütmek dışarıda çalışmaktan daha zor inanın...
    ben her zaman söylüyorum,aslında ev hanımlarına da maaş bağlanmalı,ağır işçi onlar...
    hayatımın bir dönemi ev hanımıydım,yeni doğum yapmıştım,kızımı 3 yaşına
    getirene kadar çalışmadım...kızımın hep yanındaydım,ona öğrettiklerim,
    onun bize yaşattıkları hem ev hanımı olarak,hem de anne olarak kendimle gurur duymamı sağladı..
    ama bir süre sonra ki,çalışmaya alışmış olan ben,
    kızımın kreşe başlamasıyla evde sıkıldım ve işe geri döndüm...
    iyiki o zaman kızımın bana ihtiyacı olan dönemde evdeydim,
    ve iyiki kendim için ve kızımın geleceği için çalışıyorum...
    bunun değerlendirmesi herkese göre değişir,dedim ya,
    hiç çalışmamış bir kişiye ev hanımlığı elbette cazip gelir ama
    çalışan bir bayanı uzun süre evde tutamazsınız,çocuğu dışında...
    sizin 6 aylık kızınız var,kreş yaşına kadar kendiniz bakın,
    sonra keşke demezsiniz,onun şimdi size ihtiyacı var annesi...
    sevgiler...

Son düzenleme: 2 Aralık 2009
  12. 2 Aralık 2009
  13. deniz_7

deniz_7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende ev hanımlarını kıskanıyorum..:teselli:

14. 2 Aralık 2009
  15. cadoloz_x

cadoloz_x Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende suslenıp puslenıp gezen ev hanımlarını kıskanıyorum :)))

16. 2 Aralık 2009
  17. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    bende calismayan bayanlari kiskaniyorum demekki insan bir türlü mutlu olamiyor ve kendinde olmayani istiyor nasil seyseeee

18. 2 Aralık 2009
  19. inci mercan

inci mercan yorgun polyana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla çalışan biri olarak her zaman işe giderken aman gitmesem keşke diyorum maddi durumumuz ıyı olsa bebegımın yanında olmak ısterdım meslegın varmıs ne guzel vasıfsız degılsın para sıkıntınızda yok ,evde bebeğinle ilgilen kültürel etkinlikler yap.sosyal ol sıkıntın kalmaz bence insanın kenıdyle barısık olup kendine ve baskalarına yararlı olması en güzel şey .....