Almanca Pratik Yapalim

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve meltemDE tarafından 30 Ocak 2007 başlatılmıştır.

30 Ocak 2007
    Konu Sahibi : meltemDE
  1. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    trt de vardi o geldi aklima almanca ingilizce fransizca dersler verridi hala varmi bilmiyorum ama ben affiniza siginicam yavas yavas ogrenyiorum biliyorumda bisi ogreticem diye bisi yok ama sonunda ogrenicem o zamanda herkese ogretmek isterim sadece merdilhanla yazismamiz sonucunda aciyorum ama daha iyi bilenelr var mutlaka onlarda yardim etsinler bende bisiler ogreneyim bu sayede bu forumu actim ama baska forumalrda acariz bu ilk deneme icin o yuzden calistigim ve almanyada ozelliklede vatandaslik yada oturum icin basvurup sinava girecekseniz sinavin yapildigi kitap schritte den calisiyorum ben ordan sirayla ornek vericem cumleleri en kolayindan basliyorum seviye artarak gideriz.
    Ben biseyler yaziyorum buna almanca tabii cevap verin sonrada kendiniz bi cumle yazin yada arada bu yazilanlarda sorunuz varsa onuda sorun buna gore durumumuz belli olur
    kolay gelsin hepimize.

Hallo
    Mein Name ist Meltem (Ich heiße Meltem) .Ich komme aus Istanbul.Das ist in der Turkei.Jetzt bin ich in Deutchland,in Hamburg.Wir wohnen in Hamburg.Ich Spreche Turkisch,englisch und bissen deutsch.Ich lerne Deutsch.Ich bin verheiratet.Ich habe 1 sohn.Mein Sohn ist 3 jahre alt.Ich bin 39 jahre alt.Ich bin hausfrau(arbeitlos :KK43: )
    Heute ist das genügend.
    ich warte ihr antwort.
    L O S !
    Pamuk eller klavyeye(bunun almancasi nasil olur bilmiyorum turkce dusunmemek lazim dedigim bu:))))

2. 30 Ocak 2007
  3. EU3

EU3 Guest

Liebe Meltem

Dein deutsch ist wirklich sehr gut. Du hast zwar einpaar Grammatik Fehler gemacht aber mit der Zeit wird das bestimmt viel viel besser. Du bist aber wirklich jetzt schon sehr gut.

Ich bin die Sevgi lebe in Frankfurt, ich habe auch eine sehr gute Freundin die in Hamburg lebt. Ich bin seit ca. 4 Jahren verheiratet und habe noch keine Kinder. Bin auch zur Zeit Hausfrau. Bis dann, öpüldün canim :=))

4. 30 Ocak 2007
  5. merdilhan

merdilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Vielen dank meltemm.Mein name ist Handan,ich bin 31 Jahre alt.Ich bin verheiratet und ich habe zwei Kinder.Ich bin seid 12 Jahren in Deutschlan,ich bin auch hausfrau.Ich muss deutsch lernen.Evet birseyler yazdim ama ne kadar dogru bilmiyorum???

Fliegt ihr dieses Jahr nach Türkei?
    Wohin fliegt ihr?
    Ich gehe immer nach Bursa,meine Familie ist dort.

Habe ich richtig oder falsch geschrieben?:1no2: :1no2:

6. 30 Ocak 2007
  7. merdilhan

merdilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Danke schön güz_güzeli:1yes2: :1yes2:

8. 30 Ocak 2007
  9. Bencitlembik

Bencitlembik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mein grammatik auch sehr schlecht aber ich freue mich mit euch so kommunizieren können.Liebe grüsse an alle aus bremen :)

10. 30 Ocak 2007
  11. EU3

EU3 Guest

Hallo Merdilhan

wo in Deutschland lebts du??

Liebe Grüße Sevgi

12. 30 Ocak 2007
  13. merdilhan

merdilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Hallo sevgi ich wohnen in Heidelberg kenst du??

14. 30 Ocak 2007
  15. EU3

EU3 Guest

Ja, Heiderlberg ist doch 1 Stunde von Mannheim entfernt, oder??

Neyse canim azda Türkce´ye kacalim:=)

Bende Frankfurt´ta yasiyorum

16. 30 Ocak 2007
  17. merdilhan

merdilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet mannheime yakin yarim saat var aramizda.Frankfurt bize bir saat görüsmek üzere.

18. 30 Ocak 2007
  19. moondance

moondance kuzucuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    az buçuk almanca bilsemde yazılanları anladım...ne güzel taa ortaokul zamanında öğrendiğim almancayı unutmamışım...