Alışveriş hastasıyım... Sıfırı tükettim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve watasiva tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : watasiva
  1. watasiva

watasiva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar... Ben ne yazık ki aşırı savurgan, alışveriş hastası bir insanım. Kazandığımın ya da ailemin verdiği paranın yarısından fazlasını kıyafetlere, ayakkabılara, çantalara harcıyorum. Az önce şöyle bir dolabıma baktım. Daha üstünde etiketi duran bir sürü elbise, hiç giyilmeyen bir sürü ayakkabı.... İçim acıdı resmen. O paraları biriktirseydim, şu an en azından kıyıda köşede biraz param olurdu. Resmen sıfırı tüketmiş durumdayım. Hiç giymediğim elbiseleri, ayakkabıları uygun fiyattan satayım kurtulayım diyorum. Pazara tezgah açmayı bile düşünüyorum. Benim durumumda olan var mı, eğer varsa ne yapıyor, nasıl çözüm buldu merak ediyorum. mafoldumben

2. 1 Haziran 2010
  3. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    her kadında az çok vardır bu hastalık ama dikkat etmek lazım elbette
    ben de dolabı tıklım tıklım olup da açınca "ay benim giyeceğim hiçbir şeyim yok" diyenlerdenim bilmiyorumkismile

4. 1 Haziran 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    artık giyime ihtiyacın olmadığını anlamak için tüm gününü kıyafetlere bakarak geçir :lepi:

belki işe yarar

6. 1 Haziran 2010
  7. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    farkındasın aşırı olduğunun :KK70: ben senin yerinde olsam her gün farklı giyerdim ama frenle yiwrum sende kendini :KK70: ben de tam aksine çok tutumluyumdur kaydirigubbakcemile3

8. 1 Haziran 2010
  9. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    kiz sen alemsin heeekaydirigubbakcemile3

10. 1 Haziran 2010
  11. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kendini eleşt,rmeye başladığına göre düzeleceksin demektir. :)

bende de aynı durum vardı, pazara gidip satsam köşe olurdum cidden. sonra dşündüm taşındım, fazla ve tertemiz olan bir yığın kıyafeti Çocuk Esirgeme Kurumu'na verdim.

artık çok az alıyorum kıyafet. başkalarının göz zevki için paramı harcamak ne anlamsız diye düşünerek bu işten vazgeçtim. :)))

12. 1 Haziran 2010
  13. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    bendede bi zamanlar vardı bu ama allahtan 2 kız kardeşim olduğu için onlara verdim yada onlar için sakladım,bazılarını da muhtaç insanlara verdim.

artık ayda 5 kez falan alışveriş yapıyorum hepsini toplasan 100 lirayı da geçmez,markalara fazla para harcamıyorum çünkü çok giymiyorum,mağzaların indirimlerini takip ediyorum,heryerde giyebileceğim şeyler alıyorum

bence internette falan sat kullanmadıklarını,yada bak kkda seri ilanlar kısmı var oraya da koyabilirsin,

14. 2 Haziran 2010
  15. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende ayniyim:KK43: kredi kartı cebimdeyse ne görsem alırım..
    kredi kartımı anneme verdim düşük limitli olan iki tane kartım var onları kullaniyim dedim onlarında taksitlerle limitlerini doldurdum artık onlarida kullanamıyorum :KK43: aylığım hep alışverişe veya kart ödemesine gidiyor :KK43: kafayı yicem :KK43: duzelemiyorum..duzelebilecegimide sanmıyorum :KK43:

16. 2 Haziran 2010
  17. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Bazı şeylerin yokluğunu alışveriş yaparak kapatıyorsun. Biz bayanların geninde var, hani şık olmak, yeni şeyler giymek ama aşırıya kaçıyorsa senin dediğin gibi bir hastalık oluyor. Canım senin durumun psikolojik birazda. Yalnız veya sevgisiz hissediyorsan alışveriş yaparak o boşluğu dolduruyorsun,anlık mutluluklar yaşıyorsun, sonrasındada pişmanlıklar. Kendine engel olamıyorsan psikologa gitmeni tavsiye ederim.

18. 2 Haziran 2010
  19. concordia

concordia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yalnız başına alışverişe gitme... Yanında seni durdurcak bi arkadaşını götür :))) Uyarsın seni alma bak ihtiyacın yok falan diye :))