Alerjim var ve iğne tedavisi görüyorum, yardım edin arkadaşlar

Konusu 'İmmunoloji - Allerji ve Bağışıklık Hastalıkları' forumundadır ve fancynancy tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : fancynancy
  1. fancynancy

fancynancy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    113
    Tanıdığınız, bildiğiniz veya gidip de memnun kaldığınız İstanbul içi bir alerji uzmanı var mı:KK43:
    Daha öncede 6,5 yıl kadar iğne olarak alerji tedavisi görmüştüm ve gerçekten işe yaramıştı... Şu anda da her hafta iğne oluyorum ve çalışma saatlerim ile hastanenin uzaklığı nedeniyle (iğneyi öyle her önüne çıkan eczanede falan yaptıramıyorsunuz, dozajların ve diğer şeylerin kaydının tutulduğu bi karnem var... Ancak dr.lar yapıyor iğneyi) devam dozlarında dilatına geçmeye karar vermiştik doktorum ile ancak ilaç distrbütörü bu tarz bir geçişin uygun olmayacağını, sorumluluğun bana ve doktoruma ait olduğunu belirten bir yazı vermemi istedi, buda beni epey rahatsız etti:KK43:((
    Özel bir Alman firmasına bağlı olan bu aracı fimadan Almanya'daki yetkili kişi veya kişilerin isimlerini ve irtibat nolarını istediğimde kendilerinde olmadığını söylediler!!! İnternetten bulabileceğimi söylediğimde ise benimle ilgilenmeyeceklerini ve dağıtıcı firma kendileri olduğu için sadece onlarla muhattap olacaklarını da söylediler. Şaşkınlık ve hayret içindeyim.
    Şimdi doktorum mu yoksa ilaç fiması mı haklı bilemiyorum. Ama her ikisinden de tatmin olacağım herhangi bir cevap alamadım. Kimse benim gibi direk ilaç firması ile görüşmek istememiş bugüne kadar...
    İşte bu yüzden yeni bir görüş almayı düşünüyorum. Arkadaşlar lütfen bi yardım:KK43:(((( Bu işi iyi bilen birine gitmek istiyorum....:enbuyukkk:

2. 10 Şubat 2010
  3. nazo26

nazo26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım haydarpaşa gata yı öneririm.

4. 22 Haziran 2010
  5. nerbah

nerbah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok geçmiş olsun. Öğrendiğim kadarıyla alerjik hastalıklardan kurtulmak için imünoterapi, yani aşı tedavisi olmak gerekiyor, ya da neye alerjin varsa ondan uzak durman gerekiyor. Sen bu tedaviyi görmeye başlamışsın. Benim kızımda 3,5 yaşında başladı toz alerjisi ve biz bunu hep grip zannediyorduk. Test yapıldıkltan sonra öğrendik alerjisi olduğunu, çok kötü bir dönemdi bizim için, çünkü kızım gece boyunca öksürürdü ve biz hiçbişey yapamazdık, Astım olacak diye çok korktuk. Bir süre şu meşhur ağız spreylerinden kullandık, biraz yardımcı oldu, ama tam değil çünkü zaman zaman tekrar başlıyordu reaksiyonlar. Derken tesadüfle toz akarlarını ortamdan kaldıran bitkisel bir sprey bulduk. Almanya'dan geliyor ve kullananlar çok memnunmuş, kızımın yatağına uyguladık ve ağız spreyini artık daha az kullanıyoruz, çünkü anti akar spreyi toz akarlarını yok ediyor, böylece alerjik şikayetler oluşmuyor. Çok rahat ettik, şiddetle tavsiye ediyorum, eczanelerde var, bioneem anti mite spray adında bir ürün !

6. 28 Temmuz 2010
  7. boun

boun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Çapa'da tedavi oluyorsunuz sanırım ?

8. 12 Eylül 2010
  9. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İğne ev akarına faydası oluyor mu?

10. 15 Eylül 2010
  11. VikingPrincess

VikingPrincess Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende bu alerji illetinden çocukluğumdan beri çok çektim hala da çekiyorum bende 3 sene aşı tedavisi gördüm surp pırgiç ermeni hastanesinde etkisi oldu tabi ama tam olarak iyileşme olmuyor malesef bu hastalıkta.bizim de oturduğumuz yer hastaneye uzak olduğu için doktor her aşıda gelmenize gerek yok başka yerde yaptırabilirsiniz demişti her hafta yapılması gereken dozajları da karneme önceden yazmıştı bende evin ordaki kızılaya gidip yaptırıyordum aşılarımı hatta son sene kendim yapıyordum artık.sen de doktorunla konuşup böyle bir şey yapabilirsin belki

12. 14 Ocak 2011
  13. Nofretete

Nofretete GüLLü Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    Benim de çok fazla Allerjim oldu icin bu Iğne Tedavisini yapmamişti Almnyadaki Doktor Vucudun kaldırmaz demişti. Hala Çekiyorum Astimdan yaa..

14. 18 Şubat 2011
  15. kutla

kutla Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    okmmmmmkkkllmmmmmmmlllkmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmjjjjjjmmöllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllmjmjjkkklşlmjkklijköömmkkkkkjkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjbbbc:KK51::KK51::KK35::KK35::KK35:

16. 18 Şubat 2011
  17. kutla

kutla Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

18. 21 Mart 2011
  19. ZERHA

ZERHA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ıgne tedavısı alerjı tedavısınde kesın cozummudur???
    Ne kadar ıgne tedavısı ne kadar surmelıdır??*