Aldatıldınız! Kararınız ne olur?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve ressam1970 tarafından 2 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

2 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : ressam1970
  1. ressam1970

ressam1970 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    İlişkide erkeğin yaptığı hatayı, ihaneti kabulllenebilmek çok zordur. Kimi gururunu ön plana çıkarır ve ilişkiyi bitirir. Kimi de sevgisine verdiği emeğin hatırına bir kez daha dener! Peki siz olsanız ne yaparsınız?
    Gerçekle karşılaştınız. Bir süredir içiniz içinizi kemiriyordu. İlk önceleri hissetmek bilmek istemediniz. Sonra da kendinize kızdınız, sevdiğiniz adamdan şüphelendiğiniz için.

Ama bir gün geliyor ve gerçeği öğreniyorsunuz. Bundan sonra ne yapacaksınız?

Karar vermek

Duyunca hiç bir tepki vermediniz. Devam etmek ya da etmemek! Duyduğunuz şüphelerin doğrulanması çok acı. Oysa onu o kadar çok seviyorsunuz ki... İçiniz gerçekten acıyor. Yaptığı itirafı kulağınızda yankılanıyor. Gururunuz aklına geliyor. Kapıdan çıkıp eşyalarını toplaması gerektiğini söyleyeceksiniz.

Ama ilişkiniz canlanıyor gözünüzde. Üç günlük heyecan için bitirmek istemiyorsunuz bu ilişkiyi. Nefes almanız zorlaşıyor. Bir yanda da uzun zamandır emek verdiğiniz sevginiz... İşte yol ayrımındasınız. Karar sizin. Yüreğiniz ne diyor? Kararlı, güçlü olun. Veee...

Ona tekrar güvenmek

Devam etmeye karar verdiniz diyelim. Yapabilecek misiniz? Ona tekrar güvenebilecek misiniz? Bazen insanlar bir hata yapar. “O da bir hata yaptı. Bir daha yapmayacak” diyebilyor musunuz? Bu hatanın ardından bu sorulara olumlu cevap veriyorsanız, ikinizin de bu ilişkide hatalarınızın olduğunu düşünüyorsanız, bunları onardıktan sonra böyle bir şeyi bir daha tekrar etmeyeceğinden eminseniz durmayın devam edin.

Siz ve gururunuz

Diğer alternatife gelince; Hayatınız boyunca ayaklarınız altına almadığınız gururunuz var ortada! Karşınızdaki adamı ne kadar severseniz sevin, siz bunu kabul edemezsiniz. Siz onunla bu hatayı bilerek yaşayamazsınız.

Unutmazsınız, unutamazsınız. Her şeyden önce; bir şekilde bu hata tekrar tekrar içinizde hayat bulur. O hiç bir şey yapmasa da, size bağlılıını kanıtlasa da bu hatayı aklınızdan çıkartmak çokzordur. Eğer böyle düşünen biriyseniz, eşyalarını toplayıp gitmesini isteyin ondan.

Eğer böyle yapmazsanız sevginiz içinizde işkenceye dönüşecek. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. En mutlu anınızda bile o aldattığı hali gözünüzün önüne gelecektir. Tüm bu karmaşanın içinde yaşamak ne kadar size göre?

Kapıyı açmak

Tüm bunları göz önünden geçirin. Boğazınızdaki düğümlenmeyi yutkunarak, göz yaşlarınızı silin. Siz hangi kadınsınız? Gururunu asla ayaklar altına almamış bir kadın mı? Yoksa sevgisini bir kalemde harcayamayacak, bunun için çabalayacak kadın mısınız?

2. 2 Mayıs 2008
  3. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer o benim sevgimi bir kalemde harcıyabiliyorsa beni hak etmiyor demektir.Asla gururumu ayaklar altına almam.He acı çekmez miyim içim yanmaz mı belkide aylarca yıllarca unutmam ama yinede affetmem.Kırılan cam bir daha eski haline dönmez dimi işte kalpte öle bir daha hiç birşey eskisi gibi olmaz.
    Tabi bunları şuanki durumuma göre yazıyorum.Yaşanmışlıklar paylaşılan şeyler çok önemli evlilikte birçok bayan aynı sorunla karşılaşıyor işte o zaman öncelikli olan siz değil aileniz çocuklarınız oluyor evli olupta böyle bir sorunla karşılaşan ve affeden kadınlara asla bak gururunu ayaklar altına aldı senin hiç gururun yok mu demem.Aksine helal olsun ailesi çocukları için katlanmış derim.Bilirim ki dışa herşey yolunda gibi görünsede içten içten eşini asla affetmemiştir hangi kadın bunu kaldırabilir ki?

4. 2 Mayıs 2008
  5. Princess

Princess Guest

evet aldatıldım
    kararım affetmek oldu.
    günlerce ağladı,aradı,evimin kapısında bekledi.
    bir daha asla hayatımda kız olmayacak,en ufak selam dahi vermeyeceğim dedi.

güvendim,yeniden başladım.
    aldatıldığımı hiç unutamadım.
    gereksiz kıskançlıklara başladım.
    sonra bu kıskançlıkların bazılarında haklı çıktım.
    sonra yine aldatıldığımı hissettim ama ispatlayamadım.
    sürekli ağlayan,paranoyak bi kız oldum
    insanlıktan çıktım..

sonunda da bitti..

güven bittikten sonra bir daha eski haline dönmüyor..
    dönse bile sanırım bu tez doğru. bir kere aldatan ikinci kez aldatıyor..

6. 2 Mayıs 2008
  7. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kişisel yorumum...sebep her ne olursa olsun aldatılmak sonsuz acı verir .
    affedip afetmemek ...bilemem ama hiç kimseyi kınamam kişilikle ilgili karardır
    bildiğim tek şey... insan affetsede asla unutmaz..

8. 2 Mayıs 2008
  9. IHANET ----------- kabullenemeyecegim belkide tek sey.delicesine sevdigim ugruna herseyimi ama hersyeimi gozumu kripmadan dusunmeden feda edeceyim 1,5 senelik sevgilim bana ihanet etsin ve ben bunu bileyim.yani emin olayim suphe degil.biter o an biter hersey.ben onu memnun etmek mutlu etmek icin cabalayim bu gitsin baskasina baksin.o an oyle buyuk nefret uyanir ki askdan toz tanesi bile kalmaz.silerim hayatimdan.ama evli olsam dusunurum.ihanetin nasilina bakarim.kolay olmaz ama kabullene bilirim bir yere kadar

10. 2 Mayıs 2008
  11. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Siz ve gururunuz

Diğer alternatife gelince; Hayatınız boyunca ayaklarınız altına almadığınız gururunuz var ortada! Karşınızdaki adamı ne kadar severseniz sevin, siz bunu kabul edemezsiniz. Siz onunla bu hatayı bilerek yaşayamazsınız.

BEN VE GRURUM OLURDU...

12. 2 Mayıs 2008
  13. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    ALDATMAKMI ve yanında AFFETMEK ölemi
    hayır kesinlikle hayır.beni aldatan bi insanı kesinlikle afftmem
    ister ewli olayım ister bekar
    ister yarın düğünüm olsun , ister 5 çocuklu olayım kesinlikle affetmem .affedilmemeli

14. 2 Mayıs 2008
  15. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Allahım büyük konuşmak istemiyorumda dayagı affederimde aldatılmayı aslaa ,!!!

16. 2 Mayıs 2008
  17. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hani derler ya, yaşamadan bilemezsin diye,

bilmiyorum affedermiyim yoksa dünyayı zindan edip, iki oğlumu da alıp, çekip gidermiyim bilmiyorum

allah kimsenin başına böyle bişey vermesin diyorum,

anladığım kadarıyla fizksel aldatılmadan bahsediliyor, peki ruhundan bile haberdar olmadığımız platonik aldatılmalar nolacak?

18. 2 Mayıs 2008
  19. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    malesef yeniçağ insanı bir ihtimale adanmak-bağlı kalmak yerine, yeni seçeneklere açık yaşamayı sürdürmeyi seçiyor

malesef biliyor ki dışarıda kendisi için daha güzel seçenekler var, sadakatin süresi gittikçe kısalıyor.

Müşteriler şirketlere, eşler birbirlerine, vatandaş devletine, izleyici TV programına, partili partisine sadakatini eskisi gibi sıkı bağlar üzerine kurmuyor

itiraf edilmeyen kural: Senden daha iyisini buluncaya kadar seninleyim!