Alıp Başımı Gitmek İstiyorum Yemin Ediyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve BenmasMavi tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

2 Nisan 2010
    Konu Sahibi : BenmasMavi
  1. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ruh halim psikolojim inanılmaz bozuk çok kötü hissediyorum kendimi çok...Ölsem de kurtulsam diye düşünüyorum bazen .

Dipsiz ışıksız bir çukura düştüm sanki debelenip duruyorum çıkmak için.Sizlerden moral adına yardım bekliyorum ama eleştiriye de açığım.

Şimdi benim babam rahmetli olalı 7 seneyi buldu geçti bile.Babamın ölümünden sonra bunalıma girdim intihara kalkıştım,üniversite de okuyordum okulu bıraktım.

Hayatta babam yoksa hiçbirşey olmasın dedim .

O zamanlar ilişkimizin 2 yılına girmiştik eşimle.Neyse 1 yılı geçerken istemeye geldiler evlendik.Düğün istemedim nikahtan gelin geldim.

Annem bana hiçbirşey yapmadı desem yeridir.Halamın anneme borcu olduğu için tencere takımımı,çatal bıçak takımımı tabak takımımı felan borç karşılığında halam aldı bana.

Annem öte yanda sormadı bile eksiğin gediğin var mı diye.

Halılarımı bile almadı halam aldı hepsini.Mutfak perdemi de halam geçen yıl diktirdi.

Kız kardeşim 1 yıl önce evlendi.Kızkardeşimin çeyizini görseniz şaşırırsınız.Sanırsınız iki kişi evleniyor da iki kişinin çeyizi olanlar

Annem herşeyden 3 er takım aldı kardeşime.Tencere takımı 3 tane,tabak takımı 3 tane felan işte...

Kardeşimin kocasının durumu iyi değildi.Baştan beri karşı çıktım evlenmelerine benim baba tarafı da karşı çıktı ve şuan baba tarafımdan kimseyle görüşmez annem birbirlerini silmiş durumdalar.

Annem borcun altına girdi .Çocuk bakmaya başladı.Ama gene de yetmedi para durumları.

Kızkardeşimin ilk ayından sorunları başladı.Bizim durumumuz iyiydi babam üniversitede okutmandı.

Babam sağken hiç borcumuz yoktu.Annem kardeşimin yüzünden borca girdi.Kredi kartları aldı başını gitti.

Kızkardeşim o kadar serbest yetiştirildi ki annemin kartlarını kaçırıp kaçırıp görümcelerine pahalı hediyeler alıyormuş.

Neyse düğününden 20 gün evvel ben gittim kayseriye.Kardeşimin gelinliğinin rengi gri eski püskü bir gelinlik.Dedim bu nasıl gelinlik neymiş kardeşimin kocasının teyze kızının kaç yıl önce giydiği gelinlikmiş.Kardeşim akıllı kabul etmiş onu giymeye annem ağlayıp duruyo.

Ben bu mesele yüzünden tartıştım hepsiyle Kardeşim istemediğini söyledi ama gene giydi o gelinliği .

Bizim kayseride 1 evimiz var ,bitane de ,izmirde...Kardeşim annemi tehdit etmiş ya benim yanıma taşın yada ben boşanıyorum demiş.Annem de yuvası yıkılmasın diye gitti yanına taşındı.Eşi dünden razı çünkü kira hariç tüm masraf annemden.

Şimdi annem izmirdeki evi satılığa çıkardı.Neymiş kardeşim kirada oturuyomuş da ev sahibi olmaları gerekmiş.Kayserideki evde satılcak.Annem kendi payını kardeşime vererek ona bir ev alcak.

Bu haksızlık değil mi benim eşim kaç ay işsiz kaldı para bile göndermedi.Sormadı bile.

Üvey evlat gibiyim resmen kafayı yedim bana yardım edin lütfen çok kötüyüm ya.

Kendi ailemle sorunlar böyle eşimin ailesiyle öyle çıkmaz bir sokaktayım kimsem yok benim kimsem

2. 2 Nisan 2010
  3. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım annenle konuşmadın mı ....anne tek çocugun o degil bende varım de....
    yaptıgı gerçekten haksızlık eger böyle yapıyorsa...
    ve sadece annenizden degil kardeşinizde de hata var.....annenizin aklına gelmiyorsa kardeşiniz desin ablamda var.....sanırım kardeşiniz her istegini annenize yaptırmaya alışmış...
    ayrıca kardeşinizin eşide yüzsüzlük yapıyor bence....
    o niye demiyor...annenizi borçtu oydu buydu derken kullanıyorlar....
    anneniz bunun farkına varmalı.tabiki sizinde....

konuşun annenizle....

4. 2 Nisan 2010
  5. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Annemle defalarca konuştum .Her konuşmam da bir yere varamadık.

Kardeşim çok serbest şımarık yetiştirildi.Her isteği yapılıyordu.

Neymiş benim eşimin maaşı kardeşimin eşininkinden daha fazlaymış yardıma ihtiyacı olan asıl onlarmış.Hiç değilse kirada oturmuyormuşuz.

6. 2 Nisan 2010
  7. DUYGUCIKMAZI

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    tamam annen kardeşini düşünüyor olabilir......
    ama o kirada oturuyor diye ona evi verecekse.....
    size başka bir şeyle yardım ederek dengeyi saglaması gerekiyor...
    yani ayrım yapmadan...

maddi kazançlar farklı olabilir siz muhtaç degilseniz kardeşiniz olabilir.....hatta sizinde kardeşinize yardım etmenizde gerekebilir ara ara....
    eger bir anne bir baba sırf maddi imkanı iyi degil deyip kardeşe ev veriyorsa...buda ayrım..
    en azında size bir miktar para verir yada sizinde bir ihtiyaçınızı yapar...

ayrıca kardeşinizin eşi yada ailesi neden yardım etmiyorlar....

ve kızkardeşiniz en azından evlenmiş yuvası olmuş aklı başında olup çocuk gibi her istediginide anneye yaptırmamalı annede yapmamalı

8. 2 Nisan 2010
  9. nurbeyza

nurbeyza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya bişey sorcam..
    annem evi satacak diyosun..
    evi annen mi, aldı yoksa babandan miras mı kaldı..
    eğer annen almışsa, satabilir de..
    babandan kaldıysa senn de miras hakkın olduğu için senin de imsan olmadan kesinlikle satamaz bilgin olsun..

10. 2 Nisan 2010
  11. DUYGUCIKMAZI

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    dogru diyor arkadaş ev mirassa babandan kalma bir malsa senden imza almaları gerekiyor..:lepi:

12. 2 Nisan 2010
  13. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Geçen gün annemle konuştuğumuzda kiraların bir kısmını bana göndermesini rica ettim .

Biz zor geçiniyoruz gönderemem felan dedi.

Ayrımcılık yapıyo ve bu da beni çok kırıyor

Babamdan miras kaldı iki ev de.

Babam hiç istemezdi evlerini satmak ama annem hiçbirşeyi düşünmüyor kendisi ve kardeşimden başka

14. 2 Nisan 2010
  15. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evlerden izmirdeki olan hala babamın üstüne kendi üstümüze almadık.

Kayserideki evi de babam öldükten 2 ay sonra annem beni döverek benden imza aldı ve kendi üstüne ve kardeşimin üstüne yaptırdı evi.

Şuan sorsam pişman olduğunu söylüyor.

Kayserideki evin satılması takdirinde benim de hak talep edebilceğimi hakkımı alacağımı söylüyor tapuda adım geçmese bile.

Bugüne kadar ne babamın emekli parasından,ne evlerin kirasından,ne annemin maaşından zırnık almadım.İstememe rağmen vermedi.

Eşim evliliğimizin 1 sene sonrasında işten çıktı askerlik nedeniyle.4 ay işsiz kaldı.Hiç demedi kirayı sen al zorluk çekme diye.Kaynım sağolsun evinin kirasını bize verdi o 4 ay boyunca.

Kendi annemden hiçbirşey göremedim.

16. 2 Nisan 2010
  17. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    şimdilik kısa bi cevap yazıcam derya'cım
    vaktim kısıtlı öyle rastgele yazmak istemiyorum asıl cevabı gece yazarım
    kesinlikle haklısın ortada bariz bi haksızlık var
    lakin kimsesiz olduğun kısmında haksızsın
    neden kimsesiz olasın ki eşin var bizler varız
    ve herşeyden önce sana herkesden daha çok değer veren bi Rabbin var senin
    Allah sana yeter o ne güzel vekildir
    gece yazarım gülüm sakin ol

Son düzenleme: 9 Nisan 2010
  18. 2 Nisan 2010
  19. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Zeynebim saolasın :çok üzgünüm:

O kadar çaresiz hissediyorum ki kendimi.

Ailem desen öyle,eşimin ailesi desen böyle...Eşimle de bazen çatışıyorum ailesi yüzünden.

O da diyor biraz dediklerine evet de diye ben de ben kendi aileme istemediğim şeyleri söyleyebiliyorum,ters gelirse yapmayabiliyorum,senin ailene mi evet diyecem her dediklerini kabul edicem dedim tartışıp durduk.

Herkesle sorunum var benim çok yalnızım zeynep :çok üzgünüm:

Dediğin gibi rabbim var.Sizler varsınız bana destek oluyorsunuz.Sizler de olmasa kime açacaktım derdimi sorunumu bilmiyorum.

Nereye elimi atsam kuruyor.

Eşimin yengesi bana sende insanlık yok ,dün birsin bugün iki dedi.Kayınvalidem o durumda bile sustu beni savunmadı bile.Ben kendimi yalnız başıma savundum bu laflara karşılık.

Hala kayınvalidem eşime çık yengenden özür dile,gönlünü al dedi.Peki bu laflara karşın benim gönlümü kim alacaktı.

Benim gururumu nasıl incindiğimi düşünen yok ki anca yengelerinin gönlü olsun ,benim gönlüm taş ne de olsa alınmasa da olur.