Alk ve Tokluk ekeri :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve NHLTLG tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : NHLTLG
  1. NHLTLG

NHLTLG Rabbim korusun meleğimi.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Selam kızlar...

Benim açlık şekerim biraz yüksek çıkınca doktorum tokluk şekeri yaptırttı. Onuda bugun yaptık ve 220 çıktı. Telefonda bildirdim durumu diyet vereceğini söyledi :KK43:
    üff panik oldum nedir bu diyet olayı bilen var mı???

2. 24 Temmuz 2009
  3. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oyy cicim yuksek cıkmıs birasss :nazar: dikkat et kendıne

4. 24 Temmuz 2009
  5. NHLTLG

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

:KK43:( deme yaw muayenemiz haftaya gelince konuşuruz dedi doktor. o araya kadar yapmam gereken bişi var mı acep ya ? özellikle yenmemesi gereken ?

6. 25 Temmuz 2009
  7. teuto

teuto Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasım gecmiş olsun benimde 223 cıkmıştı yüklemede sonra diyetisyene gittim 1 ay oldu diyet yapıyorum hiç bişi yiyemiyorum doktor seker ölcüm aleti verdi dikkat etmesen bebeğin zarar görür dedi biraz yiyince hemen yükseliyo.günde 6 kez ölcüyorum aclık ve tokluk az kaldı doğumuma inşlh doğumdan sonra gecer kalıcıda olabiliyomuş inşlh sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alalım allah yardımcımız olsun.

8. 25 Temmuz 2009
  9. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    gecmiş olsun oncelikle ama bence telaslanmayin dikkat ederek degerlerinizi dusureceginize eminim
    cevremdeki seker hastalarinı dusunup sekerli yemedikleri gibi beyaz ekmek pilav gibi seyler de yemiyorlar.doktora gidene kadar bunlari kısabilirsiniz.
    acil birsey olsa doktor bir hafta beklemezdi strese sakın girmeyin.
    iyi haberlerinizi bekliyoruz

10. 25 Temmuz 2009
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    şeker küpünemi düştün şekerim

yüksek çıkmış

haftaya kontrol gününe kadar şekerden uzakdur kendi diyetini uygula ve doktorunada anlat yaptıklarını muhtemelen doktorun kontrole gittiğinde tekrar yapar ve inşallah düşük çıkar

işte çok aşerdim diyip dondurma çikolata vs aşırı beyaz ekmek pilav patates filan çok fazla yeme canım çoğu gitmiş azı kalmış sabret

12. 25 Temmuz 2009
  13. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    seekr hastasısın demek
    ıyı besleneceksın
    gereklı karbonhodratalrı almayacaksın glıkoz grubundan uzak duracaksın
    sana onun gereklı egıtımını verecek doktorun korkma
    nefsıne ıradene hakım oldugun surece sorun yok

14. 25 Temmuz 2009
  15. NHLTLG

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    demeyin ya walla gözüm korktuuuu :KK43: ya ben patatessiz bi hayat düşünemiorummmm :KK43:
    kuzum için katlanırım tapi herşeye yeterki o sağlıcakla gelsin... mesela ben süt içemediğim zamanlarda kalsiyum için dondurma yiyorum onuda kesicez yani :KK43:

16. 25 Temmuz 2009
  17. salihas

salihas herşeyim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    mrb canım bende de gebelik sekeri cıktı.1800 kalorilik diyet uyguluyorum.kavun üzüm incir gibi meyvelerden uzk dur.sekerli yiyeceklerdenpatatesten uzak dur.kepek yada cavdar ekmeği ye.makarna pilav cok az hamur işleri hiç tüketilmeyecek canım.benim aklıma gelenler bunlar.canım senin bu sonuçlar yükleme sonrası cıkan sonuçların dimi.birde insan en basta zorlanıyor ama bebişinin sağlığını düşüününce iradene seve seve hakim oluyorsun merak etme.

18. 25 Temmuz 2009
  19. NHLTLG

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

saol canım ya şeker yüklemesi 50 mg yapıldı orda birascık yüksek çıktı 140 tı galiba (işin kötüsü sonuç kağıdımı kaybettim ) sonra tokluk şekerini istedi doktor toklukta 220 çıktı :KK43: tokluğun sınırı 160 mg mış sanırım. diyetisyenle görüşücez gelince felan dedi çarşamba günü gidicez umarım kontrol altına alablirleriz. doğum içinde spinalden vazgeçip normale cesaretlenmiştim ama şeker kontrol altın aalınamazsa erken doğum riski varmış bide sezereyan şartmış galiba :KK43: :KK43:

kızlar bi sorum daha olucak bu şeker vucutta yükseldiğinde fiziksel olarak bi tepkime oluyormu mesela benim özellikle kahvaltılardan sonra çarpıntım çok oluo ben bebişimin yaptığı basınçtan diodum ama bu şekerden olablir mi acep ??