alışkanlık mı?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve METECEREN tarafından 3 Ocak 2009 başlatılmıştır.

3 Ocak 2009
    Konu Sahibi : METECEREN
  1. METECEREN

METECEREN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim bir arkadaşımın 5 a.sa.sa.sa.syaşındaki oglu yalnızken yere uzanıp halıya yada vs...ye uzanıp sürtünüyor ve terler içinde kalıyor bunu neden yapıyor annesi çıldırmak üzere bazen dövdüğünü söylüyor ama ara ara yine yapıyormuş neden yapıyo olabilir bu konu hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyor doktor bunun alışkanlık olduğunu söylemiş sadece şimdiden tşkkürler

2. 6 Ocak 2009
  3. ahsev

ahsev Guest

tam bilemiyorum ama bir nevi cinsel tatmin olabilir.yatış şekli nasıl.özllikle sürttüğü bir yer varsa kaşıntıdan olablir.benim kız kardeşim o yaşlarda oturduğu yerde sürtünürdü.çocukta genital bölgede mantar varmış ilaç kullandı alışkanlıktan dolayı bi süre devam etti sonra bıraktı.bence ihmal etmeyin bide erkek çocuk.iyi bir doktora gitsin

4. 6 Ocak 2009
  5. enesin_annesi

enesin_annesi hayatımızın anlamısın sen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aman ha dayak çözüm olamaz asla ufak çocuk herhalde olabiliyor böyle şeyler öyle yapacağını anladığı vakit dikkatini başka yöne çekmeye çalışsın başka ortam yaratsın yalnız bırakmamaya özen göstersin olmadı pisikolojik destek alsın

6. 7 Ocak 2009
  7. METECEREN

METECEREN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşkler kızlar ama bazen dayanamıyo arkadaşım doktorda alışkanlık demiş inşallah geçer.

8. 8 Ocak 2009
  9. ahsev

ahsev Guest

bence sabretsin kesinlikle kızmasın.ilerde başka psikolojik sorunlara yol açabilir.bence tekrar başka bir doktora gitsin.gerçekten sıkıntılı old anlatsın.

10. 8 Ocak 2009
  11. bohemienne

bohemienne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    her psikolog bunun normal olduğunu söyleyecektir size. insanların bilmek istemediği ve duymaktan hoşlanmadığı bir şey ama çocuklarda masturbasyon normaldir. bebekken bile başlayabilir. yanlış bir şey ya da hastalık filan değildir. yalnızca o yaştayken bunun başkalarının yanında yapılmaması gerektiğini bilmezler, o kadar.

12. 10 Ocak 2009
  13. umutdayeserencicekler

umutdayeserencicekler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasinizin cocuku bu yasda gayet normal birsey yapiyor kendi vucudunu taniyor.
    benim yegenimdede vardi samanla birakdi.

kizmak cözüm degil hata tam tersine aliskanlik haline getiriyor ve kasti olarak ilgicekmek icin yapmasina sebebiyet veriyor.

annesi veya babasi karsisina alsin ve sakin olarak konusun bunun güzel bir duygu oldugunu kendisinin hosuna gitigini ama seyreden kisiyi rasis etigini hosuna gitmedigini ve sadece yanliz oldugunda kimsenin görmiyecegi zaman yapabildigini söylesin.

ve inanin bana bu sorun kisa zamanda kendiliginden cözülecek
    cünkü yasaklar taha tatli geliyor cocuklara.

14. 2 Mart 2009
  15. yasmin35

yasmin35 ataberk'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda yapıyordu bir ara. Hiç kızmadım ona ilgisini başka yöne çekmeye çalıştım. sanırım kaşınıyordu. sonra sünet ettirdik ve artık yapmıyor. :)