----Allahım delirmek üzereyim ne olıur biri bana yardım etsin----

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve loya tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

8 Eylül 2009
    Konu Sahibi : loya
  1. loya

loya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar
    ilk bebeğim ve ben tek bakmak zorundayım.bebeğim doğduğundan beri az emiyordu birsürü tahlil yaptırdık hiçbişe çıkmadı 4. ayda doktor ek gıdaya başlattı.bebeğim kesinlikle biberon almıyor devam sütünü içmiyor beni de emmiyor.ne yapacağımı bilmiyorum.şuan 6.5 aylık ve 6.5 kilo çk zayıf...çok çaresizim benim durumumda olan benzer problem yaşayan var mı yardım edin lütfen

2. 8 Eylül 2009
  3. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım allah yardımcın olsun ama eğer huzurlu ve neşeli bi bebekse yani sağlıklıysa ki tahlil yatırdık ama bişey çıkmadı diyosun o zaman oluruma bırakıcan kendinide çok fazla yıpratmıyıcan tabiki zor bir durum .peki ek gıdalrıdamı almıyo .biberon la lamıyosa yada seni emmiyosa kaşıkla ver sütünü sağ kaşıkla ver belki o şekilde alır .benim oğlumda 6buçuk aylık bende devam sütünü kaşıkla veriyom benimkide bberon almıyı

4. 8 Eylül 2009
  5. dagevi

dagevi Duloz25KAçıkkahve Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım selamlar,
    bazı bebekler böyle oluyor, 6,5 aylık için çok endişelenecek bir kiloda değil senin bebeğin de. dr lar normal dediyse korkma bence.hem annenin stresi bebeğe geçiyormuş. forumları takip et istersen, senin durumunda bir sürü anne var, yavrunun keyfi neşesi yerindeyse gerisi boş..
    taklalar atarak yediriyoruz çoğumuz, ek besin tariflerini sabırla deneye deneye damak tadını bulabilirsin ufaklığın. :KK46:
    zaten zor işteyiz, bir de stres binerse iyice bunalırsın, biraz rahatlamaya çalış bence.

6. 9 Eylül 2009
  7. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    benim bebeğimle aynı kiloda kızımda 6.5 aylık en son kontrolde 6400dü
    evet yemeyen çocuk çok zor malesef benimkide ek gıdayı reddediyor
    bütün gün mama içmek sitiyor anne sütümüz yok 4 ay emdi emdiği sürecede
    biberon almadı en son baktı aç kalıyor mecburen içti mamayı zor biliyorum ama
    bir gün aç bırakmayı dene canım belki ozaman içer mamayı

8. 9 Eylül 2009
  9. loya

loya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında doktor strese soktu beni.gelişmesi kötü besin alerjisi olabilir felan dedi.vitamin verdi ama vitaminleri de çok zor içiriyorum.meyve suyuna katıyorum birkaç kaşık anca alıyor.acıkmasıı bekliyorum sanki açlık merkezi bozuk gibi.öğleyin 12 de sebze veriyorum akşam altıya kadar birşey yemiyor mesela.altıbuçukta zar zor ağlaya ağlaya muhallebiden birkaç kaşık yiyor.ertesi sabaha kadar yine hiçbirşey yemiyor.yani gecede uyanmıyor.sütümü sağdım demin 90 cc çıktı vermeye çalıştım uyurken kıyameti koparıyor.birde çok şiddetli kabız ne yaptıysam geçiremedim.duphalac debridat kaysı erik incir zeytinyağı ne varsa hapsini denedim.kızım neredeyse 3 aydır kendi kaka yapmıyor iki günde bir lavman fitil.nerede yanlış yapıyorum ben ?çok üzgünüm.

10. 9 Eylül 2009
  11. loya

loya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu arada cevaplarnız için çok teşekkürler arkadaşlar.üzüntüden bir teşekkür bile etmedim.

12. 9 Eylül 2009
  13. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı benim kızım da öyleydi ve hala yemiyor. doğduğundan beridir bir iki kez hastalık hariç geceleri deliksiz uyur. birşey yemese bile. şu anda 1.5 yaşında ve 10.5 kg. hala. bir yaşında olması gereken kiloda ve 9-12 aylık kıyafetleri giyiyor. 12-18 aylık kıyafetlerin boyu uzun geliyor ve geniş oluyor. ben de kafaları yedim ve değişen birşey olmadı.
    keşke sana yardımcı olabilseydim, ne yapılması gerektiğini hala çözemedim. zora da yedirtmiyor. en azından yalnız olmadığını söyleyebilirim.
    kolay gelsin sana, çok zor işin çok

14. 9 Eylül 2009
  15. loya

loya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler alisana.
    doğduğundan beri hep acıksa ağlardı uyanırdı diyorlar alakası yok açta olsa uyanmıyor.doğdu doğalı birgün bile uyanmadı geceleyin.uyanmadı derken uyandıramadım da.şimdi bazı arkadaşlar kızacak ama keşk e geceleri uyansa ağlasa ben emzirsem mamasını içse de ben uykusuz kalsam.zaten artık sıkıntıdan uyuyamıyorum.ben mi beceremiyorum diye çok üzülüyorum.

16. 9 Eylül 2009
  17. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim muhallebinin tadi gercekten guzel degil ben bile tuhaf oluyorum tadina bakarken. ben cicibebenin muzlusundan atiyorum icine 2 tane tadini biraz duzeltiyor. 1 ay sonra 1 kasikta pekmez eklemeye baslicam. istersen birde oyle dene bekli tadi hosuna gider bebisinin. ALLAH kolaylik versin

18. 9 Eylül 2009
  19. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım kolay gelsin
    bebeğin sağlıklı olsunda yeter ama karşıdan söylemekle olmuyor bilirim annelerin içi içini yer
    tüm gün aklının bir köşesinde takılı kalır o sorun

canım bebeğin muhallebiyi sevmemiş olabilir
    benim kızımda doğduğundan beri tatlıyı sevmez
    ben hiç tatlı bir mama yediremem mesela
    heleki bisküvi kesinlikle yemez

tatlıyı birinci kaşıkta hissedince daha öğürmeye başlar zorlarsamda sonu kusuk temizlemek olur.

tatlı olmayan mamaları dene canım
    tarhana corbası yoğurt gibi
    çok az ver bakalım nasıl tepki verecek hem kendisi hem vücudu allerji bakımından

allah kolaylık versin canım
    ama yinede kendini çok yıpratma her çocuk bir olmuyor birazda kabullenmek lazım doktor normal diyorsa üzme kendini