Alerji testleri hakkında

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve rabisp tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : rabisp
  1. rabisp

rabisp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    6 aylık bir oğlum var ve muhallebi, peynir, yoğurt gibi sütlü gıdaları yediğinde ağzının kenarlarında kırmızılıklar oluyor.
    Alerji testi yaptıran var mı aranızda? 1 yaştan küçük bebeklere alerji testi yapılmıyor deniyor. bu konuda tecrübeleri olanlar paylaşırsa sevinirim.

2. 17 Kasım 2009
  3. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    canım benime 1,5 yaşında oğlum var. nereye götürdüysem test için erken dediler. bende internetten yoğun araştırma sonucunda bir alerji prof u buldum ve ona götürdüm. testi yaptılar çok korkulacak birşey değil sadece bebek sıkı tutulduğu için çok ağlıyor.
    netice ne mi oldu. giden parama oldu başka bi şey olmadı.
    süte ve yumurta akına minimum düzeyde alerji çıktı. ama şunu verin bunu vermeyin demedi. 15 gün süt ve yumurta yemesin dedi gel kontrol edelim dedi. şimdi süt ve yumurta vermiyorum ama 15 gün geçti grip vakaları yüzünden kontrole gidemedik. ama peynir bisküvi yoğurt veriyorum bişiy olmuyo. yani götüreceksen adam akıllı bi doktora götür bebeğini. bildiğim 6 ayda bile test yaptıranlar var.

4. 31 Aralık 2009
  5. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun,para haricinde en önemlisi oğlununuzun canı yanmış,daha ne olsun...

6. 31 Aralık 2009
  7. bisiklet

bisiklet Guest

Benim kıızımda da aynı belirtiler oldu ben alerji testlerini yaptırdım kızım 6.5 aylık.

8. 7 Ocak 2010
  9. mobidik

mobidik keremin annesiii Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    peki bu testi nerede yaptırdıgınızı ögrenebilirmiyim? oglum 6 aylık gözleri sürekli kaşınıyor ve aglıyor,artık içim dayanmıyor o gözlerini kaşıyıp agladıkça ben ölüyorum,kaç kez göz doktoruna götürdümse fayda etmedi lütfen bana bir doktor adresi yazın,lütfen!!!!!!

10. 11 Ocak 2010
  11. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar hangi hastaneye götürüyorsunuz
    ben 3 özel hastaneye götürdüm hiç önemsemediler biri egzama dedi geçer dedi
    biri alerjik dedi
    biri atopik dedi
    bende bebeğimi hacettepe ihsan doğramacı hasttanesine götürdüm çocuk bölümüne görünüşte egzama ama araştıralım bidedi
    kan alındı besin alerjisi var mı ona bakılacak yarın sonuç çıkacak
    ayrıyeten dermatoloji ye gönderdi yarın muayene olacak
    ocak 19 da da alerji bölümüne gönderdi
    alerji testi yapılacak sonuçlara göre
    bu arada bebeğim 5 aylık.
    haberdar ederim sonuçlardan

12. 11 Ocak 2010
  13. avrupaguzeli

avrupaguzeli Guest

arkadaslar ben almayadayim burdaki doktora goturdum kizimi (19 aylik )bole yaslarda normal oldugunu alerji testine gerek olmadigini zamanla vucudunun alisacagini soledi .bilmiyorum nekadar dogru fikri olan varmi

14. 4 Şubat 2010
  15. Havin.S

Havin.S Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar.. bende kızımı alerji testi yaptırdım ama inanın ki gereksiz.. doktorumuz bize "hiç alerjisi olmayan birinde 50 yasında bile alerjik reaksiyonlar olabilir, bu test anneleri rahatlatmak için sadece" dedi.. kızımda yumurtanın beyazına alerji tanısı konuldu ama her defasında ayıla bayıla yiyiyor yumurtanın tümünü :)
    ama şunu takip ettim; kızım peyniri yedikten sonra çatalıyla ağzının kenarında kalan peynirleri sıyırıyor ve ondan sonra kızarıklıklar oluyor.. acaba sizde de öyle bi durum olabilir mi? yani hani kaşıkla bişi yedirirsiniz sonrasında da kaşıkla agız kenarlarını sıyırırken o sürtünmeden dolayı bi kızarıklık olabilir mi? bide böyle baksanız?
    sevgiler..

16. 5 Şubat 2010
  17. beyazleblebim

beyazleblebim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba çok geçmiş olsun.Benim de oğlumda 1.5 aydır atopik dermatit var.o da çok kaşıdı, kanattı ve insanın onu öyle gördükçe içi acıyor.Biz test yaptırdık ciltten,artı kan testi istendi sonucunu bekliyoruz.Biz hacettepeden bir hocaya götürdük.Üniversite hastanelerinin çocuk sağlığı ve hastalıkları anabilim dalı, allerji bölümü bu iş için en güvenilir adres bence.Umarım en kısa zamanda düzelir..

18. 5 Şubat 2010
  19. sofbay

sofbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar benim oglum 4.5 aylık yazdıklarınızı okuyunca panige kapıldım geceleri cok sık uyanıyor her saat bası..uykuya dalmakta zorlanıyo süreklı gözlerini kasıyor bende ellerini yorganının altına hapsedip uyutmaya calısıyorum aceba benim oglumdada alerjık bir durum varmıdır bu konuda hic bilgi sahibi degilim sadece anne sütü veriyorum ama alerjı olurmu genede.