aldatılma travmasından nasıl kurtulabilirim

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve eceperil tarafından 28 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : eceperil
  1. eceperil

eceperil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selamlar, 3 sene önce kocamın aşk ile birisine bağlı olduğunu ve cinsel beraberlikleri olduğunu hatta evliliğimizden iyice soğuyup boşanmak için can attığını öğrendim

Aşkla evlendiğim ve 10 sene hep öyle sandığım evliliğim başıma yıkıldı, önce kocamı çok seviyorum diye savaştım
    yonca adındaki o kadından vazgeçmesini sağladım fakat arkasından hala duygusal boşlukta olan kocamın iş yerinden Sibel adında bir arkadaşıyla mesajlarını yakaladım

bu işide kadını arayarak hallettiğimi sanıyorum ama kocam mücadelemi küçük gördüğü için o arada kocamdan da iyice soğudum

boşanma fikri kafama girdikten sonra çocuklarımın babasız çok mutsuz olacaklarını ve psikolojilerinin bozulacağını düşünerek vazgeçtim

şu anda hala evliyim, herkes çok mutlu buna kocamda dahil

ben kendimi ilaçlarla başka şeylerle uğraşarak tedavi etmeye çalışıyorum ama
    ne zaman yalnız kalsam, hala Yonca ve Sibel'i araştırıyor nerdeler ne yapıyorlar bulup kendime eziyet ediyorum

Evet resmen eziyet oluyor bana, çünkü netten çok şey arayıp buldum Yonca adında ki kızın facebookta gelinlikle resimlerini bile buldum
    bundan kurtulmak istiyorum

gerçekten beni huzursuz eden bazen kocama hala ağzımdan acı kelimeler çıkartan ve böylelikle kocamında bu olayı ahlaksızlığını unutturmayacak şeyler yapıyorum

nasıl kurtulmalıyım bundan bu acı ile yaşayıp benim gibi olanlar var diyorum ama bir türlü olmuyor

bu siteye bile Yonca adındaki kadın üye olup evli aşkım falan diye bir yazı açmış mıdır acaba diye üye oldum

Unutmayı bana öğretebilir misiniz?

sevgiler

2. 28 Ağustos 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    çocuklarınızı düşünüp evliliğinizi herşeye rağmen devam ettiriyorsanız;kendi kendinize şu şekilde yaptığınız psikolojik baskı yanlış..
    bir an önce bir psikolog yada psikiyatr dan yardım almalısınız..
    yoksa kendini sağlığınızı daha büyük tehlikeye atarsınız..

4. 28 Ağustos 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Tüm yaşadıklarınıza rağmen kocanızı affedip evliliğinize devam ettiğinize göre bildiğiniz bir şeyler var deyip susmak en güzeli aslında..:1closedeyes:
    Madem devam kararı verdiniz. Önce bir psikoloğa gidin,yardım alın.. Yaşadıklarınız çok acı maalesef..benneyaptımki

6. 28 Ağustos 2008
  7. sipru

sipru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu sende takıntı haline gelmiş yaa ben de öyleyim :KK43: bence terapiye gitmelisin, hatta kocanı da alıp aile terapistine gitmelisiniz, güven tek taraflı geri kazanılamaz canım ya, kocanın da desteği olması lazım

8. 28 Ağustos 2008
  9. gumushumm

gumushumm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen yine iyi dayanmışsın.ben aşk cinsellik yaşamamış olmasına sadece netten olmasına rağmen öğrenince çok yıprandım.unutamadım.unutmaya çalıştıkça mahvoldum.üstüne üstlük karşımda güven vermek yerine agresifleşen biri vardı.herşey kötüye gitti.keşke hiç yutmasaymışım yada destek alsaymışım dedim.bence sen sadece ve sadece kendine ve çocuklarına kıymet ver.Eskileri açıp bakma artık her defasında canın acıycak.psikoloğa git ve destek al.senden kıymetli hiç bişe yok.lütfen artık kendini yıpratma canım.ben yaşadım anlıyorum seni.hayata bir kez geliyoruz.....

10. 28 Ağustos 2008
  11. eceperil

eceperil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim açımdan boşanmak çare gibi gözükmedi hiçbir zaman, yaşadıklarımın sadece birazını yazdım sizlere

onu yakaladığım için dayak bile yedim ben, ama kocamın bakış açısıyla da bakmak istedim olaya
    şımarık büyütülmüş bir çocuktu, baskı ile yaşamış zaten 23 yaşında evlendik

üst üste 2 çocuk, sorumluluk ve babalık kocalık isteyen bir eş

zor arkadaşlar çok zor

aldatıldım boşanayım bari demek çözüm yolu değil

ama böyle mücadele içinde oldukça da, unutamıyorum işte

önce depresyon, sonra anksiyete bozukluğu oldu ilaç kullanıyorum ama hiç karşılıklı bir doktorla uzun uzadıya konuşmadım

Acaba Meltem hanım bu konulara cevap yazıyor mu , bana da yazarsa sevinirim
    Neden unutamıyorum neden?

ilginize teşekkürler

12. 28 Ağustos 2008
  13. sipru

sipru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım sadece ilaçla olacak bir iş değil bu inanki, içini döküp boşaltman ve tavsiyeler alman gerekiyor profesyonel yardım almadan pek üstesinden gelebileceğini sanmıyorum. Gerekirse eşinle birlikte git ama mutlaka git terapi çok iyi geliyor inanki

14. 28 Ağustos 2008
  15. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bravo sizin gibi hanımları tebrik ediyorum ben aldatılmayı falan göze alıp dayak hakaret birde çocuklar herşeyi unutmuş gibi davranıp hayatına devam edebilme yeteneğinden ötürü...
    Siz bir çok adımı atmış sorunlarınızı mücadele ederek kendinizce halletmeye çalışmışsınız.. BUrda değilde bir psikolokdan yardım alabilirsiniz yaşadıklarınızı mesela ben ne pahasına olursa olsun kaldıramazdım...:bbo:

16. 28 Ağustos 2008
  17. melek25

melek25 Guest

sevgili eceperil seninki de bişey mi. ben eski sevgilim tarafından aldatıldığım için şimdikine paranoya yapıyorum. kendime de ona da zarar veriyorum. bazen düşünüyorum o bana güvenmeseydi zaten güvenmiyor deyip kötü şeyler yapabilirdim. bence bunlar bi çok kadında var.

18. 28 Ağustos 2008
  19. eceperil

eceperil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Kişiliğimde güçlü bir yan var bunu ben de biliyorum ama, unutmamı sağlayacak o gücü hala bulamıyorum

Sipru bu konuları bir-iki dostumla paylaştım seneler boyunca, asıl mesele eşimle konuşabilmekte ama buna hiçbir zaman yanaşmadı

başta özür bile dilemedi, şimdilerde bana düşkün davranıyor, bazen samimi buluyorum bazen rol yaptığını sanıyorum

Ve en kötüsü o aşkı hala unutmadı gibi geliyor bana
    Hep inkar ediyor ama kalbim öyle diyor

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.