alman bahcecı klınıge gıdenler

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve karamel86 tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : karamel86
  1. karamel86

karamel86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar alman la bahcecı ayrılmıs sımdı dondurulmusları olan kısılerı arayıp burayamı koyalım yoksa bahcecıde mı kalsın dıye soruyorlar sızın dondurulmuslar varmı ben bahcecıye alınması ıstıyıcem ama nasıl oluyor bu ıslem bılen varmı

2. 3 Şubat 2010
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    nasıı yaa

4. 3 Şubat 2010
  5. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    ayy benı aramadılarr ben bı arımm

6. 3 Şubat 2010
  7. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    kendılerıne ekıp kurmuslar toplama falanda burdakı umutta olcakmıs kız senı nıye arasınlar sen dogum yapcan ama almanda dogurcaktın degılmı bılmıyorum artık 2 sı arasında bı bagı yokmus sımdı ya dondurulmuslar benım umutamı geccek uf ya tamda zamanıydı nasıl olcakkı sımdı

8. 3 Şubat 2010
  9. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    aslmandakı bı doktorama gıtsem bu pgt almandamı oluyodu

10. 3 Şubat 2010
  11. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    nasıl bı ekıp kurdular bılmıyorum web sıteler aynı daha degıstırmemısler

12. 4 Şubat 2010
  13. lavanta78

lavanta78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    karamel86, alman hastanesi ile bahçeci kasım ortasında yollarını ayırdı, benim transferimden 2 gün önce:):) Benim transferim de umutta oldu, ekip yine aynı ekip. Yani Alman'da görebileceğin dr'lar ve hemşirelerin hepsi umuta geçti. Sadece Halit bey (Erden) bahçeci kliniğinde hasta bakıyor. Mesela benim transferimi de umutta Mustafa bey kendisi yaptı. Yani endişe edicek bir durum yok, yeni hiçbir şey yok, alman'daki ekip, umut ve bahçeci kliniğinde hizmet vermeye devam ediyor.

14. 4 Şubat 2010
  15. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar, Ocak ayında alman hastanesi'nde tüp bebek tedavisi oldum, maalesef negatif sonuçlandı ama bunun hastane ile bir ilgisi yoktu. Alman hastanesi yukarıda arkadaşların dediği gibi bahçeci ve ekibi ile çalışmıyor artık. Onun yerine Hacettepe'den Timur Gürgan ve onun kurduğu ekip çalışıyor. Ben o ekibin tüm uzun protokolü kendisi uygulayıp sonuçlandırdığı ikinci hastayım. ılki pozitif benden sonrakileri ise bilmiyorum. Ama şu an Bahçeci ve Umut Tüp Bebek ile Alman Hastanesi'nin hiçbir bağı yok. Bahçeci Alman Hastanesi'ndeki tüm ekibini kendi kliniğine aldı.

Başlığı açan Karamel86 arkadaşın sorusu dondurulmuş embriyo nasıl taşınır konusuydu, aynı şehir içinde termos benzeri azot tankları ile taşınıyor ve herşey usulüne uygun yapılırsa bir sorun çıkmıyor. Ancak benim nacizane önerim embriyoların rahatını bozmamak yönünde. Bildiğim kadarıyla Bahçeci Alman ile yollarını ayırmadan önce de kendi kliniğinin ihtiyaçları için de Alman Hastanesi'nin laboratuar olanaklarını kullanıyordu. Alman Hastanesi'nin laboratuarının eline su dökebilecek laboratuar pek yok. Alman'daki Embriyolog Semra Hanım için de aynısı geçerli. Tüp bebekte ovulasyon takibi doz ayarlaması yumurta toplaması vs. gibi işlemlerde tamam, jinekolog önemli ama dondurulmuş embriyolarla işlem yapmak embriyologun işi. Yani dondurlmuş transferi için kendi doktorunuzla devam etmek çok gerekli değil bence.

16. 4 Şubat 2010
  17. BenMasal

BenMasal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Karamel cnm
    benıde aradılar Almanla yollarını ayırdıklarını soyledıler dondurulmuslarım ıcın nasıl alacaklarını sordugumda bana bır yazı ımzalatıp oyazıyla almandan kendılerınin alacagını soyledıler bence bacecıyı bır ara derım bana bu sekılde bılgı verılmıstı cnm

18. 4 Şubat 2010
  19. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    bana da oyle verıldı canım ama acaba umuttakı laboratuar nasıl almandakı gıbı aletlerı varmı