alerji testi

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve drama-drama tarafından 5 Aralık 2007 başlatılmıştır.

5 Aralık 2007
    Konu Sahibi : drama-drama
  1. drama-drama

drama-drama Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    oğlumun alerjik bronşiti var arkadaşlar.dr oğlum için alerji testi randevusu verdi,kolun iç kısmındaki deriye yapılandan.daha önce bu testi yaptıran var mı?oğlum3,5 yaşında eğer iğneyle yapılıyorsa onu nasıl zaptedebilirim canı yanacak diye şimdiden strese girdim.bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorrum arkadaşlar. a.s.

2. 5 Aralık 2007
  3. nurbotam

nurbotam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hatırladığım kadarı ile kolun iç kısmına yuvarlaklar çiziliyo sonra her yuvarlağa ilaç damlatılıyor iğneyle. yalnız bu testi yapılacağı zaman cocuk hasta ı-olmaması gerekiyor ve kullandığı bir ilaç varsa ongün önce bırakması gerekiyor. dr bununla ilgili detaylı bilgi al bene benim oğluma da yapılcaktı ama zamanı erteledi dr. İlaçlarını kullanıyor bikaç ay kullanıp gerek duyulursa yaapılacak

4. 5 Aralık 2007
  5. drama-drama

drama-drama Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür edrim canım dr söyledi 15 gün hiç ilaç kulanmıyacaksın diye.ben bu testin nasıl yapıldığını sormayı unuttum senin de söylediğin gibi iğneyleyse işim zor sanırım....

6. 6 Aralık 2007
  7. benNesrin

benNesrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biozerorans diye bir sistem var. bir defalık kan veriyorsun ve 15.000 çeşit alerji tespit ediliyor ve radyo dalgaları ile tedavi ediliyor zararsız ve can yakmayacak şekilde ben ve iki çocuğum aynı şekilde tedavi olduk tavsiye ederim

8. 12 Aralık 2007
  9. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    eğer hala test yaptırmadıysanız hiçde can yakmadığını söylemek isterim.iğneyle yapılmıyor sadece çeşitli damlalıklarla alerjenler kola damlatılıp minik çizikler atılıyor ama şahsen ben hiç hissetmedim.çocuğunuzun yaşı küçükse zaten bu uygulanmıyor direkt kan tahlili yapılıyor.geçmiş olsun.tedavi olunmazsa astım tehlikesi var.

10. 12 Aralık 2007
  11. nazece

nazece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

canım çok geçmiş olsun, benim kızımda da alerjik astım var. alerji testini 4 yaşında yaptırdık bizde, kolun iç kısmına minik yuvarlak daireler çiziyorlar, içlerine bütün alerjiye neden olabilcek şeylerden damlatıyorlar daha sonra üstüne minik jilet gibi birşeyle bastırıyor, deri içine nüfuz etsin diye ilaç. çok minik bir kan çıkıyo fazla korkulcak birşey yok, ki benim kızım korkudan ilaç bile içemez, eşimle beraber kolunu tutmuştuk. biraz bekletiyolar daha sonra kızaran yer varsa alerjisini tespit ediyolar