Aldatılıyor musunuz ?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve HeartLess tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Aldatılıyor musunuz ?

Aradığınız bir ihanetin deliliyse, muhtemelen bulursunuz

İnsan kafayı takarsa, sürekli olarak didiklemeye, şüphelenmeye, kuşku duymaya devam ederse, sonunda aradığını bulacaktır Aslında bulduğu şey, aradığı olmasa bile! Bir erkeğin ihanetinden dolayı sürekli şüphe duyuyorsa kadın, neden o birlikteliği devam ettirmek için çırpınır ki? Bu bir çeşit, kişinin kendisine uyguladığı psikolojik işkence değil midir? Kendinizde süreklilik arz eden bir şüphecilik teşhis ederseniz, mantığınıza söyleyin, aklınıza dava açsın Çünkü bu işkence yöntemini size başka birisi yapsa, dava açar, üstelik kazanırsınız İnsan neden böyle bir durumda kendini haklı çıkaracak deliller arar? Daha önemlisi, bulduğunda ne yapar? Arada bir aklınıza düşüp, “acaba beni aldatıyor mu” diye düşünmek sakıncalı değil, hatta aşkı alevlendirebilir Ancak bu durum sürekliyse, ciddi olarak yardım almak gereklidir Sorunun eşinizde değil, sizde olduğu sonucu ortaya çıkar Aptal yerine konmamak, haklılığını ispat etmek, ipuçlarını ortaya çıkararak böylece aldatılmamış olmak gibi bahaneleri anlayabilirim Ancak sonuç nedir? Neticede, bu delilleri adamın gözüne soktuktan sonra kapının önüne mi koyacaksınız, yoksa ilişkinizin geri kalanında bunu koz olarak mı kullanacaksınız?
    Eğer ayrılığa bir bahane arıyorsanız, kurcalamak ve didiklemek son derece başarılıdır Nasılsa bir şey bulunur Peki, ilişkiyi devam ettirecekseniz, elinize ne geçecek? Adam bu olayı ilk defa yapmışsa, daha doğrusu ilk defa yakalanmışsa, muhtemelen üstünlük sağlayacaksınız Fakat bu üstünlüğün süresi bir ömür boyu sürmeyecektir emin olun! Hatta, her sıkıştığınızda elinizdeki kozu öne sürmek, bir müddet sonra kabak tadı verebilir ve işe yararlılığını kaybeder Üstelik aranızdaki saygı duvarı kalkar, ilişkiniz yıpranır ve tatsızlaşır
    Bir kadının aldatıldığını anlaması için, delile ihtiyacı yoktur Sezgileri zaten durumu çözer Tabii bu durum, takıntı halinde aldatılmayı beklemeyenler için geçerlidir Zaten çok hevesle bekliyorsanız, evrenden gelecek yanıt uzun sürmeyecektir
    Madalyonun diğer yüzünü çevirirsek, aklını sevdiği adama takmış, tüm dünyası onun etrafında dönen bir kadının, kendi hayatı ne alemdedir? Yaşamına bir artı değer katmadan, üretmeden geçen zaman, boşa harcanmış sayılmaz mı? Hayat sadece eş ya da sevgiliden mi ibarettir?
    Sonuç olarak, istiyorsanız sevdiğiniz adamı dibine kadar kurcalayın, didik didik edin, yakalayın, bulun, deşin, araştırın, casusluk yapın, elinizden geleni, ardınıza koymayın Önemli olan bulduklarınız değil, o bulduğunuz delillerle ne yapacağınızdır? Tüm ipuçları ve belgeler sizin hayatınıza farklı bir yön, bakış açışı, düşünce biçimi getiriyorsa değerlidir Yoksa, ihanet eden, bu eylemi yaparken utanmamıştır da, yüzüne vurulunca mı kızaracaktır? Yakalamak çoğu zaman boş bir zaferden öteye geçmez, hatta yıllar geçip, hayat başka tarafa aktığında, kimileri hiç bulmamış olmayı diler, ne bulduğunu sandıysa…

alıntı

okudumda çok hoşuma gitti ve sizlerle
    paylaşmak istedim...
    sevgiler...

2. 2 Ekim 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    aldatıldığımı hissettiysem araştırırım..
    dibini bucağını çıkarırım ortaya.utanmam sıkılmam..
    ben niye utancam,o utansın:mymeka:
    ha eğer pişman bir koca ise karşımdaki affederim ben.büyük konuşamıyorum malesef..
    ikinci bir şans tanırım.o şansı da tanırken psikopat gibi davranmam ama..
    neyse bilemiyorum aldatılırsam eğer(Allah korusun)ozaman düşünürüm ablacım..

Son düzenleme: 2 Ekim 2009
  4. 2 Ekim 2009
  5. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    her aldatma konusunda aynı şeyi söylerim
    eğer ispatladığınız takdirde kocanızı terk edicekseniz durmayın kurcalayın
    ama yok terk edemicekseniz hiç boşu boşuna midenizi bulandırmayın :nazar:

6. 2 Ekim 2009
  7. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    yazı mükemmeelll
    yorumda mükemmell
    ne diyim... buyrunnnnnnnnn

8. 2 Ekim 2009
  9. ozlem71

ozlem71 MİMOZA ÇİÇEĞİM... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aldatan anca kendini aldatır bence:eek:lmaz:

10. 2 Ekim 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Aynen katiliyorum....Bilmek veya bilmemek hangisi benim icin daha iyi acaba?

Önce bunu düsünmek lazim:nazar:

12. 2 Ekim 2009
  13. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok mükemmel bir yazı.Gerçekleri çok güzel anlatmış.Aynen katılıyorum.Paylaşımın için teşekkürler.

14. 2 Ekim 2009
  15. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298

kesınlıkle :lepi: