aldacton ve tüylenme???

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve adamavi tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

28 Kasım 2009
    Konu Sahibi : adamavi
  1. adamavi

adamavi yüreğini mavi tut! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar arattım ama tam bir bilgiye ulaşamadım aldactonla ilgili..kullananlar bilirler prospektüsünde yan etkilerinin hirşutizm(aşırı kıllanma) yapabileceği yazıyo anlayamadığım bu ilacın tüylenmeye karşı diane 35le verilmiş olması bi tezat oluşturmuyor mu sizce de?fisfisfis

ayrıca bu diane 35i 15 gündür kullanıyorum ama göğüslerimde acı-ağrı yapmaya başladı yan etkisi olabilir mi bıraksam mı bilemiyorum?:uhm:

2. 28 Kasım 2009
  3. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bana da dr tuylenme ıcın bende anlamadım ıns bılen bırı cıksr

4. 28 Kasım 2009
  5. adamavi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah canım ben aldactona başlıyamadım sırf bu yüzden ...

6. 28 Kasım 2009
  7. COTURNIX

COTURNIX İnci Meleğim Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    banada pco için vermişti bir ay kullandım, yan etkilerinden biride adet düzensizliği , benim düzenimi çok bozdu bırakmak zorunda kaldım

8. 28 Kasım 2009
  9. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    diana35 yada benzeri k.d.hapları ile birlikte aldactone verilmesinin sebebi,tek başına kadın doğum haplarının hirsutizm tedavisi için yeterli olmayışı,bu iki ilaç kombine şekilde kullanıldığında etkin oluyor
    aldactone nin hirsutizme etkisi tesadüfen bulunmuş,androjenleri özelliklede testesteronu dht ye çeviren hormonu yüksek seviyede baskılaması sebebiyle kullanmaya başlanmış.
    aldactone farklı rahatsızlık için kullanılıyor aslında,tansiyon hastalarının kullandığı bir ilaç ama bu yönüde keşfedilince hirsutizm tedavisindede tavsiye edilen bir ilaç olma özelliğine sahip.
    diana 35 kullanan arkadaş göğüsteki duyduğu rahatsızlıklar geçici çünki östrojen içeriyor diana ,dolayısıyle göğüslerde büyüme hassasiyet hissedilmesi normal kabul ediliyor.
    dünyadada Türkiyedede hep aynı şekilde tedavi uygulanıyor ,yani k.doğum hapı+aldactone...
    sanırım en az 6ay yada 1 yıl kullanmak gerekiyor,sabırlı olup doktorunuzun öngördüğü sürece kullanılmalı,çünki reseptörleri bloke etmesi öyle bir iki ayda olmuyor..düzenli kullanılırsa olumlu osnuç alınacağı yüksek...

10. 30 Kasım 2009
  11. adamavi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler beany bu yazdıklarını biliyorum ama benim sorum bu değil..
    aldactonun prospektüsünde yan etkileri kısmında hirşutizm yapabileceği yazıyor..ilacın hem hirşutizm tedavisinde kullanılıp hemde yan etkisinin hirşutizm olması tezat değil mi?diye sormuştum benfisfisfis

12. 2 Aralık 2009
  13. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    adamavi benim k.valide tansiyon için aldctonenin düşük dozlusunu kullanıyor,dün baktım prospektüsüne hirsutizm yazmıyor yan etkilerinde ,nette baktım senin dediğin gibi hirsutizm yazıyor ama şöyle birşey var,ilaçlar üretilirken olabilecek en küçük yan etkiyi bile yazarlar prospektüse ,bu çok çok düşük bir ihtimal olmalı,çünki mantıkende bana hirsutizm gibi bi yan etki yapabileceği gelmiyor ,aldactonenin etken maddesi spirolactone güçlü androjen bağlayıcı ,hirsutizme sebp olanda androjenlerin fazla salgılanıyor olması değilmi? bu durumu baskılayan ajan nasıl olurda bu şekilde yan etki yapar.
    bence aldactone hirsutizm tedavisinde kullanılan başarılı bir ilaç.
    bu arada kaç mg senin kullandığın aldactone?

14. 7 Aralık 2009
  15. adamavi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    100 mg lık verdi ama ben kullanamadım sırf bu yanetki yüzünden..fisfisfis
    diane 35 i kullanıyorum ama onuda bu aydan sonra bırakıp yasmine başlamayı düşünüyorum,diane 35 göğüslerimde çok ağrı yaptı,yasminin bitkisel olduğu söyleniyo...

16. 7 Aralık 2009
  17. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    aldactone (spirolactone ) kesinlikle hirsutizme sebep olmaz
    bütün bilimsel bilgiler bunu doğruluyor,ve hirsutizmlilerde tedavide çok büyük başarılar elde edilmiş bu ilaçla
    sanırım nette bazı ilaç prospektüsünde okudunuz bu bilgiyi ,ama gerçek ilaç reçetesinde bu bilgi yok,olsada mantıksız çünki antiandrojen etkili bir ilaç ve çok güçlü bir madde...

18. 7 Aralık 2009
  19. _elifatih_

_elifatih_ ♥ Ŧคtเђ'เ&#3667 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    diane 35 kullandım bende 4-5 ay adet düzensizligi hormon bozuklugundan benımde gögsümde agrı oluyodu ve şişiyodu bayagı.sonra 4 kilo aldım.hormonlarım düzelince bıraktım 2 ay sonra bozuldu tekrar doktora gittim diane-35 veriyodu şikayetlerimi söyleyince yasmin verdi şimdi ona baslıcam bende.forlutal die söktürücü verdi onu bitirdim bugün yasmine baslıyorum.