Allık sürmenin püf noktasını bilen var mı

Konusu 'Allık ve Renklendiriciler' forumundadır ve Lavanda tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Lavanda
  1. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, allık sürdüğümde göz çukurumun yani şakaklarımın hemen üstündeki çizgiler çok ama çok belirginleşiyor ki arkadaşlarım normalde öyle belli olan çizgilerim olmadığını söylerler. Gelin görünki allık sürdüğümde tam tersi oluyo.Allığın altına kremde sürüyorum.Bi çözüm olmadı ama yinede. Sizin allık sürerken püf noktalarınız var mı. Bu çizgiler neden allıkla daha belirgin oluyo...Ya da krem allık kullansam bu sorundan kurtulurmuyum ki.CADIARZU

2. 4 Şubat 2009
  3. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben sürerken gülerim elmacık kemiklerim belirginleşir oralara sürerim bazende yanaklarımı içeri çekerim öyle sürerim. bilmiyorum sana faydalı olacakmı ama ben bu yöntemlerle sürerim.

4. 4 Şubat 2009
  5. Lavanda

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tmmyy cim teşekkürederim ama sende çizgi yok sanırım:)

6. 4 Şubat 2009
  7. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bence sen çok dikkat ediyosundur. arkadaşlarında söylüyomuş çizgilerin yok diye. ama insan bikere taktımı takıyo doğru. şimdi benimde aklıma soktun yarın allık sürerken dikkat etcem bende:))

8. 4 Şubat 2009
  9. Lavanda

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kız öyle değil allıksızken arkadaşlar söylüyo,hakikaten normal allıksızken yani öyle belli olmuyolar,ama allık sürünce çok belirginleşiyo, e sürmeyince de renksiz televizyon gibi oluyorum yav, dediğin gibi taktım sanırsam ben buna kafayı.........

10. 28 Şubat 2009
  11. sürüş tarzından olabilirmi acaba hiç düşündünmü tatlım yani birde kalitesi önemli tenin onu kabul etmiosa oralar sırıtabilir baska renklerde de mia ynı sorun oluo

12. 4 Mart 2009
  13. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım allığı yüzünün şekline göre sürmalisin, örneğin yuvarlak yüzlülerle uzun yüzlüler aynı şekilde aynı bölgelere süremez, belki yüz yapına uygun sürmediğin için kusurlar göze batıyordır, yuvarlak yüzlü değilsen şakaklarına kadar allığı uzatmana gerek yok zaten.

Önce yüz tipini belirleyip nerelere allık sürmen gerektiğini öğrenmelisin.
    Eğer yüzüme uygun şekilde sürüyorum diyorsan ama çizgiler belirginleşiyorsa gene de o çizgilerin olduğu kısma allığı uzatma, ayna karşısında gülümseyerek önce yanağının en tepesine yuvarlak hareketlerle sür yavaş yavaş şakaklara çıkmadan elmacık kemiklerinin üstünde gezdir fırçayı. Gerekiyorsa koyultma işleminide bir anda değil yavaş yavaş allığı katman katman sürerek yap. Böylece allığı sürerken yüzünün hangi bölümünü daha koyu yapmak istediğini belirler daha kontrollu olursun. Bu arada allığı ilk aldığında fırçaya üfleyerek fazlasının uçmasını sağlayabilirsin.

İnternette gördüm bir makyöz, büyük yelpaze fırçayla sadece elmacık kemiği üstü göz altı diyebileceğim yere kelebek kondurur gibi sürüyordu fırçayı azıcık allık çok taze bir görünüm oluşturuyordu.

Yani allık sürmenin birden çok tekniği var Sevgiler, a.s.

14. 6 Mart 2009
  15. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ya ben de öğrenmek istiyorum allık nasıl sürülür ... :KK43:

16. 18 Mart 2009
  17. Quixotic

Quixotic Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Önce nemlendirici kremimi sürerim 3-5 sn sonra cildim kremi emmiştir ve allığımı sürerim hem kalıcı hem kremsi bi dokuya sahip olur.

18. 18 Mart 2009
  19. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    bende allığımı fırçadan biraz üflerim o fazla tozu gitsn diye az bişe kalır onuda elmacık kemiklerime güzelce yaydırırım