Aldatılan eşin büyüklüğü

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Anadolu’nun orta vilayetlerinden bir köyde, yavaş yavaş güneş batmaya hava kararmaya başlar. Karanlık iyice çöker köyün üzerine. Evlerden birinde bir kadın ve adam yatma hazırlığı yapmaktadır. Erken yatıp yarın sabaha, güneş ışığına erken uyanılacaktır.

Adam üzerini değiştirir, yatağına yönelir. Evin penceresinden; karanlık bahçeye vuran ışıkta ağaçların arasında bir gölge belirir. Kadın pencereden dışarı bakar ve gülümser. Kadının sevgilisi bahçededir. . . Tam sözleştikleri gibi, sözleştikleri saatte ve yerde adam onu beklemektedir.

Kadın kocasının uyumasından emin olunca, sessizce yataktan kalkar, üstünü giyer … Ve pencereden aşağıya atlar. Başka bir adam için, kadın kocasını terk eder. Koşarlar iki sevgili….. kaçıyorlar. Tarlaları , ovaları aşarlar…..Anadolu’da bir köy nasıl koşmasınlar ki. Arkalarından onları kovalayacak onca şey vardır. Namus belası, Töre cinayetleri, yoksulluk, cefa, korku. Arkalarında bunlar varken nasıl durabilirler. Köyden uzaklaştıklarına iyice emin olunca soluklanmak için dururlar. Kadın duraksamayı fırsat bilip nefes nefese der ki :

‘Evden çıktığımdan beri, ayakkabımın içinde bir şey var beni rahatsız ediyor’

Çıkartıp bakar ki….. ayakkabısının içinde bir tomar para!!!!! Kocası her şeyin farkında. Biliyor ki gidecek,

‘Beni terk edecek ama bunca yıl çorbasını içtim, çamaşırlarımı yıkadı, ütüledi. Bana emeği geçti’

YABAN ELDE MUHTAÇ OLMASIN DİYE ! ! ! O Yoksul köylü; bütün parasını; başka bir adam için kendisini terk eden karısının, giderek kendinden uzaklaşan adımlarını attığı ayakkabısının içine koydu. O güzel insanı, O onurlu davranışı sergileyen, O terk edilen adamı HEPİNİZ TANIYORSUNUZ ….. Çünkü O; Bir dizesinde bize yürekten seslendiği gibi Uzun ince bir yoldaydı ve gidiyordu gündüz gece …

Evet O kişi Aşık Veysel di.

Sunay Akın’dan dinlediğim bu olağanüstü hikaye, okumayı sevenlerle paylaşılmak üzere gönderilmiştir.
    (alıntı)

2. 7 Ağustos 2008
  3. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    bu bana mail olarak gelmişti ve öyle değişik duygular içerisine girdim ki......

4. 7 Ağustos 2008
  5. minis

minis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    bu kadarda fedakar olunmaz canım daha neler

6. 7 Ağustos 2008
  7. EU1

EU1 Guest

Bu mail bugün bana da geldi ve acayip etkilendim

8. 7 Ağustos 2008
  9. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153

aşık veysel olmasına baglayalım hıkayeyı:)

10. 7 Ağustos 2008
  11. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    ben hiç büyük bi insan olamıcam demek ki.
    çünkü aşık veysel gibi büyük düşünemiyorum.
    teşekkürler paylaşım için güzeldi

12. 7 Ağustos 2008
  13. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok etkilendim ve duygulandım doğrusu .ne fedakarca davranmış.nerde bizlerde yada kocalarımızda okadar büyüklük aynı şey başımıza gelse hemen nerde nasıl yaralayacağımızı düşünürüz.
    paylaşımın için teşekkürler

14. 7 Ağustos 2008
  15. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Realist senden de böyle güzel paylaşımlar geliyor işte..Sağol canım harikaydı.

16. 8 Ağustos 2008
  17. musran

musran ACISADA ÖLDÜRMEZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu hikayeyi bende sunay akın nın programında dinlemiştim.. onun o muhteşem anlatımıyla etkisi 2 kat daha artıyor....

büyükbir fedakarlık hikayesi...bana göre fedakarlıktan öte onur gösterisi..

kendisini bir başka adam için terk eden karısından bir daha hayır gelmeyeceğini biliyor ve karısının üzerindeki hakkına karşılık her iki cihanda ona borçlu kalmamak adına yaptığı bir gurur onur gösterisi..
    Aşık Veysel farkı..

çok etkileyici paylaşımın için teşekkürler arkadaşım

18. 8 Ağustos 2008
  19. melikenalan

melikenalan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet saygı duyup bu vefaya hayran olmamak imkansız dahada cok sabra öfkenin yerini almıs müthiş olgunluga.giden tutulmaz gercegini kabul etmiş asil ruha. hürmetler.