Almanca Kursuna Gidenlerin Paylasim Alani

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Şubat 2008 başlatılmıştır.

3 Şubat 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaslar bu bolumumuzde herkes ne kursuna gittigini en sertifika aldigini ve tecrubelerini paylassin istedik ...
    herkes burdan tecrubelerini sinvada nelerin ciktigini neler yasandigini anlatsina.s.a.s.

2. 3 Şubat 2008
  3. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben 6 aylik bir kursa gittim sonunda uc sinava girdik birincisi entegrasyon kursuydu ikinci yazili sinav ve son olarakta sozlu sinava tabi tuttlular ve sinavi ok sukur basariyla bitidim cok kolay bir sinav olmadi ne sorduklarini hatirlamiyorum zaten o kadar cok soru vardiki hatirlamam mumkun degil darisi sinava girip kazanamayanlarin basina herkese kolay gelsin

4. 8 Şubat 2008
  5. funyaaachen

funyaaachen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende Almanya`ya ilk geldigimde Aacehan da Inlinguya gittim cok yogun bir kurstu sanirim 3 ya da 3.5 ay kadar surdu ve ben cocuklarim esimin bana destek olamamasi ve oldukca pahali olmasi sebebi ile yarida birakmak zorunda kaldim sinav sonuclarina gore mittel stufe oldum ama bana sorarsaniz daha cokkkkkk calismam lazim cokkkkkkkkkkk

6. 8 Şubat 2008
  7. EU1

EU1 Guest

funya tam olarak anlamadim gectin yani sinavi degil mi?
    3 aylik bir kursu bitirip gectinse helal olsun valla :asigim:

8. 8 Şubat 2008
  9. ehad

ehad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar bende geleli martta 2 sene oluyo.ben 6 ay vhs ye uyum kursuna gittim.ama sertifikami 1,5 puanla kacirdim.schißeKötü Kazen .sonra tekrar yazildim ama ciktim cünkü ayni dersleri görmek istemedim.ama yeniden prüfunga girebilirim.stuttgartta ifa diye bir kursu önerdiler.ama cok pahali ve bana uzak.bende artik kendi cabalarimla ögrenmeye calisiyorum.:enbuyukkk:

10. 8 Şubat 2008
  11. EU1

EU1 Guest

ehadcim benim bildigimde bu kursumuzu yani 600saatlik kursu bitirdikten sonra kazanamazsak ikinci sinav hemparali hemde 300saat yeniden kurs görücekmisiz yani mecburen insallah kazanirimda ikincilere gerek kalmaz
    birinci sinavin nasil gecti neler yaptiniz puaanlama kac uzerindendi biraz anlatirsan girecek olanlar rahatlar:asigim:yani ben:roflol:

12. 8 Şubat 2008
  13. lamazi

lamazi Guest

bende 6 aylik bi kursa baslamistim hafta sonlari haric hergün gittim benim gibi tr den yeni gelenler yada keyfi gelenler ayda 100 euro ödedik ama arbeitsamin yolladiklari para ödemiyor 14 aralikta sinava girdik daha sonuclari bildirmediler sorular cok zordu :1no2: mektup falan yazdik cd dinleyip bosluk doldurduk en zoruda o bosluk doldurmaydi 2 ögretmen vardi sinavda ama cok yardimci oldular arkadaslarla sürekli birbirimize bakarak yaptik okul günlerim aklima geldi neyse sonucta bu kurs bana hic yeterli gelmedi kendi isimi kendim halletmek istiyorum kimseye müdane etmeden simdide bebisim oldu daha bir aylik onu biraz büyüteyim yine gidecem kursa ama yinede sinav sonuclarini merakla bekliyorum :hooray:

14. 8 Şubat 2008
  15. ehad

ehad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili gülsemin bize 300 saat tekrar istemediler.eger istersen 100 euro verip tekrar prufung yapabilirsin dediler.puan söyle idi:136-226 baraj 136 yani.ben 134,5 aldim malesef.senağlama sonra yazili ve sözlü yaptilar.aslinda sorular zor degildi calismadan bu puani aldim.esimde biraz calissaydin geciyodun dedi.yazilida hep dersteki sorular cikti.sözlüde kendini anlatiyosun surdan geldim cocugum yok falan gibi.sinifta yaptiklariniza cok iyi calismalisin.hep ordan soru cikiyo canimcim:enbuyukkk:

16. 8 Şubat 2008
  17. EU1

EU1 Guest

bize niye mecbur dedi bu alman hocaÇok üzgünüm çoook
    yada biz anlamadik herneyse iste:icecream:
    uzuldum alamadigina :çok üzgünüm:
    bizim hocada artik sonlardayiz diye deneme yapiyor hep bizi
    gecenlerde yapti 220 puan toplam almamiz gerekiyordu benimkisi 132ydi gecmisim yani cok zordu bizimkiside gercektenkafamçokkarıştı
    yani hic ilk baslardaki o kolayy konulardan degildi son isledigimiz konulardandi kafamçokkarıştı
    bu pazartesi yine var deneme sinavi bu cok cok onemliymis biim icin muhakkak gelin dedi cunku gercek sinava benzer bir deneme sinavi olucakmis kendisi yapmicak arkadasi yapicakmis bizi sinav bir ön alistirma yani heyecanimiz gitsin diyeymis bakalim insallah basarili olurum

18. 8 Şubat 2008
  19. EU1

EU1 Guest

insallah kazanmissindir canim
    nasil yani birbirinizden kopya cekmeniz serbestmiydi :1shok:
    aaa hakkaten sok oldum:1shok:
    ben bir yere gittigimde kendimi anlatabiliyorum anlatirim guveniyorum kendime fakat bu sinav konusmayla cok farkli tamamiyle gramatik agirlikli
    ------hören verstehen biraz zor bizde sizinkisi gibi bosluk doldurmaca degil birisi konusuyor sen kisinin dedikleri dogrumu yanlismi diye iisaretliyorsunkafamçokkarıştı