Allahim kimseye vermesin bu aciyi

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve hazannn tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : hazannn
  1. hazannn

hazannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lk hamile kaldığımı 3 martta öğrendim ilk 3 ay herşey yolundaydı ama sonra iş değişti 3 taramasında problem çıktı doktoruma güvenmedim profesöre gittim o normal dedi beklicez dedi ama 22 haftada kontrolde bebeğim hiç gelişmemişti ve hala 17 haftalıktı ve kalp atışları durmak üzereydi ve o gün hayatımın en zor gününü geçirdim benide sancı odasına doğum yapmaya gelenlerin yanına aldılar onların eli dolu çıktı o odadan ama benimkisi boş kalmıştı sabaha kadar geçmedi saatler sabah doğum yaptım kızım patolojiye gitti otopsi raporunu aldığımda çok kötü oldum.Kendimde sağlık sektöründeyim ama elimden hiç bişey gelmedi bidaha hamile kalmaya korkuyorum hamileleri görünce çok kötü oluyorum kuzenlerim hamile onlarla bile görüşemiyorummm şimdi 35 gün oldu bebeğimi kaybedeli.O kadar zor günler geçiriyorumki anlatamam eşim çocuk gibi beni avutmaya çalışıyo ama olmuyo...

2. 6 Ağustos 2008
  3. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah sabır versin canım.Hiç kolay değil hele canlı canlı doğurmak bence anneyi dahada çok etkiliyor.Zamanla soğuyacaktır yüreğindeki acı.Benimde çok istediğim bebeğim dış gebelik oldu ve ameliyatla alındı.O kadar sarsıldım ki, anlatılmaz kimseler anlayamaz.Seninkinin yanında lafı bile olmaz gerçi benim acımın.Zaman herşeyin ilacı.

4. 6 Ağustos 2008
  5. hazannn

hazannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim canım umarım budan sonraki gebeliklerimizde yaşamayız aynı acıları Allahım bizim gibi sorunlu gebelik geçiren annelere yardım etsin.

6. 6 Ağustos 2008
  7. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim çok geçmiş olsun.
    benim bebeğim içinde ikili ve üçlü taramasında sorun olduğunu söylemişlerdi, amniyosentez yaptırdım sonucu temiz gelmişti.
    fakat bende 18. haftamda preklampsi olmuştum ve 24. haftada erken doğum ile kaybettim bebeğimi.
    patoloji sonucu temiz çıktı ama seninki kötü mü çıktı?
    Allah'ım kimseye böyle acılar yaşatmasın canım ama olsun, hayırlısı böyleymiş demek gerekli.
    ben yeniden hamile kalmayı çok istiyorum sende öyle düşün canım.

8. 7 Ağustos 2008
  9. hazannn

hazannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yazdıkların için teşekkür ederim benim bebeğiminde patoloji sonucu temiz çıktı senin ne kadar oldu doktor ne kadar süre verdi yeni gebeliğin için

10. 7 Ağustos 2008
  11. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108

tam 3 ay oldu bende bu acıyı yaşayalı maalesef.
    ve dr'um 3 ay sonra korunmayı bırakabilirsin demişti..
    şimdi çok istiyorum yeniden hamile kalmayı, bakalım doğru zaman ne zaman..
    biz liseden 2 arkadaşım ve kuzenimle birlikte aynı anda hamile kalmıştık.
    hepimiz ağustosta anne olucaktık, şimdi onlar teker teker doğum yapıyorlar ama benim kollarım boş maalesef.
    Allah'ım hayırlısını, doğrusunu böyle uygun görmüş demek ki..
    Onun için üüntülü günleri bırakıp yeni sağlıklı hamileliklere kendimizi hazırlamalıyız..
    yada en azından ben öyle yapıyorum..

12. 7 Ağustos 2008
  13. hazannn

hazannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende seninle aynı durumdayım 3 kişi hamile kaldık aramızda haftalar vardı sadece ekimde doğak onların bebişleri ama benimki erken davrandı çok çabuk vaz geçti hayattan umarım bundan sonraki bebişlerimiz bırakmaz bizi ama korkularım var aynı şeyleri yaşamak korkutuyor beni allahım yardım etsin bizlere güç versin

14. 7 Ağustos 2008
  15. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    anlıyorum hazan tabii ki benimde korkularım var ama yaşamadan ne olacağını göremeyiz.
    hep iyi şeyler düşünüp hayal etmek gerekli diye düşünüyorum.
    ben şöyle düşündüm hep hastanede doğum yaptıktan sonra eşim yanımda elimi tutuyordu, ailem herkes yanımdaydı ve hayata tutunmam için gözlerime bakıyolardı.
    onlardan güç aldım. evet yaşadığımız acı bişeydi ve hiç bir zaman unutulmaz.
    fakat bu acının içinden sıyrılıp yeni mutluluklar yaşamak istiyorum.
    sende öyle düşün lütfen hazan..
    yeni güzel şeyler olur mu?

16. 7 Ağustos 2008
  17. topraktut

topraktut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    acılarımız hep aynı kızlar benimde 3,5 ay oldu bebeğimi kızımı kaybedeli:çok üzgünüm:...22 haftalıktı normal doğum yaptırdılar..bilirim ben o acıyı..doğumhaneden bonboş çıkmayı:çok üzgünüm:...bende bebek seslerini duyunca çok kötü oluyordum..eşime çıkar beni diyordum:1no2:...keşke yaşamasaydık ama oldu herşey nasip kısmet...
    şu anda adetleriniz nasıl kızlar benimki düzensizdi...doğumdan sonra dr demişti düzene girecek diye vede düzenli şimdi ..bende 2 ay korundum..şu anda adetliyim bu ay tutmadı bebek mağlesef..bakalım artık diğer ayyda umudumuz...herşey gönlünüzce olsun..allahtan umut kesilmezmiş....:teselli:

18. 7 Ağustos 2008
  19. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    kızlar ya hepinize geçmiş olsun allah bir daha göstermesin sizlere bu acıyı