alman HASTANESİNDEN FİYAT ALAN VARMI KAFAYI YEMİŞ OLCAKLAR 2350EURO DİYOOOO

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve demirilkim tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : demirilkim
  1. demirilkim

demirilkim Guest

KIZLAR varmı böyle şey ya bukadar fark olurmu nasıl iş bu

2. 8 Ekim 2009
  3. huriya

huriya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben fiyat aldım ve yaptırdım temmuz ayında fakat negatif kimyasal gebelik oluştu
    15 ekimde kısmetse tekrar transferim var orada . haklısın çok pahalı ilk sefer ilaçlar dahil 9 milyar civarında harcadık ....ama olmadı dondurulmuşlar olduğu için tekrar orada deneyeceğiz....fakat orada doktorumdan memnunum emin olmadan herşeyi araştırmadan başlamadı tedaviye mesela bende kansızlık var tespit etti tahlillerle ve bunu tedavi etmeden başlayamayız dedi.ve 1. denemeden sonra gittim ...genetik test istedi bu testi genelde ve büyük çoğunlukla 3. yada 4. olumsuz denemeden sonra istiyorlar ....ve ben demeden doktor istedi ....bu önemli bir şey ...neticede bir şey çıkmadı çok şükür ama ya sorun olsaydı ve defalarca denedikten sonra öğrenseydik ...emek ve para ziyanı bozuk psikoloji....vebu durumla karşılaşan çok arkadaşımız var bu sitede....velhasıl arkadaşım durum böyle ...tabi bu anlattıklarım hastanenin bu kadar pahalı olmasını gerektirmez haklısın ama bilmiyorum beni ayaklarım götürdü ....umarım bu sefer yüzümüz güler ....

inşallah seninde ne sorunun var bilmiyorum ama en kısa zamanda bebişin olur...herşeyin hayırlısı hepimiz için ...

4. 8 Ekim 2009
  5. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ist da büyük özel hastanelerde durum bu malesef...
    amerikan hastanesi 3500-4000 dolara yapıyor...

6. 8 Ekim 2009
  7. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ist da büyük özel hastanelerde durum bu malesef...
    amerikan hastanesi 3500-4000 dolara yapıyor...

8. 8 Ekim 2009
  9. mlkpinar

mlkpinar gel kavuşalım artık.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen de bi çok arkadaşın yaptığı gibi Umut' a git o zaman.nasıl olsa ekip aynıymış.neden daha fazla ödeyesin aynı şey için...

10. 10 Ekim 2009
  11. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çünkü adam , mustafa bahçeci , bu işin piri oldu artık , olacak o kadar ..
    ama neticede kuş kondurmuyorlar diye düşünebilirsiniz tabi , ki ben de öyle düşünmüştüm , ama çok inceliyorlar , yurt dışında bi geişme olsa bu alanda hemen uygulamaya alıyorlar , hastaya sundukları konfordan tutun gözünüzle görüp göremediğniz her şey diğer tüp bebek merkezlerinin standartlarının çok üstünde , bu da parayla oluyor malesef ..
    böyle yazıyorum diye yanlış anlamayın , oranın ne savunucusu ne de avukatıyım , 3. mikro denememi orada yaptım ( bahçeci kliniğinde üstelik ) ve hatta olumsuz sonuç aldım ..
    4. denememde hamile kaldım, umutta denedim bu denenemi bu arada ..
    ama gözlemlerim ve deneyimlerim dahilinde rahatlıkla söyleyebilirim ki ( ilk 2 denemem memorialda oldu ) hastane ve orada uygulanan işlemler , dr.ların kalitesi diğer erkezlere kıyasla fazlasıyla artısı var

ben de 2 sene önce o 3. denemem için 2000 euro vermiştim .. bu fiyata sadece OPU ve transfer dahil , yani o zaman öyleydi , şimdi değiştiyse bilmiyorum .. üstelik ilaç da dahil değildi.. onun dışında kalan ovulasyon takibinde her gitmenizde usg ve alınıyorsa E2 ücreti + testi orada yaptırısanız Beta Hcg testine ayrıca ücret ödüyorsunuz..
    umutun ilaç dahil fiyatı 4500 diye biliyorum , ben geçen sene 4000 tl üzerinden 3. denememi bahçecide yaptırdığım , onlara bağlı çalışan merkez olduklarından indrimle 3750 tl ödedim ..

Son düzenleme: 10 Ekim 2009
  12. 12 Ekim 2009
  13. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim bence cok normal ben ilk tedavimi almanyada gördüm ilaclar dahil 1850euro tutdu ama maleseffffffffffff negativ sonuc aldim, ikinci denememi insallah subat ayinda ankarada yaptircam ve ordaki rakam yaklasik 3500 euro olcak