allık fırçası nasıl düzeltilir?

Konusu 'Allık ve Renklendiriciler' forumundadır ve nemida tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Tanınmış bir parfümeriden allık fırçası aldım, yumuşacıktı...ama kulanmadan önce yıkamak istedim kutusunda durmasına rağmen üstü biraz tozlu gibi geldi, yıkamaz olaymışım. AZıcık kremli şampuanı küçük bir kase suya döktüm, fırçayı hafifçe içine daldırdım sonra çıkartıp azıcık elimde ovaladım ve durulamaya çalıştığımda uzun süre durulanmadı fırça büyük samur ve pofuduk birşeydi zaten içi köpük köpük kaldı belki de uhusu çıktı bilemiyorum...neyse güç bela duruladım bir havluyla suyunu aldım sonra gene havlunun üstüne dikkatlice yerleştirdim sabah baktım kurumamış..

Aslına bakarsanız 2 gündür kurumasını bekliyorum hala içi nemli :uhm: bu arada fırça yarım daire şekline geldi şekli iyice açıldı iyice pofuduk kocaman birşey oldu ki allık sürmenin mümkünü yok anca pudra sürülür herhalde..
    Öyle bir açıldı ki yüzümün yarısını kaplıyor kafamçokkarıştı

Ayrıca berbat bir şekilde garip uhumsu kimyasal bir koku var. Mide bulandırıcı düzeyde...

Anlayacağınız fırça daha hiç kullanamadan mahfoldu... Düzeltmek için ne yapabilirim önerisi bilgisi olan var mı? Bu koku geçer mi ki neyin kokusu olabilir?

2. 18 Aralık 2008
  3. damlasss

damlasss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm at çöpe gitsin ondan adam olmas artık :)

4. 18 Aralık 2008
  5. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canım hiç deterjansız sadece suyla yıkasaydın keşke
    saç kurutma makinasıyla kurutmaya çalış
    sonra kullan bakalım duruma göre değerlendirirsin

6. 18 Aralık 2008
  7. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Yapma yaa tuh :KK43: çok pahalı değildi ama gene de biraz birşeyler tutmuştu, zaten göz farı fırçası da almıştım onlar da çok sertmiş kullanamayacağım galiba hepten zarar...

sevgili smhsmhi; kurutma makinasını deneyeceğim, hatta hemen deniyorum....bilsem böyle olacağını şampuan falan hiçbirşey kullanmazdım ilk defa böyle birşey geldi başıma..
    :uhm:

8. 18 Aralık 2008
  9. damlasss

damlasss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm kurtulmuosa yapcak bişi yok bu tür şeyler yıkamaya gelmio kötü olduğunu düşündüğünde değiştiriceksn safi zarar tabi ama napcaksn :KK43: böle

10. 18 Aralık 2008
  11. EU1

EU1 Guest

canım at çöpe.
    kurumaması neyse normaldir de fırçanın kokması dandik kalitesiz birşey olduğunu gösterir, yüzüne sürme bence onu. :1closedeyes:
    ben body shopdan allık fırçası almıştım yıkadım geçenlerde :lepi:
    bi kaseye, azcık yüz yıkama jelimden, makyaj çıkarma sütümden + çok az da şampuanımdan koyup karıştırdım, sonra fırçamı soktm içine su kıpkırmzı oldu :lepi: 2 kere tekrarladım böyle. sonra da biraz saç kurutma makinesiyle kuruttum :lepi: yumuşacık yinee :asigim:

12. 18 Aralık 2008
  13. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    elinle büzüştürerek düzletmeye çalış
    hemen çöpe falan atma
    bir süre budralık olarak kullanırsın
    belki kendine gelir

14. 18 Aralık 2008
  15. heavenly

heavenly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bencede hemn atma.başka bi şekılde degerlendırmeye çalışşşşş

16. 19 Aralık 2008
  17. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ayy evet atmaya kıyamıyorum üstelikte hiç kullanmamışken...

Saç kurutma makinasını denedim kurudu ama sadece olsa olsa %3 lük bir toparlanma oldu kılıfına koyup gene kurutma makinasına tuttum..belki sıcak iyi gelir diye olmadı.
    şimdi çekmeceye attım. Bir gece beklesin bakalim ne olacak

Ama fırça kaliteli olsa gerçi sapı falan gayet kaliteli duruyor böyle olurmuydu... Gene de helal olsun bu kadar işkenceye rağmen daha bir tane kılını dökmüş değil hayret.

Ama o garip kimyasal koku dayanılacak gibi değil, böyle cıvık beyaz tutkal kokusuyla karışık hayvan kokusu gibi iğrenç birşey :KK43: sanırım kullanamayacağım pillar'ın da dediği gibi zararlı olabilir belki çünkü yüzüme sürünce kokusu yüzümde kalıyor az bir süre sanki tuh ya bilsem alırmıydım :KK43:(

18. 19 Aralık 2008
  19. EU1

EU1 Guest

canım evet fırçanın kokmaması gerekir ki sen bide ağır bir koku diyorsun, bence kullanma, yani yüzüne kesinlikle sürme, başka da nasıl değerlendirebilirsin aklıma birşey gelmiyor benneyaptımki