Allah'ım dayanamıyorum artık Faça çekerek acımı dindiriyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve JonJon tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : JonJon
  1. JonJon

JonJon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bi ailem var genelde kapalı. Neymş Ben cok acık giyiniyormuşum Falanmış neden hep makyaj yapıyormuşum.. Bugn okuldan döndüm arkadaşımın orda indim hırkamı alıp dönüyordum annemle karşılaştım neymiş akşam beni babama söyliyecekmiş falanmış. Büütün millet laf söylüyormuş neden açık giyiniyormuşum bizim ailede öyle yokmuş. Artık her gün bağırmalarına dayanamıyorum. Sabretmek için kolarımı çiziyorum ediyorum sinirimden ölücem ya :KK43: bunlarım yazarken bile ellerim titriyor kolarım kanıyor ya. Ben millete napıyorum anlamadım niye giyinişime laf ediyolar. 5 dk. arkadaşıma gittim evde kıyametii kopardo annem. Babam olur olmaz laf ediyor yemin ederim yaşamak istemiyorum SOğudum hayattan hiçbir zerresi mutlululk vermıyr.

2. 5 Ekim 2009
  3. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım seni çok iyi anlayabiliyorum.. bende aynı dönemlerden geçtim..o zamanlar çok kızıyodum,istemiyodum kapanmak.. onlar kızdıkça,ben inadına daha açık giyiniyodum,ne derlerse tersini yapıyodum.. yaş ilerledikçe anlıyo insan.sonra kendi isteğimle kapandım.ve şu an gayet mutluyum..tabi bu tercih meselesi..ailenin de baskı yapmaması gerek.baskı içinde büyüyen çocuklar,aksini yapar ,durum daha da kötüye gider.. onlarla orturup konuşmayı dene. o ,bu istediği için değil;birşeyi kendin istediğin için yapmalısın. ailene zıt gitmemeye bak, ne onları ne kendini üz. bu zaten geçici bir dönem.atlatana kadar sabret artık

4. 5 Ekim 2009
  5. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım akıntıya karşı yüzmek yerine geleceğini kazanmaya bak....şuanki halinle karşıda duramassın,onları değiştiremessinde....yıprandığınla kalırsın sadece.... yapman gereken geleceğinle ilgili planlar yapmak ve bu planlar doğrultusunda yolunda dümdüz yürümek...

6. 5 Ekim 2009
  7. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :1shok:

kollarını mı kesiyorsun...

bi dur istersen.. daha yaşın 14, liseye gidiyorsun.. şu anda ailenin koruması altındasın.. tamam sana ne derlerse yap demiyorum ama karşılarına geç ve konuş.. okulun buna izin vermediğini söyle vss..

ama lütfen kendine zarar verme.. yıllar sonra o façaları attığın için çok pişman olacaksın..

8. 5 Ekim 2009
  9. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    faça çekmek mi akannehir
    kollarını çizmek mi akannehir

hayatım sen en büyük zararı kendin kendine veriyorsun ve burdan bakıldığında gidişatın iyi görünmüyor
    bunu sana abla olarak söylüyorum, ne olursa olsun kendini korumaya bak :teselli:

10. 5 Ekim 2009
  11. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    lise çağlarında falanmısın? genelde o sıralr insan böle oluo.. eminim onlarda kendilerince senin iiliğini düşünüolardır. senin ailen bunlara izin vermiosa başkalarınınkide başka şeylere izin vermio. elbette sıkıntılar çekicez üzüülcez ama bu kadar da kendini salma. allaha şükür elin kolun en önmlisi aklın yerinde. gün gelicek hayatını kendi istediğin gibi yaşicaksın o zaman istediğin şekilde davranırsın bu dönemlerde hayatını bu gibi şeylere endeksleme
    mutluluğu yasaklarda aramak yerine özgürlüklerinde yaşa

Son düzenleme: 5 Ekim 2009
  12. 5 Ekim 2009
  13. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    biri bana faça çekmek ne demek söyleyebilir mi? fisfisfis

14. 5 Ekim 2009
  15. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla kendini jiletlemek fisfisfis
    ben de bilmiyordum anlamını ama benim anladığım bu

16. 5 Ekim 2009
  17. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım seni çok iyi anlayabiliyorum.Çoğu insan gençlik yıllarında ailesiyle problemler yaşamıştır.Maalesef bazen anne babalarda hata yapabiliyor.Ama şunu bil ki anne ve baba her zaman çocuğunun iyiliğini ister.Bunu ifade etme yöntemleri yanlış olabiliyor bazen maalesef.Buda senin gibi gençleri olumsuz etkiliyor.Ama emin ol şu an yaşadıklarının hepsi birgün geçecek.Sen an az yanlışla kendi geleceğini güzel bir şekilde hazırlamaya bak.Ailene sinirlenip kendine zarar verme ne olur.Günlük tut,ya da şimdi yaptığın gibi buraya yaz anlat,dök içini:teselli:.Ama sakın kendine zarar verecek şeyler yapma.Hayat senin hayatın,yanlışların sonucunu sen çekeceksin.Mutlu olmanın yolu ya da sorunlarını çözmenin yolu kesinlikle bu değil,bunu unutma ne olur..

18. 5 Ekim 2009
  19. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kollarına kanayan ve acıtan derin çizikler atıyo...

da benim aklıma şu geldi şimdi... madem açık giyiniyorsun ailen görmüyormu attığın çizikleri???