Aldatılıp affedenler.... Buraya

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gsmpy tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 1. gsmpy

  gsmpy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  322
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  aldatıldım ve affettim daha doğrusu buna mecbur kaldım...kadrom yok vekillik yapıyorum..ailemin durumu iyi değil en önemlisi de 5 yaşında bir oğlum var...ve biz bütün kavgalarımızı onun önünde yaptık uzak tutamadık...ve ben eşime deil oğluma ve aileme son bi şans verdim...bir daha olması durumunda gideceğimi artık herkes anladı aile büyükleri eş dort kimse kal bi şans daha ver diyemiycek...ama bu durumun bi daha yaşanmaması için çok dua ediyorum..çaba sarf ediyorum...bu acı ihaneti unutamasamda unutmuş gibi yapıyorum...eşim uslandı gibi ama tabiki tam güvenemem asla..seni bi daha asla üzmem diyor inşallahsözünde durur...üç defa yaşadık biz bunu ama ilk defa büyüdü herkes duydu eşim utandı değmezmiş rezil olmaya dedi inan düzeldim falan filan yaniiii.........bakalım ya gerçekten düzeldi ya da?
   
 2. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 3. essmeralda

  essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.835
  Beğenildi:
  33
  Ödül Puanları:
  148
  öncelikle kavgaları çocuğunuzun önünde yapmayacaktınız. bu ikinizinde ortak yanlışı.
  anlamayacak yaşta da değil oğlunuz sonuçta. başka bir odada daha sessiz konuşarak ya da sabredip o uyuduktan sonra yapacaktınız.

  bir de bunu 3 defa yaşadığınızı söylüyorsunuz. eşinizde artık alışkanlık yapmış bu.
  nasılsa karım affedecek, ayrılmayacak güveni oluşmuş.
  şimdiki derdi bence etrafın duyması. yoksa gene sorun değildi ona göre.
   
 4. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 5. feryalcan

  feryalcan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2009
  Mesajlar:
  373
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86

  aldatan erkek eğer affetmişsende bunu alışkanlık haline getirir ama arada çocuğunuz var durumunuzda uygun değilimş durumunuz zor ama aldatan erkeğin üzerine çok düşmeyin sizin onu sahiplenmedğnizi kıskanmadığınızı gördüğünde bunu yapacak özgüveni de kendine bulmacaktır..allah yardımcınız olsun...
   
 6. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 7. melekberke

  melekberke Serseri aşığım..... Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.347
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  Çok zor bir karar verip, o yüce annelik duygusu için afettmişsiniz eşinizi....
  ınşallah bir daha tekrarlanmaz. 3 defa oldu demişsiniz. Anladığım kadarı ile ilk defa aile büyükleri de araya girmiş.Ne diyim Allah ıslah etsin...Sizi de kutluyor ve sabır diliyorum
   
 8. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 9. gsmpy

  gsmpy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  322
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  öncelikle dualarınız için saolun...tartışmaları oğlumun önünde yapmamak iiçin çok uğraştım ama eşimle bu mümkün deil...sinirlenince gözü kimseyi görmez..üç sefer evet..hem de aynı bayanla.iş yerinden benimde tanıdığım biriydi ben ona inanılmaz güvenirdim..aklımın ucundan geçmezdi...ilk şüphelendiğimde yani ilkinde bana nette tanıştık görüşmedik hiç dedi yalvardı yakardı..inandım...ikinci de yine o sandım yine kavga gürültü yeminler oğlunun başına yemin ederdi..yine inandım üçüncüde artık yeter dedim araştırdım ne yaptım ettim o numaranın sahibini öğrandim...dünyam yıkıldı...çıldırdım...ayağa kaldırdım heryeri kızla yüzleştik beni boşancam diye oyalıyordu dedi...kararlıydım bitecekti..herşeyi göze almıştım ama ailem ve oğlum için tekrar affettim ama son....hala aynı işyerindeler kocam yine yeminler ediyor ağlıyor o konudan bahsedince aptallıktı anlamam uzun sürdü sen affettin beni utundırdın artı asla yapmam ne onla ne başkasıyla dedi...hareketleride düzeldi yalan hissetmiyorum....ama inşallah yanılmam..ama hep diyorum aldatma gizli kalmaz erkek ne kadar saklasa da kalmıyo
   
 10. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 11. gsmpy

  gsmpy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  322
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  yani eşime inanılmaz güvenirdim o bayanla sadece merhabam vardı
   
 12. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 13. jesabel

  jesabel Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2009
  Mesajlar:
  336
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  bir kitap okumuştum. "Sen Ben ve Aramızdaki Herşey" diye. ılişki Terapisi yapan bir psikiyatristin kitabı. ılişkiler, aldatılma travması ve bununla başa çıkma yöntemleri ile ilgili bir kitaptı.

  Kitapta çarpıcı bir örnek vardı. Kitabı yazan doktorun hastalarından birine ait gerçek bir hikaye. Tam benim yazdığım gibi olmayabilir, uzun zaman oldu kelimesi kelimesine hatırlamıyorum, ama aşağı yukarı şöyleydi :

  Ayşe hanım (isim uydurmadır) eşi tarafından ilk kez aldatıldığında eşi iş bakımından zor bir dönem geçiriyor. "ış yüzünden çok stresliydim, ne yaptığımı bilemedim, bi daha olmayacak, affet" diyerek iş stresini bahane ediyor, kadın affediyor.
  ıkinci seferinde hamileyken aldatılıyor. Adam "çocuk sahibi olmak beni korkuttu, ruhsal durumum iyi değildi" gibi bir açıklama yapıyor. kadın yine affediyor. Üçüncüsünde çocuğun problemlerini bahane ediyor, kadın yine affediyor
  Dördüncüsünde Ayşe hanım artık 55 yaşına gelmiş bir bayanken yeniden aldatılıyor. Adamın bu seferki açıklaması "gerçek aşkı buldum" oluyor.

  insan aldatılınca affeder mi? edebilir, kişinin kendisine kalmış. ama Ayşe Hanım'ın düştüğü durumu da göz önünde bulundurmalı. bir insan şansını sürekli kötüye kullanıyorsa, sürekli aynı hatayı yapıyorsa, en sonunda hata yapmış olduğunu külliyen reddedebilir.
   
 14. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 15. gsmpy

  gsmpy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  322
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  şimdi güven hiç yok diken üstündeyim tüm aldatılıp affedenler gibi berbet bir psikolojinin içindeyim panik atak oldum...ister istemez eşimi hep kontrol ediyor sorguluyorum yapmamalıyım ama kendimi tutamıyorum tekrara aptal yerine konulmak istemiyorum...
   
 16. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 17. gsmpy

  gsmpy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2009
  Mesajlar:
  322
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  jesabel haklısın zaten içimde hep bu korku var dedim ya ilerde bile olsa tekrar aldatılmak...benim eşim bayanı suçladı çok üstüne düşmüş falan filan ama biliyorumki eşim o konuda yalan söyledi yani anlattığı hiç bişey doğru deil..ama artık nasıl olmuşsa olmuş yeter diyorum kendime düşünme ileriye ve bugüne bak diyorum kendimi telkin ediyorum yoksa kafayı yerim...en ufak şüphede tartışıyorum onunla unut her seferinde yüzüme vurma diyor bıktım diyor haklı deil çünkü o beni paranoyak yaptı ben öyle deildim..yüzüne vurmama gerekir hep doğru çok kitap okudum bu konuda ama elimde deil olmuyor kadın affediyor ama unutamıyor....
   
 18. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : gsmpy
 19. essmeralda

  essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.835
  Beğenildi:
  33
  Ödül Puanları:
  148

  öncelikle bence eşinizin yüzsüzlüğü dizboyu olmuş. sürekli yemin edip tutmamalar falan.
  hemde oğlunun üzerine yemin etmesi ve gidip aldatması ne kadar acı birşey.
  hem suçlu hem güçlü..
  hem aldatacak hemde çocuğun önünde kavga etmemeye çalışınca sinirlenip gözü kimseyi görmeyecek.
  başkasına boşanacağım diye söz verecek, size bir daha olmayacak diye. peki bu adam sözüne güvenilir biriyse hangi sözüne güvenilecek şimdi.

  bir de oğlum için affettim diyorsunuz ya..
  hep derdim ki eğer aldatılırsam; "biri sırtımda biri eteğimde biri de karnımda üç çocuğum olsa gene giderim".
  derlerdi ki çocuğun yok olsa böyle konuşamazsın.
  şimdi çocuğum var söylediğim sözün daha da arkasındayım artık.
  çocuğum olmasa hesap vereceğim kimsem olmaz; bağırır çağırır, dövüşür; çok aşıksam otururum oturduğum yerde.
  yok yapamadım mı; iki gün sonra çeker giderim.

  ama ben anneyim artık. kendimden önce oğlumu düşünüyorum. benim çocuğumun babasının annesini aldattığı, sürekli huzursuzluğun ve kavganın olduğu bir ortamda büyümeye hakkı yok.
  beni aldatsada o onun babası olur ve görüşürler. ama annesi babası bir arada olacak diye çocuğa eziyet çektiremem ben.

  işin özü; ben aldatılsam çocuğum selameti için ayrılırdım..