Aldatılma

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yaren_76 tarafından 18 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  18 Aralık 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  Aldatılma

  Aldatma, aldatılan için son derece acıtıcı ve yıkıcıdır. Belki aldatan da pişman olup üzülmüştür, ancak onun üzüntüsü, aldatılanın yaşadıkları yanında devede kulak kalır. Aldatılma, sevilen kişinin başka birisinden hoşlanması - flört etmesi ve beraber olması durumudur.

  Aslına bakarsanız, aldatılmanın bir çok şekli olabilir. Öyle ya da böyle sevdiğiniz kişinin aklı başka birisindeyse sorun var demektir. Çoğunlukla ilişki dışı yaşananlar gizli kalır. Ortaya çıktığı veya kişinin kendisinin itiraf ettiği durumlarda ise karşı tarafın yaşadığı sarsıntı dayanılmaz olur.

  Böyle bir dönem sonrası aldatılan kişide, bir süreliğine dikkat dağınıklığı, yoğunlaşma zorluğu, öfke, huzursuzluk, agresyon, unutkanlık, uykusuzluk, dalgınlık, içe kapanma, üzüntü, ağlama nöbetleri gibi sorunlar görülebilir. Aldatılan kişi bir süreliğine iş veya öğrenimine devam edemeyebilir. Kendine olan güveni azalabilir. Eğer ilişki devam ediyorsa ilişkiye şüphe ve güvensizlik kök salar. Bazı kişiler, bu zorlu dönemi atlatamayarak depresyona girebilir.

  Aldatılan kişi ne yapacağını bilemez bir halde tutarsız davranışlar gösterebilir. Aldatılan kişi eşini ve ilişkisini kontrol altına almak için can hıraş bir çabaya girişebilir. Sorgulama ve kontrol etme davranışı, zaman zaman aşırıya kaçabilir. Günümüzde teknolojinin kötüye kullanılması ve bazı değerlerin yok olmasıyla birlikte aldatma kolaylaşmıştır.

  Aldatılan kişinin hayata dönmesi, kendine güvenini toplaması ve her şeyden önemlisi gelecekteki ilişkilerine ipotek koymaması için terapi görmesinde olağanüstü fayda vardır.


  alıntı
   
 2. 19 Ocak 2008
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. delikizinturkusuyum

  delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

  Katılım:
  27 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.071
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  106
  Kesinlikle katılıyorum. Herkesin kendi tercihleri, kendi hayatı ister affeder ister bitirir. Ama ben şahsen affedebileceğimi hiiiç sanmıyorum. Ömür boyu güven duyamayacağım bir insanlar nasıl yaşayabilirim ki:uhm: Şüphe insanın içini derin derin kemiren bir kurttur. Böyle bir hayat süreceğime "ne halin varsa gör kaybeden ben değil sensin ama henüz farkında değilsin" deyip çekip giderim. Acısı büyük olur elbet ama mutlaka biter birgün, diner. Ömür boyu tazelenme ihtimali olan bir acıya katlanabileceğimi sanmıyorum.