Allah'ım Bana Yardım Et...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve BolSekerli tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

17 Şubat 2009
    Konu Sahibi : BolSekerli
  1. BolSekerli

BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba Kızlar,
    İnanın kime anlatsam, kimle dertleşsem bilemiyorum... Öyle çok daraldım ve bunaldım ki...
    20 gün önce ne yazık ki babamı kaybettik... O zamandan beri sudan çıkmış balık gibi yaşıyorum... Babamın hayatta olduğu dönemlerde de sıkıntısını çektiğimiz para konusu bizi iyice bunalttı. 64 milyar kredi kartı borcuyla başbaşa kaldık. Kirada oturuyoruz, babamın maaşı icralıydı ve öldüğü için düşecek 400 YTl kadar alacağız, kardeşim ve ben çalışıyoruz çok şükür ve artık çalışmak zorundayız...
    Ama babamı kaybettikten sonra insanların gerçek yüzünü anlamaya başladım... Biz amcamın kaynının evinde kiracıyız ve kirayı, evle ilgili her şeyi üstlenen yengemdir... Daha babamı kaybedeli 7 gün olmuşken mezarlıkta bizden kirayı istedi üstelik bir gün öncesinde 3 ay sizden kira almayacağız demişti... 600 YTL kira veriyoruz ve yetmeyecek bunun için evden de çıkmamız gerekiyor...
    5 gündür işe gidip geliyorum, daha önce beni çok sevdiğini söyleyen, 1 senedir hiç bir zaman, ne hatam olursa olsun bana kızmayan patronum, cenazeden sonra işe başladığımdan bu yana bana inanılmaz kötü davranıyor ve hiç bir şekilde destek vermedi... Ağlayarak çalışıyorum sürekli...
    Annem zaten kendini iyice salmış durumda, her gün evde sinir krizleri geçiriyor, işe geliyorum ama nasıl geliyorum bir ben bir Allah biliyor, sigara içmesi kesinlikle ona da bana da yasak ama sigara içiyor, en son dün gece sinirlendim paketini sakladım, az önce aramış ağlayarak paketim nerde söyle bana karışmayın diyor...
    Offffff kızlar offffff, kalbim sıkışıyor, patlayacağım kendimi zor tutuyorum, ne işe gelmek istiyorum ne eve gitmek, işten kurtulmak istiyorum ama çıkamam ki çalışmak zorundayım, annemle nasıl baş edeceğim???
    Ne yapmalıyım, nasıl geçecek bu kara günler?

2. 17 Şubat 2009
  3. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

bırak ağlasın annen acısını doya doya yaşasın şimdi yaşasın...
    bu baska türlü atlatılmaz siz yine işe gidiosunuz geliyorsunuz bi şekilde az da olsa telaş içinde kafanızdan atabiliyorsunuz ama o evde tek başına başka türlü teselli edemez kendini
    daha çok taze
    öncelikle basınız sağolsun ALLAH unutturmasın...
    Rabbim sizin sabrınızı ölçüyor elbette geçecek bu zamanlar her şerde bi hayr vardır
    size etrafınızdaki çıkarcı insanların gerçek yüzünü gösterme fırsatı verdi kimseye güvenmiyeceksin arkadas bu zamanda...
    siz işinize adapte olun öncelikle zaman herşeyin ilacı

4. 17 Şubat 2009
  5. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.087
    Ödül Puanları:
    238
    Başı sağolsun canım.babanı kaybedeli daha 20 gün olmuş.babanın üzüntüsü bir taraftan insanların gerçek yüzünü gördün,bu kadar acımasız olabiliyorlar,:kızgın:canım çok üzgünüm ne diyeceğimi inan hiç bilmiyorum.insanların gözünü para bürümüş.kimsenin kimseyi düşündüğü yok.düştüğün anda yanında kimse yok

6. 17 Şubat 2009
  7. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    Allah yardımcınız olsun burcu...
    çok zor gercekten
    yazıklar olsun akraba, dost bildiklerinize
    Allah kimseyi vicdan yoksunu yapmasın
    onlar da aynını gorecekler hiç süphen olmasın
    ektigini bicer her insan...
    annecigin için çok zor cidden
    şu dönemde sigarasini saklamak cok akıl karı değil
    birak icsin
    icmezse daha kötü hissedicek, daha cok bunalıcak belli ki
    sigortanız varsa bi psikiyatriste gitmesini oneririm
    şu durumda ilaç hatta psikolog destegi alması onun faydasına olacaktır...
    Allah yar ve yardımcınız olsun...

8. 17 Şubat 2009
  9. *angel*

*angel* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    başınız sağolsun cnm seni çok iyi anlıyorum.bende küçük yaşta kaybettim babamı okuyordum,evimiz kiraydı,anneciğim işe başladı evi geçindirmek beni okutmak için,normalde ev hanımıydı elinde bir mesleği vardı ama yıllarca çalışmamıştı.çok ağlamıştım annem işe başladığında,yalvarmıştım anneme;anneciğim nolur çalışma ben senden hiçbir şey istemem demiştim.öyle zor gelmişti ki annemin sabah erkenden işe gitmesi,okuldan geldiğimde evde kimseciklerin olmaması.camda beklerdim annemin işten dönmesini,ya annemede bişey olursa ben ne yaparım derdim,5 dk gecikse merak ederdim dua ederdim allahın ne olursun annem sağsağlim gelsin diye.öyle böyle büyüdüm işte ,mahallede küçük anne takmışlardı adımı,annem çalışıyor yoruluyor diye okuldan gelip temizlik ,yemek yapardım bunları yaşadığımda 12 yaşımdaydım.şu anda bile anlatırken gözlerim doluyor.şu anda 26 yaşımdaydım 3.5 aylık evliyim geçmişime dönüp baktığımda babamın vefatı dışında daha mutluymuşum diye düşünüyorum.allah yardımcınız olsun , sen anneciğine sımsıkı sarıl ,acısını yaşasın ,sakın desteğini,sevgini eksik etme,yanında olduğunu hissettir.Başka ne diyebilirimki allah sabırlar versin ölenle ölünmüyor ama alışmaktan başka çare yok

10. 17 Şubat 2009
  11. BolSekerli

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    *angel*, gurbaa prenses, dirim, balbocEGiii hepinize çok teşekkür ederim, Allah razı olsun... Çığlıklarımı, sıkıntımı klavyem aracılığıyla anlatmak beni bir nebze olsun rahatlatıyor, çünkü artık etrafımdaki kimseye bir şey anlatamıyorum, hepsi acizliğimden yararlanmaya çalışıyor, inşallah dediğiniz gibi sıkıntılarım geçer bir gün...

12. 17 Şubat 2009
  13. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim başınız sağolsun çok üzüldüm.:KK43:

canım benim bir yakınımın da borçları vardı vefat etti ne yazık ki o da borçları çocukları ve eşinin üstüne kaldı ama onlar mahkemeden yanılmıyorsam redd-i miras yapmışlardı böylece borçları ödemek zorunda kalmamışlardı

ama canım emin değilim tam acaba redd-i miras yapsanız babandan kalan maaşı etkiler mi bilmiyorum sen bir avukatla konuşsan danışsanız bir ?

canım ihmal etme ne olur bir avukata danış yanlış bilgi vermek istemem ama akrabalarım böyle yapmışlardı

Tanrı yardımcınız olsun canım benim bu günler de geçer inan

14. 17 Şubat 2009
  15. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Burcu tekrardan başın sağ olsun
    şu günlerde kara günler yaşıyorsunuz çok yıpranıp çok zorlanacaksınız belki
    ama bu günler göstercek size dostunuzu düşmanınızı güçlü olmalı ve annene destek olmalısın
    bugunlerde gececek allahın izniyle Allah yardımcınız olsun işallah
    Annenide sıkma sakın daha kötü olur içip rahatlıyacaksa bırak içsin sigasını
    Rabbim kimseye kaldıramayacağı kadar yük vermezmiş derler sevdiği kullarını böyle denermiş derler güçlü olmaya çalış canım :teselli:

16. 17 Şubat 2009
  17. BolSekerli

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    from623, eylul_13 çok teşekkür ederim...

Ben ve kardeşim reddi miras yapacağız ama annem yapamayacak sanırım, çünkü annemde yaparsa hiç bir şekilde maaşından ve SSK'dan yararlanamazmış, avukat öyle dedi... Yine bir avukata daha sorduk o da tam tersini, annemin de yapabileceğini söyledi... Açıkçası muallakta kaldık, 400 YTL de olsa, maaşını tamamen kaybetmek bizim için hiç iyi olmaz...

18. 17 Şubat 2009
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    başınız sağolsun öncelikle, yaşamadım ama eminim çok zordur.

insanlar maalesef böyle günlerde yakınlaşacağına uzaklaşıyorlar.
    artık başıma kalır diye düşünüyorlar nedir bilemiyorum ama maalesef öyle.
    tırnağın varsa başını kaşıyacaksın yani bu durumlarda.

eğer o evden çıkmanız gerekirse eminin 600 TL'ye ev bulabilirsiniz.

annenizde çok acılıdır tabiki de.
    bence de bu dönemde pek sigarasını falan saklamayın.
    yasak da olsa bırakın birkaç tane içsin.
    yoksa şu durumda bir de sigara içemediği için stres yapar kendine.