Alışverişi Tamamlayan Arkadaşlar Sterilizatör Aldınızmı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve hatic_83 tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

30 Mart 2010
    Konu Sahibi : hatic_83
  1. hatic_83

hatic_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar..7 aylık hamileyim ve yavaş yavaş eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum.kafama takılan bişeyler var.Biberon ısıtıcısı ve sterilizatör almamız gerekirmi?Bi model var:Arzum Sterilizatör ve Buharlı Pişirici diye.kullanan varmı acaba tavsiye edermisiniz?Şimdi almalımıyım yani yoksa ihtiyaç olunca daha sonramı alayım?Göğüs pompası içinde boyle kararsız kaldım gerek olurmu diye onuda henüz almadım.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

2. 30 Mart 2010
  3. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Sterilazör ve pompa aldım. Daha doğum yapmadığım için kullanmadım. Doğumdan 6 ay sonrasında çalışacağım için pompaya ihtiyacım olabilir diye düşündüm. Pompanında aparatlarını sterile ederim diye sterilizasyon cihazını aldım. Bakalım işe yarayacaklar mı?

Daha deneyimli arkadaşların cevaplamasını bekleyin.

4. 30 Mart 2010
  5. hatic_83

hatic_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    AySay teş.ederim cevabın için.Diğer arkadaşlarında cvplarını bekliyorum..

6. 31 Mart 2010
  7. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende strilizatör aldım,
    bebeğim biberonları,emzik,kaşıkları,pompanın aparatları hepsi için kullanırım diye düşündüm.
    a.s

8. 31 Mart 2010
  9. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.949
    Ödül Puanları:
    238
    ben hamile değilim ama düşünüyorum.Eşim kimya mühendisi ve steril makinesinin gerekli olduğunu söylüyor buhar kaynar sudan çok daha iyi temizler dedi. Çünkü sıcaklığı çok daha fazla. O yüzden ben alacağım hemde pratik uzun süre de kullanılacak birşey...

10. 31 Mart 2010
  11. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bahsettiğin arzumun modelini aldım daha kullanmak nasip olmadı ama ben beğenerek aldım şimdilik sadece yumurta haşlama özelliğini kullanıyorum.

12. 31 Mart 2010
  13. hatic_83

hatic_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teş.ederim kızlar cvplarınız için.Bazı arkadaşlar kaynatmanın daha iyi olduğunu ve mikrobada bağışıklık kazanılması gerektiğini oyle herşey steril edilirse bebeklerin direncinin daha düşük olup çabuk hastalandıklarını filan soylemişler.bende kararsız kalmıştım ama almak daha mantıklı geliyo.hem bu arzum modelinin buharda pişirme ozelliğide var.yani mama verme dönemine gelincede çok faydalı olacağını düşünüyorum.

14. 31 Mart 2010
  15. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Eşiniz doğru söylemiş saf suyun buhar sıcaklığı, kaynamış sudan daha yüksektir. Daha yüksek sıcaklık daha iyi sterilizasyon yapar.

16. 31 Mart 2010
  17. gulbiraz

gulbiraz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben Avent'in mikrodalga sterilizatörünü aldım, eğer mikrodalga fırınınız varsa, elektrikli olanlardan daha ucuza geliyor.

Son düzenleme: 2 Nisan 2010
  18. 2 Nisan 2010
  19. defne/oxgxuz

defne/oxgxuz sana emanetiz Allah'ım Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    her biberon ya da emzik sterilizatöre girmiyor yani üzerinde yazıyor koymayın diye. ben makineyi aldım ama bu sebepten hiç kullanamadım. kavanoz mama da ısıtabiliyorsun bunda ama ben mamamı taze yapıyorum kavanoz almıyorum daha sağlıklı, taze ve metalik suni tat yok içinde.