Alkol bamll:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve rumuzsuzum tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : rumuzsuzum
  1. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    daha öncede benzer bir konu açmıştım.okuyanlar bilir.eşim alkol bağımlısı.vazgeçmesini istedim.ama sonuç dahada olumsuz oldu.dahada fazla içiyor.onu seviyorum onun sevgisinide biliyorum.sabredecek dermanımda kalmadı.arkadaşlar bir akıl verin.nasıl vazgeçiririm?

2. 7 Aralık 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Alkolizmin tek tedavisi, kişinin kendini alkolik olarak kabul etmesi ve tedaviye başlamasıdır kiiiii bildiğim kadarıyla tedavi sonunda bile yıllar sonrada olsa bir yudumla eskiye dönebiliyorlar.
    Öncelikle insanın bu zıkkımı içmemeye karar vermesi lazım yani olay beyinde bitiyor.
    Hiç üzülme güzelim, çünkü bu kocadan bir tanede bende var tam 9 yıldır çekiyorum. Yani çekiyordum, çocuklarım var diye boşanmadım bir kaç senem var, ama artık kendimi üzmüyorum. İnan üzüldükçe kendine yaparsın, malesef eşine hiç bir şey olmaz. Eşin içer içer sızar, sen bir kenarda ağlar ağlar dertlenir sonrada hastalık sahibi olursun veeee bundan eşinin haberi bile olmaz.
    Boş ver gitsin sen kendi hayatını yaşa, eğer çocuk yoksa hemen boşan derim çünkü malesef bir alkolikle yaşamak ömrü törpülemekten başka bir şey değildir.
    Şu hayattan öğrendiğim tek şey (ne kadar seversen sev) bir alkolik için kendini üzmeye değmez.

4. 7 Aralık 2009
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    alkol her kötülüğün anası

içen gün gelir hastanelkde eder

sevgi herşeye yeter mi... hiç sanmam

sevginizi kullanarak bundan kurtulmasını sağlayacaksınız, kendisi için değil sizi sevdiği için bundan kurtulmalı

gerekirse tehdit edin boşanırım diyeceğim arkasından bana gelcek cevaplar "bekara karı boşamak kolay" :kahve:

6. 7 Aralık 2009
  7. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya kendi kendine bırakmaya karar verecek ya da bigün birine veya kendine bişey olacak, kafasına dank edecek ve bırakacak.. hepsi bir farkındalık meselesi.. durumun farkında olmadığı sürece yapacak pek bişey yok ne yazık ki..

8. 7 Aralık 2009
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benim amcam da yıllardır içiyor hatta bana göre alkolik..Alkollü işe gittiğini bilirim.Derdi falanda olsa,ondan bu hale geldi diyeceğim ama aksine sorumsuz vurdum duymaz bir insan.Borç yapar kaçar vs.vs.

Kaç kere eşiyle boşanma eşiğinden döndü kadınında pek umrunda değil onun içinde önemli olan para..Amcamın tek avantajıı babamın yanında çalışıyor olması yoksa kimse güvenmez...

Allah yardım etsin size peki nasıl bu ala geldi tedavi olmaya nasıl bakıyor?

Son düzenleme: 7 Aralık 2009
  10. 5 Mart 2011
  11. ysmiinn

ysmiinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    mrb bnim eşimde içkiden bi türlü vazgeçemeyenlerden evliliğimin 3 gününde içkiyle dayak başladı daha sonrada devam etti ben şoka uğramıştım hayatımda hiç kimseden böyle dayak yememiştim üstelik hiçbir suçum dahi yoktu annemlere anlatamıyordum üzülsünler istemiyordum baya bir idare ettim ama sonra kendisi kalkıp içip içip benim aileme saldırdı kavgalar etti bu sefer herşey ortaya çıktı babamlar beni yanına aldı eşimde söz verdi yemnlr etti içmeyeceğine dair gittim eşimle sonra yine başladı içki beni evdn attı zaten gitmk istemiştim dayanamıyordum babamlar boşan diye ısrar ettiler ben onları dinlemedim keşke dinleseymişim tekrar yemin etti tekrar gittim evime sonra gerçekten hiç içmedi hemde bikaç ay sevindim bıraktığına inanmıyordum ama içmemesi svindiriyordu beni derken bu sefer ilgisizliklri başladı yeni evli olmamıza rağmen sürekli annesinin yanına gitti ben çoğu kez saatlerce evde yalnız otrdum önemli olan içki içmemsydi ama içmeye tekrar devam etti en son dün gece içti kısacası arkadaşım tedavi olmadan zor ama gel görki tedaviyi kabul etmiyor hiçbiri ya sana ya ona yada aileden birisine kendi ailesinden tabi allah korusun ama bişey olursa belki bindebir ihtimal o zaman vazgeçer içmekten tedaviden başka yol yok allah yardımcın olsun içkiden nefret ettiğim kadar hiç bişeyden nefret etmiyorum çıkaranında içeninde tövbe tövbe allahım hepimizi korusun erkekler bizleri çok eziyor

12. 5 Mart 2011
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    La mi cimi yok boşanacak listenin en başında gelen erkekler 1.alkolikler 2.dayakçılar 3.genetiği bozuk kibar tabiriyle çapkınlar memleketine geri dön adam seni ruhen iyice bitirmeden anamız böyle erkekler için bizi doğurmadı!

14. 5 Mart 2011
  15. hayal43

hayal43 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef bu senin başaçıkabileceğin bir sorun değil.
    Kendi kendine de düzelmez.Mutlaka yardım alması gerekiyor.

16. 5 Mart 2011
  17. Caramelim

Caramelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    beklemekle olmaz canim yardim uzman sart tek basina senin desteginle olucak is degil

18. 5 Mart 2011
  19. hayal43

hayal43 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Evet canım,böyle demesi normal,hiç üzerine alınma.
    Bağımlılarla ilgili bir program izlemiştim.Mutlaka eşlerini suçlarlarmış.
    Bu şekilde suçluluk duygusu yaratıp kendilerine bağlıyorlarmış.