Allah bana en büyük mucizeye gösterdi!!!

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve medusa02 tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : medusa02
  1. medusa02

medusa02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, yazıp yazmamak konusnda kararsızdım ancak benim durumumda olan arkadaşlar için belki bir umut ışığı olurum diye düşündüm. benim hikayem uzun ama kısaltarak anlatacağım size...

7 yıl bitiyor ekim 1 de evliliğimizin. ilk yıl çocuk istemedik korunduk. sonra karar verdiğimizde bizi şoke eden bir olayla karşılaştık. tüplerimin kapalı olduğunu öğrendim.üzülsem mi şaşırsam mı karar veremedim. doktorum bana hemen tüp bebek önerdi. çünkü her ikisi de kapalı idi. o bile şaşırdı. ilk tüp bebek denememi yaptım ve hamile kaldım. ancak kalp atışları olmadığı için sonlandırmak zorunda kaldık. daha sonra 2. ve 3. tüp bebek denemelerim olumsuz geçti. çok üzüldüm bu tedaviler esnasında. uzun uzun anlatmaya gerek duymadım. çünkü gerçekten çeken bilir yaşayan görür misali.

bu ramazanda bol bol dua ettim, hatim indirdik ablamla beraber, mübarek günlerde bol bol dua ettim. allahım vereceksen hayırlısını, vermeyeceksen sabrını diye. bayramın ilk günü regly olmam lazımdı. tüm belirtileri yaşadım. oldum olacağım diye bekliyordum ama olmadım. 2.3.4 gün derken birşey yoktu hala. bir yandanda korkuyorum açıkcası. eşimde yanımda yoktu. iş dolayısıyla yurt dışındaydı. tam geleceği gün tlf da hasta olmadığımı söyledim. o bile şaşırdı. çünkü benimki hiç şaşmazdı.
    eşim gelince ertesi gün doktora gidip kan testi yaptırdık. ve sonuç 977 ile pozitifti. ne ağlayabildim ne gülebildim açıkçası. hemen ertesi günü de doktora gidip keseyi gördük. biz hala sevinemedik tam manasıyla ta ki bugüne kadar. bugün doktora gittiğimizde minik bebeğimin kalp atışlarını duydum ve kendimi tutamadım en sonunda. dinlerken ağladım. şu anda 6 haftalık hamileyim.

allahtan hiçbir zaman umut kesilmeyeceğini, en ummadığınız anda karşınıza çıkacağını ve dualarınızın birgün kabul olacağını hiçbir zaman unutmayın. bunun için sabır gerekiyor. ben her zaman demiştim. nerde doğal yolla ben hamile kalabilirim? ama rabbim ol deyince ne tüplerin tıkanıklığı ne de başka birşey. hiç birşey önemi kalmıyor. sizler sadece yaradana sığının. çünkü ondan başka güvenecek hiç kimsemiz yok.

2. 27 Eylül 2010
  3. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tebriklerrr:))olumunekankayizsmile gercekten umudu kesmemek lazim.. benimde bir yumurtaligim calismiyor. laparoskopie oldum ardindan ilaclar igneler derken umudumuzu kestigimiz anda asilamaya gecilecegi ayda hamile kaldigimi ögrendim :CüvCüv: suan 21 haftalik hamileyim dilerim bebeklerimizi sag salim kucagimiza aliriz

4. 27 Eylül 2010
  5. sedasem

sedasem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok sevindim canım
    allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

6. 27 Eylül 2010
  7. medusa02

medusa02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler arkadaşlar. darısı her isteyenin başına.

8. 27 Eylül 2010
  9. c_n

c_n AŞK'sın sen... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    cok mutlu oldum okurken rabbim kucaginada almayi nasip etsin insallah..:Saruboceq:
    darisi tum isteyenlerin basina onlarada umut olacaksinizopuyorumnanaktan

10. 27 Eylül 2010
  11. bulut83

bulut83 YaHalıkYabariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar rabbim kucağınıza almayı nasip etsin...sizlerin bu yazdıklarınızı okudukça içimizdeki o ümitsizlikler kayboluyor...güç kazanıyoruz...inşallah bizlerde sizler gibi minik mucizemizi yaşarız..aslında minik diyorum ama dünya tarifi imkansız bir mutluluk mucizesi...aslında ..bizler..için...çünkü yavrularımız için senelerce uğraşıyor...yapmadığımız şeyler yok...

12. 27 Eylül 2010
  13. yosunnk

yosunnk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    çokmutlu oldum arkadaşım.allah bebeğini sağsalim kucağına almayı nasip etsin.sağlıkla hep birlikte yaşayın inşallah.darısı bana.:KK43:(senağlama

14. 27 Eylül 2010
  15. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    ayy duygulandım cnm Allah sağlıkla sıhhatli kucağına almayı nasip etsin bende bugün gittim dr 11,5 haftalık benimki,maşallah tüm vucüt oluşmuş artık ..rabbim hepimize hayırlısını nasip etsinn

16. 27 Eylül 2010
  17. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    Rabbım kucagına almayı nasıp etsın ınsallah. O ol dedıkten sonra hıc bırsey engel olamıyor ıste.
    İnsallah İsteyen herkese kısmet olur da boyle guzel haberlerle dolup tasar buralar.:Saruboceq:

18. 28 Eylül 2010
  19. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    rabbm saglıklan kucagına almayıda nasp etsın
    darısı bıze ınşşşşşşşşş
    duanıı eksık etme
    umut allhtandır