Alıngan Annem...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gulkurusuu tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

20 Mart 2009
    Konu Sahibi : gulkurusuu
  1. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim derdim annemle...annem çok alıngan bir bayan. eşimin yaptıgı her harekette bır problem cıkarıyor. Benım teyzelerımı, halalarımı sevmemı bıle kıskanıyor, ne zaman bana gelse böyle boynunu bukup zavallı gıbı oturuo,karnı acıksa acıktım bıle demıyor. ne yapacagımı sasırdım. onu bır turlu mutlu edemıyorum ve benım de canım sıkılıyor yanında. eşim de, ben de annemın alınmaması ıçın her yolu denıyoruz ama kuruntuları o kadar hat safhada ki işin içinde cıkamıyorum. benneyaptımki

2. 20 Mart 2009
  3. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anneniz yanınızda ıkamet ediyorsa bunun verdıgı bır mahcubıyet hıssıyle davranıyor olabılır. size rahatsızlık verdıgını duşundugu için sizin her hareketinizi ve konuşmanızı gereginden fazla ölçüp tartıyordur. bu yuzden sızın en ufak bır bakışınız bıle onun uzulmesine ve kendini geri çekmesine neden olabılır.
    pardon ne zaman bana gelse demişşiniz yanlış okumuşum.

Son düzenleme: 20 Mart 2009
  4. 20 Mart 2009
  5. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    ilgi istiyor sanırım ablacımŞeniz....

6. 20 Mart 2009
  7. gulkurusuu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hayır bız ayrı şehırlerde yaşıyoruz bazen bıze kalmaya gelıyor, gelecegı zaman cok mutlu oluyoruz aslında kendısıde cok mutlu gelıyor ama ne oluyor bılmıyorum bır anda yıne eskı annem gerı gelıyor ve yıllardır yaptıgı şeyı yapıp yıne kusecek bır şey buluyor.

8. 20 Mart 2009
  9. gulkurusuu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ılgıden bol ne var,ben onun sesını duymadıgım gunu hatırlamıyorum, yaşgunlerınde eşim hep cıcek gönderır, ayda bir kere mutlaka uzak demez benı göturur ama annneme yetmıyor, hep daha fazlasını ıstıyor. anlayamıyorum artık ve şuan bu yazıyı gözyaşları içinde yazıyorum. hepımıze yazık edıyor babama bana eşime kardeşıme hepımız bıktık ama sevıyoruz annemız sonuçta.

10. 20 Mart 2009
  11. EU2

EU2 Guest

sizi paylaşamıyor olabilir mi yani ben merkezli biraz sanırım

daha fazlası derken beklentisi ne ki....

yani ayrı şehirlerde olduğunuz için sizimi özlüyor dicem ama babanız kardeşinizde aynı sorunlar karşı

karşıya :sm_confused::sm_confused:

12. 20 Mart 2009
  13. gulkurusuu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bir bılsem asicim, karşımıza alıp cok konuştuk bu sefer de gunlerce kusuyor. eleştırılmeye asla gelmıyor.tedavıye yanaşmıyor, kımsesı yok cok kırılgan oldugu ıçın çok uzuluyorum acıyorum ama kızıyorum da. komşularımız kapısını çalmıyor, kımse dert dınlemek ıstemıyor halıyle. mesela babam cok sosyal bırıdır onu köreltmeye çalışıyor. babam onu kaç kere toplantılarına göturdu herkesın babama asıldıgını sanıyor, herkese duşman oluyor laf sokuyor. onune geçemedık. ne yazık kı

14. 20 Mart 2009
  15. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    ilginç bir anneniz var ablacım, ama bana kalırsa anneniz biraz sahiplenici biraz da dışlayıcı bir modda yaşıyor sanırsam, ne fazla ilgiden yana ne de az.. ortada sıkışıp kalmışsınız.. Allah kolaylık versin valla ne diyim ki şimdi.. annedir sonuçta, eşiniz de sabırlıymış doğrusu... acaba bu kaynananızda olsaydı ne yapardınız merak ettim :1ninca:

16. 20 Mart 2009
  17. kedijik

kedijik CüMLe_-_MüHeNDiSi Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Çok zor bı durum.Bırde onun bu alınganlıgı aldırmıyomus gıbı davranın.Eger amacı sadece ılgı ise belkıde sonuc verır.Ama bılemıyorum kı sanırım destek alması gerekıyor.Boyle dıs dunyaya kapalı ınsanlar da destege sanırım cok sıcak bakmaz.Ama bır sekılde onun bu davranıslarından dolayı etrafındakılerı uzdugunu farkettırmelısınız.Yoksa bu sekılde hayat ck zorlasır.Siz hadı neyse annem der katlanırsınız ama esınız cok da tahammul edemeyebılır.O zaman da sız arada sıkısır kalırsınız.Benım annemde alıngandır ama bız onunla bunu rahat konusabılıyoruz.Oncelerı konusmaları soyledıgınız gıbı küsmeye baglardı ama sonraları farkettıkkı bu alınganlıkla onu yuzlestırmemıs onu rahatsız edıyor hatta küstügüne gore de kırıyor bızde sımdı boyle durumlarda onun durumu farketmesını saglıyoruz.Alınganlık gosterdıgı konunun alınılacak bı tarafı olmadıgını gosterıyoruz ama hep sonunu sakaya baglıyoruz.Daha sonraları da yaptıgımız sakalardan yola cıkarak yaptıgı alınganlıgın ne gereksız oldugunu bıle bazen ıtıraf ettıgı oluyor.Sizede Allah kolaylık versın.Umarım hersey kısa zamanda yoluna gırer...

18. 20 Mart 2009
  19. EU2

EU2 Guest

anladım cnm tedaviyede yanaşmıyor diyosun bence siz çok ilgileniyosunuz buldukça

bunuyo derler ya tabiri caizse..ilginizi biraz çekin şuan ki ilginizin değerini anlasın:uhm:

ama ozmanda küsüyo diyosunuz bence anneniz hepinizin sadece onunla ilgilenmenizi

istiyo bunun olmyacğını kabullenmesi lazım ama nasıl olcak

kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı